Henryk Wujec nie żyje

Henryk Wujec nie żyje

Po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 79 lat, zmarł Henryk Wujec, działacz opozycji w czasach PRL, legenda Solidarności, były poseł i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego – poinformowała dzisiaj małżonka zmarłego, Ludwika Wujec.

Media donosiły o jego ciężkiej chorobie i pobycie w szpitalu. Ostatnio przeniesiono go do hospicjum. „Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek, szlachetny i uczciwy do bólu. Społecznik z powołania i przyjaciel organizacji pozarządowych” – napisała na Twitterze europosłanka i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, Janina Ochojska.

Otwarty, mądry, odważny”. „Wybitny opozycjonista wierny swoim ideałom. Był wyjątkowy, skromny, otwarty i dobry” – piszą o nim znajomi z opozycji i politycy. „Będzie nam go bardzo brakowało w tych trudnych czasach. Demokratyczna Polska o nim nie zapomni„.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Henryk Wujec urodził się w 1940 r., studiował na Politechnice Warszawskiej. Był członkiem Klubu Inteligencji Katolickiej, KOR-u (za co stracił pracę), Solidarności. Od 13 grudnia 1981 do września 1982 był internowany, następnie do 1984 i ponownie od czerwca do września 1986 więziony – podaje Wikipedia. W III Rzeczpospolitej wielokrotnie wybierano go do Sejmu, był założycielem ROAD, a następnie członkiem Unii Wolności i Partii Demokratycznej. Odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

/ep/

Źródło: TVN 24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antykaczor
Antykaczor
15 sierpnia 2020 12:05

Odchodzą powoli ci co na to nie zasłużyli. Podlece są u władzy. Niebo i Piekło nich nie chce.

smętek
smętek
15 sierpnia 2020 16:14
Reply to  Antykaczor

Podobno dobrzy ludzie wcześnie umierają. Zostają zera moralne i intelektualne. Tym większy nasz żal.

Bart
Bart
16 sierpnia 2020 09:11

Strasznie smutno.