Historia dzieje się na naszych oczach

Historia dzieje się na naszych oczach

Skrył się za draniami, kpami, cynikami, wódz sobie sam.

Patrzę i własnym oczom nie wierzę na to, co w tej chwili dzieje się w Sejmie, przed Sejmem i na ulicach polskich miast. Zaczęło się dość banalnie. Poseł PO Michał Szczerba wszedł na mównicę z kartką „Wolne media”, próbował coś mówić, ale Kuchciński uznał, że nie ma to związku z omawianą sprawą i wykluczył niepokornego posła z dzisiejszych obrad sejmowych. Posłowie opozycji zablokowali mównicę, żądając powrotu Szczerby i jednocześnie wykrzykując hasła „Konstytucja”, „Demokracja”, „Wolne media”. Wydaje mi się, że ten drobny epizod stał się taką kropką nad i, kroplą, która przelała czarę goryczy. Opozycja ma dość samowolki i właśnie teraz, na naszych oczach dzieje się to, co wskazuje na wyraźny kryzys parlamentarny.

Poseł K. uważnie przyglądał się sytuacji. Do jednej z posłanek, która podeszła do niego, powiedział wyraźnie zniecierpliwiony, by poszła do diabła. Chyba więc się nieco zdenerwował. Po dłuższej chwili zwołał mini konferencję i ruszył w swoim, powszechnie znanym i uwielbianym przez niektórych, stylu. „Nie będzie na to zgody, my się nie damy sterroryzować. Z całą pewnością uchwalimy budżet, a także inne ustawy w tym także tą, o którą być może chodzi. Ja nie mam tutaj pewności, ale uważam, że różnego rodzaju okoliczności pozwalają sądzić, że ci, którzy dziś blokują budżet są bardzo niechętnie nastawieni do ustawy dezubekizacyjnej„.

Rozpoczęła się przepychanka słowna. Posłowie PiS wykrzykiwali swoje ulubione hasła „Targowica”, „Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje”. Opozycja zapowiada, że nie zejdzie z mównicy, dopóki pan Szczerba nie wróci na salę obrad. PiS  zamknęło się w Sali Kolumnowej i licho wie, co tam robią.

Słucham politologów, socjologów, którzy na bieżąco komentują wydarzenia i jestem  coraz bardziej przerażona. Mówią o polskim Majdanie. W  Warszawie przed Sejmem jest już kilkaset osób. Są przedstawiciele partii opozycyjnych, ludzie śpiewają przejmującą piosenkę KOD Kapeli:

„To jest nasz, dla ciebie, na własnym pogrzebie
walc, czarny walc.
Idziemy, śpiewamy, nim cię pokonamy,
walc, czarny walc.

Strach, strach rany boskie!
Dokąd prowadzisz ten kraj!
Stop, stop, rany boskie!
Oddaj, co zabrałeś!
Napraw, co spaprałeś!

Kradnie, oszukuje, obraża i szczuje,
a żyje wśród nas.
Opluwa i dzieli, by każdej niedzieli
modlić się dla łask.

Wyszydza, linczuje, zawłaszcza i psuje,
a żyje wśród nas.
Nagradza złodziei, nieuków i chwieji,
kpiąc tym sobie z mas.

Skrył się za draniami, kpami, cynikami,
wódz sobie sam.
Stukają darami, pukają czołami,
on – car, król i pan.

To jest nasz, dla ciebie, na własnym pogrzebie
– walc, czarny walc.
Idziemy, śpiewamy, się nie zatrzymamy,
walc, czarny walc.

Strach, strach rany boskie!
Dokąd prowadzisz ten kraj!
Stop, stop, rany boskie!
Oddaj, co zabrałeś!
Napraw, co spaprałeś!”

Ludzie wychodzą na ulice w całej Polsce. Szczecin, Poznań, Rzeszów, gdzie nie spojrzę, tam zbierają się tłumy. Czy czeka nas gorąca noc? Czy uda się zahamować emocje, narastającą frustrację, złość?

Wybaczcie. Piszę  chaotycznie, bo i myśli mam rozbiegane. Nie mogę uwierzyć, w to co widzę. Sytuacja wymyka się spod kontroli i zdaje się, że wszystko w rękach posła K. Jeśli pójdzie na całość, jeśli nie zrobi kroku do tyłu, pójdzie na zwarcie, ludzie na ulicach Polski tego nie wytrzymają. Boję się…

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

57
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
42 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
Monkgniewko_syn_rybaZgredzinkaMarek111 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ten wieczór jest początkiem końca PiS. Bydło nie może siedzieć w sejmie. Należy hołotę wyprowadzić z tego budynku. Pies z kulawą nogą się za nimi nie ujmie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Żebyś się nie pomylił.
Niektórzy zwiastują Majdan.
To wysokie poparcie dla PiS nie bierze się z niczego.
Komuś się jednak podobają.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgredzinko, zdaje się, że kiedyś polemizowałaś ze mną, nie wierząc, że może dojść w Warszawie do Majdanu. A co powiesz teraz? 🙂

Zgredzinka
Zgredzinka

Oby nie, lepiej żeby doszło do rozwiązania rumuńskiego.
Czemuż to właśnie mają ginąć niewinni ludzie.
Teraz opozycja powinna przeć do rozpisania przyspieszonych wyborów, a nie do kontynuacji obrad Sejmu.
Tej władzy już dziękujemy !!!
Jeżeli nie odejdą teraz, to …. nigdy.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Na czym polega „rozwiązanie rumuńskie” ?…

Zgredzinka
Zgredzinka

Pamiętasz Kivégzése Ceausescu?

raf
raf

Uwaga, szczury z pis znowu nas tu minusują. Do wszystkich sprzedawczyków pracujących na zlecenie centrali z Nowogrodzkiej wiadomość jest taka: mam gdzieś wasze minusy, i jak sądzę, pozostali forumowicze portalu również specjalnie się nimi nie przejmują. Więc idźcie zrobic coś sesnownego – pozamiatająjcie parę ulic lub coś w tym stylu

Słwomir
Słwomir

Widać po głosach, że nalot pisowskiej bolszewii w necie trwa, pewności nie mam, ale Rydzyk już ponoć dobrze wiedział jak korzystaćz ruskich serwerów.

AndrzejK
AndrzejK

To nie nalot bolszewików ale skrypt, automat który minusuje tych co nie z pisem.

Dami
Dami

Karaczan Jarek przegiął !,,,,,

Zgredzinka
Zgredzinka

I o to mu chodziło.
To jest szaleniec. On nie ma nic do stracenia, a wszystko do zyskania.
Musi sobie jakoś załatwić miejsce na Wawelu, obok brata.
A do tego nie może być zwykłym posłem.

Piotr
Piotr

PiS ponownie złamał dziś Konstytucję; dokonał zamachu na Sejm, na wolność wypowiedzi, na wolność mediów. Recepta na to jest jedna: PiS zdelegalizować, rząd pod sąd, prezydenta Dudę postawić przed Trybunałem Stanu, prezesowi wytoczyć proces o zdradę stanu z art. 127 k.k. Żarty się skończyły.

Zgredzinka
Zgredzinka

Tak !!! Tak !!! Tak !!!

Mamy dość tego bezchołowia !!!

Rozpisać przyspieszone wybory !!!!!

Marek
Marek

Zastanawia mnie to, jaki widzi Pani powód przyspieszonych wyborów. Jest jedna partia w Sejmie, która ma większość, partia ta ma według najnowszych sondaży większe poparcie społeczeństwa niż obie partie tzw. „opozycji totalnej” razem wzięte, a więc nowe wybory byłyby dla tej ostatniej druzgocące. Dlaczego w takim razie przyspieszone wybory?

Zgredzinka
Zgredzinka

Gdyż nie należy wierzyć w sondarze. Teraz do wyborów, bądź referendum, pójdą ci, którzy nie zrobili tego ostatnio. Między innymi ja. Do tego dojdą rozczarowani wyborcy PiS oraz wszyscy zmęczeni panującą od roku atmosferą w kraju. Coraz więcej ludzi dostrzega to, że wesołe rozdawnictwo i nieumięjętne prowadzenie gospodarki, za chwilę odbije się na nich. Nie po to ludzie przez lata uczciwie pracowali, dążąc do stabilizacji, żeby dzisiaj im to zabierano w imię sprawiedliwości społecznej. W naszym kraju każdy ma prawo i możliwości do bezpłatnego kształcenia się i wpływania na swoje życie. Jeżeli komuś się tego nie chciało, to niech ma… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Bezwarunkowo !!!

Janusz
Janusz
Janusz
Janusz
raf
raf

Też już zdążyłem obejrzeć serwisy zagraniczne – c0 za wstyd dla Polski. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu w miarę normalny kraj. A teraz będą nas stawiać w jednym szeregu z Białorusią, Rosją czy inną chavezowską Wenezuelą.
Pozostaje tylko wierzyć, że Jarosław K. odpowie za to wszystko przed sądem.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ale trolle się miotają.
Wiedzą, że to koniec.
Proponuję zrezygnować z polubiłeń.

AndrzejK
AndrzejK

Popieram. Skrypt minusujący jest wtedy bezradny.

Marek
Marek

Rzeczywiście wstyd, ale to chyba raczej dla sprawców tej hucpy?

Monk
Monk

Jest jeszcze nadzieja, że Bóg czuwa nad Polską i niebawem zaopiekuje się gnomem …

Karol
Karol

Dziadosław ma jak widać jakąś antyubecką, antykodowską obsesję podszytą antyplatformerską fobią. Może więc należy uchwalić dekaczyzację i uwolnić go od cierpień. Bo inaczej ciągle będzie musiał uciekać z Sejmu jak pisoszczur.

Zgredzinka
Zgredzinka

Popieram.

Ilona
Ilona

Sceny, kiedy uśmiechnięty Kaczyński wyjeżdżał z sejmu, a policjanci usuwali mu siłą z drogi suwerena nie były dla mnie przerażające. Były smutne, bardzo smutne. Siedziałam przed telewizorem do rana, ze łzami w oczach patrzyłam na pisowskich wybrańców narodu. Ludzie, co was podkusiło, aby na nich głosować? Ta buta, to zakłamanie, ta złośliwość w oczach… łamanie konstytucji przez prezydenta, premiera i szeregowego posła, który mówi za rząd… Tak dalej być nie może. A teraz w TV słyszę rzecznika policja i słyszę jak kłamie pod tezę władzy o nielegalności działań KODu…D-Y-K-T-A-T-U-R-A!!! Mam tylko żal do pana Kijowskiego, że o drugiej w nocy… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Tak, i ja mam takie odczucia.
Należy dążyć do wcześniejszych wyborów. T

AndrzejK
AndrzejK

Kaczor wcale nie był uśmiechnięty. Rozdziawił tylko japę, a portki miał pełne strachu☺.

Sławomir
Sławomir

Reżm koalicji kościoła z PiS i spisiałą solidarnością realizuje następny etap dyktatury. Rozbawiona bolszewia pisowska zrobiła sobie pisowski sejm, uchwalanie pisowskich ustaw może się od teraz odbywać korespondencyjnie w domu Kaczyńskiego.

Zgredzinka
Zgredzinka

Plus

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Ta piosenka stanie się hymnem tego ruchu, nowej SOLIDARNOŚCI. Bardzo przejmująca. Oglądałem całą relację do 2 30. Buta Pisu nie zna granic. Nawet po tym nielegalnym glosowaniu (bo takie ono było), wychodząc taki poseł Pięta miał czelność obrażać posłów w sposób bardzo arogancki. Mina mu jednak zrzedła po wyjściu z gmachu kiedy to tłum ludzi zaczął mu zadawać pytania. Widać było na jego twarzy strach. Kto wie jakby się to skończyło, gdyby tłum był bardziej agresywny. Kolega Maciej ma rację, to jest początek ich końca. Pis idzie w kierunku niebytu i niech tak się stanie.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

A minusować tutaj to sobie możecie ile tylko chcecie. nie zmieni to faktu, że idziecie na dno, na śmietnik historii. Tam jest wasze miejsce.

Zgredzinka
Zgredzinka

Dokładnie.
Trolle szukajcie nowego pracodawcy.

smętek
smętek

Uśmiech Kwaczastego świadczy o tym, że protestujący nie interesują go zupełnie. On w budynku przy Wiejskiej ma wyznawców którzy przegłosują co im poleci. To pisiorowskie zgromadzenie ma gdzieś Konstytucję i innych Polaków. Wódz poleci a oni wykonają. Straszne.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ponieważ dzisiaj mamy wzmożony nalot trolli, proponuję zamiast polubiłeń zamieszczać krótki komentarz.
Tego nie zmienią … chyba.

Zgodnie ze swoją sugestią komentuję:

Popieram.

Tom&Jary
Tom&Jary

Zobaczcie co się dzieje jak pisowskie pisbule zostały uruchomione pod wszystkimi komentarzami które nie są przychylne władzy pojawiają sie oceny na Nie to tylko oznacza że sie boją

Grześ
Grześ

Oddane na was głosy na minus świadczą o pełnej mobilizacji PiS iorow i PiS doczek trzymać tak dalej

AndrzejK
AndrzejK

To automat minusuje. Im teraz nawet pisać się nie chce. I bardzo dobrze. Proponuję już któryś raz adminowi aby wyłączył polubienia.

adama
adama

Brawo opozycja. Wreszcie działają. Okupować sejm do skutku. PiS uciekł z sali obrad. To posiedzenie to zebranie koleżeńskie a nie sejm.

adama
adama

Opozycja powinna zostać na swięta i nowy rok w sejmie. Niech rodziny do nich przyjadą, a jak ich nie wpuszczą to będize nieźle wyglądało to dbanie PiS o rodzinę. A my zrobimy wigilę pod sejmem. I pasterka pod sejmem. Ciekawe czy któryś klecha odmówi. Zresztą w sejmie też jest kaplica.

Zgredzinka
Zgredzinka

Eeeee, dobra idea.
O ile oczywiście wcześniej nie dojdzie do mordobicia.
Widzisz jakimi wytrawnymi politykami są pisowcy.
Właśnie Brudziński szczuł przed Pałacem Prezydenckim.
Jak tak postępują rządzący, to jak zareaguje ulica ?
Przecież wszyscy już mają dość tego języka.
Gdyby nie wredny charakterej Jarozbawa, to rządzący, mając większość parlamentarną, mogli przenicować ten kraj na drugą stronę.
Bez awantur, obrażania wszystkich, mogli wcielić w życie swoje wizje.
Teraz nie dotrwają do następnych wyborów.