Hołownia przejmie 10 posłów? Polska 2050 rozwija działalność w Sejmie

Prezes Polska 2050 o wyższych podatkach dla bogatych i wyborach w 2022 r.

Wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 Michał Kobosko udzielił wywiadu dziennikarzowi Łukaszowi Szpyrce z portalu Interia.pl. Panowie rozmawiali głównie na temat rozwoju ugrupowania należącego do Szymona Hołowni.

 

Kobosko przyznał, że obecnym celem Polski 2050 jest przejęcie posłów w Sejmie. „Chcemy zbudować koło parlamentarne, czyli mieć reprezentację co najmniej trojga posłów. Z jednej strony jest nasze zainteresowanie konkretnymi posłami, z drugiej to nami interesują się poszczególni parlamentarzyści. Wiemy, że takie sprawy nie dzieją się z dnia na dzień. To nie jest kwestia krótkich spotkań i szybkich decyzji, ale poważnych negocjacji – obie strony chcą dobrze poznać swoje cele” – wyznał.

Okazuje się, że posłowie zgłaszają się do ruchu Hołowni, ale jest też odwrotnie. Organizacja Polska 2050 zwraca się też do poszczególnych parlamentarzystów. „W niektórych przypadkach parlamentarzyści zgłaszają się do nas, w innych to my wyrażamy zainteresowanie i zapraszamy na rozmowę. Prowadzę takie rozmowy, ale na razie nie ma oficjalnej informacji, którą możemy przekazać” – wyjaśnił Kobosko.

 

Grupa posłów, z którymi toczą się negocjację, według Koboski, liczy już 10 osób. „Wielu posłów nie jest pewnych swojej sytuacji dzisiaj, a także przyszłości, np. czy znajdą się na listach wyborczych w kolejnych wyborach. Istotny jest tu przykład poseł Hanny Gill-Piątek, która podjęła pewne ryzyko odchodząc ze stabilnego klubu parlamentarnego i związała się z ugrupowaniem, które wciąż się tworzy. Zaryzykowała, ale na podstawie tych kilku tygodni wspólnych doświadczeń mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że i ona i my nie żałujemy tej decyzji” – przyznał. Dodał też, że Polska 2050 rozmawia bardziej z posłami „z prawa” niż „z lewa”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Polska 2050 ma w Sejmie dopiero jedną posłankę – Hannę Gill-Piątek, która odeszła z klubu parlamentarnego Lewicy. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie dołączą do niej inni politycy zasiadający już w łamach Sejmu Rzeczpospolitej.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
6 października 2020 11:09

„Wyjęci” przez grupę pozaparlamentarną posłowie powinni w trybie natychmiastowym złożyć swoje mandaty.

Obserwator
Obserwator
6 października 2020 14:58
Reply to  Zwinka

I taką klauzulę należy dodać do Konstytucji- przecież to jawne olewanie wyborców!

Paweł
Paweł
7 października 2020 01:06
Reply to  Zwinka

Bzdura. Oddajesz głos na kandydata, a nie na partię.