Incydent podczas spotkania z Adamem Michnikiem w Płocku

Incydent podczas spotkania z Adamem Michnikiem w Płocku

Do niebezpiecznego incydentu doszło we wtorek, w Płocku podczas spotkania zorganizowanego przez miejscowy KOD, z Adamem Michnikiem, redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej”. Interweniowała policja, zatrzymując osiem osób, które zakłóciły spotkanie odpalając dymną racę i wznosząc wrogie okrzyki; „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po przewietrzeniu lokalu, w którym spotkanie się odbywało, kontynuowano dialog.

Rzecznik płockiej policji poinformował, że większość zatrzymanych odpowie za wykroczenie polegające na zakłócaniu porządku. Wszyscy, po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domów. Osoba, która odpaliła racę dymną odpowie za narażenie innych na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co zgodnie z art. 160 kodeksu karnego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Na razie trafiła do policyjnego aresztu.

W zorganizowanym przez KOD spotkaniu z Adamem Michnikiem, uczestniczyło około stu osób. Grupa, która zakłóciła przebieg spotkania, liczyła – według różnych relacji świadków – od kilku do kilkunastu osób.
(Źródło: Rzeczpospolita)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Andrzejbartsmętekinz.mamonJan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Sławomir

Duda pomoc już z długopisem czeka.

bart
bart

To się nie skończy, a być może będzie nasilać, jeśli na siłę nie odpowie się siłą. na policję i prokuraturę za bardzo bym nie liczył.

koty piją mleko
koty piją mleko

Pułkownik Mazguła i Paweł Kasprzak z Obywateli RP powinni poprowadzić KOD ! Pułkownik Mazguła dobrze to podsumował.

guruguru
guruguru

Jak w Niemczech 1933 roku. Do tego doprowadzili pisowcy…. słowa to za mało teraz przechodzą do czynów. Odpowiesz za to mały,nikczemny człowieczku!

Jan
Jan

Jako historyk muszę stanowczo zaprotestować wobec takich nieadekwatnych porównań.

smętek
smętek

Nieadekwatnych do kogo? Czego? Ja dokładnie studiowałem większość opracowań naukowych na temat rodzenia się i narastania faszyzmu w Niemczech. Tamten człowieczek też nie był wzrostu wielkiego a władzę zdobył zupełnie legalnie. Dalej jawili się kolejni, których należało nauczyć szacunku dla władzy i tak narastała ta kula śniegowa. A świat patrzył!

lsd
lsd

Tak właśnie wygląda szacunek dla innych poglądów w wykonaniu prawicowych ekstremistów. Trzeba być im wdzięcznym, iż nie podłożyli bomby. Mam nadzieję, iż po przegranych wyborach przez PIS, przyjdzie czas na zdelegalizowanie faszystowskich organizacji.

Jan
Jan

Skąd taka niechęć do Włochów?

inz.mamon
inz.mamon

czepiasz się człowieku dupereli jakbyś nie zauważył, że była II wojna światowa…. za chwilę opowiesz, że swastyka to indyjski symbol szczęścia czy coś…

Andrzej
Andrzej

Żołnierze z cywilbandy Macierewicza w akcji. Dzięki Bogu jeszcze bez karabinów.