„Jacek Kurski na pierścień od Głódzia zapracował solidną intelektualną i moralną masakrą TVP” (film)

Abp Sławoj Leszek Głódź nie ma sobie nic do zarzucenia

Ta informacja była drugim materiałem w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP! Abp Sławoj Leszek Głódź nagrodził Jacka Kurskiego „Pierścieniem Inki”. – „Panie prezesie, faktem jest, że dzięki tej prezesurze otworzył pan oczy wielu Polakom i przywrócił pamięć o „Ince”, Szendzielarzu, Wyklętych. W ogóle ta telewizja zmieniła oblicze. Niech dalej się tak dzieje” – powiedział podczas mszy z okazji 38 rocznicy Porozumień Sierpniowych metropolita gdański.

Internauci na Twitterze nie kryli oburzenia. – „Jacek Kurski na pierścień od Głódzia zapracował solidną intelektualną i moralną masakrą TVP”; – „Goebbelsowska tuba z nagrodą? Rozwodnik z medalem???”; -„Jakby ktoś nie wiedział, to Jacek Kurski zmienił oblicze ziemi. Tej ziemi”.

Wręczenie nagrody komentowali także dziennikarze. – „Jacek Kurski władca pierścieni. „Wiadomości” naprawdę mówiły o szefie TVP zanim opluskwiły Wałęsę na rocznicę porozumień sierpniowych” – Wojciech Szacki z „Polityki”.

– „Nie udało się Guzikiewiczowi z tablicą dla Kaczyńskich. Za to „błysnął” Głódź z pierścieniem dla Kurskiego… I ktoś się jeszcze dziwi, że kościoły pustoszeją, skoro mają takich „pasterzy”?”- Robert Feluś z „Faktu”.

– „Arcybiskup dziękuje obrzydliwemu propagandyście i ordynarnemu kłamcy za to, że „otworzył ludziom oczy”. Skrzyżowanie gebelsizmu, głupoty, zaprzaństwa i podłości” – Tomasz Lis z „Newsweeka”. – „Abp Głódź wręczając pierścień Jackowi Kurskiemu o tym, że „otworzył oczy Polakom” i „zmienił oblicze TVP”. Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam!” – Estera Flieger z „Gazety Wyborczej”.

W przeszłości pierścień otrzymali m.in. Andrzej Duda, Piotr Duda, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

bt

Źródło: wirtualnemedia.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AndrzejMariasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

To znaczy, że jeden pijaczyna nagrodził drugiego. Żenujące.

Maria
Maria

Jeszcze za udział w Powstaniu Kosciuszkowskim, Styczniowym, Warszawskim i paru innych – hurtem

Andrzej
Andrzej

Bój się Boga „Eminencjo”.