Jacek Kurski… „oddaje się do dyspozycji” Dudy – „Tu jakaś pomyłka w adresacie zaszła”

Jacek Kurski wrócił do zarządu TVP – „Prezydent - do kąta”

„Poniżej list do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który wysłałem do niego drogą elektroniczną dziś w godzinach popołudniowych” – napisał na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski. Do wpisu dołączył zdjęcie tegoż listu.

 

A w rzeczonym liście Kurski… „oddaje się do dyspozycji” Dudy „w związku z wątpliwościami Pana Prezydenta co do złożenia podpisu pod ustawą przyznającą mediom publicznym rekompensaty abonamentowej”. W dalszej części listu szef TVP chwali samego siebie i pisze o swoich „dokonaniach” podczas jego prezesury.

Chodzi oczywiście o przekazanie mediom kontrolowanym przez PiS im prawie 2 mld zł. Duda ma czas dzisiaj do północy na podpisanie tej ustawy tudzież jej zawetowanie lub odesłanie do TK.

 

„Ale to nie prezydent powołuje i odwołuje szefa TVP. Taki list to i do mnie Kura mógłby wysłać” – słusznie zauważyła Dominika Długosz z „Newsweeka”. – „Andrzej Duda byłby bardzo niemądry, jeśliby uwierzył i zaufał Jackowi Kurskiemu…” – to opinia Bartosza Wielińskiego z „GW”. – „Prezes TVP oddaje się do dyspozycji prezydenta. Jakaś zmiana przepisów mnie ominęła” – napisał Bartosz Godusławski z „DGP”. – „No, tu jakaś pomyłka w adresacie zaszła ;)” – skomentował Robert Feluś z wp.pl

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
Janina
6 marca 2020 20:13

Nie ten adresat, panie Kurski ! Taką rezygnację, aby była skuteczna należało wysłać do Rady Mediów Narodowych, która powołuje i odwołuje prezesa TVP. Pan, panie Kurski, jak zwykle zresztą, ma nas za głupków i bezczelnie z nas kpi. Dobrze wiemy, że tak sobie to ukartowaliście, aby uratować tyłek Dudy w wyborach i zachachmęcić te 2 miliardy dla waszej szczekaczki. Rzekłam !

Jacek Doliński
Jacek Doliński
7 marca 2020 14:09
Reply to  Janina

Adres w nagłówku pisma nie ma znaczenia. I tak wiadomo, że dymisję Kury musiał klepnąć Kaczyński, przegrywając to starcie. Ciekawe, jaka będzie jego zemsta na Dudzie?

Janina
Janina
8 marca 2020 16:16

Kaczyński przy pierwszej okazji publicznego występu ostentacyjnie Dudę minie i nie poda mu ręki. I Adrianek znów będzie tygodniami antyszambrował u drzwi prezesa. Jak dzieci, jak dzieci, co tam Polska, zabawa w rządzenie trwa !

Marta
Marta
9 marca 2020 06:38

Ale manipulujecie tymi biednymi ludzmi. Dopiero co kilka godzin temu byl publikowany list niby ten sam, w tej samej sprawie ale duzo krotszy. Tego nie bede czytala, bo szkoda mi moich oczu i czasu, bo to jest jedno wielkie lewackie oszustwo. Jak smiecie robic z ludzi wariatow, jestescie banda lobuzow!