Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze i to niemałe

Dlaczego PiS strzela sobie w kolano?

Wczoraj rano cała Polska obudziła się i po włączeniu telewizorów do porannej kawy, ekrany wszystkich ulubionych stacji (oprócz TVP  oczywiście) pokazały nam czarne ekrany.  Nie działały też radia. Wyglądało to na ogólnonarodową awarię mediów.Przypomniał mi się 13 grudnia roku pamiętnego, kiedy ogłoszono „stan wojenny”. Jak się okazało, to jednak nie awaria tylko skutek  jawnego zamachu. Zamachu państwa PiS na media komercyjne i kolejny skok na cudzą kasę.

 

Zagrożone media komercyjne w ramach protestu cały dzień solidarnie milczały. Natomiast na ich stronach można było znależć list wystosowany do rządzących. O co chodzi? Ano chodzi o nowy podatek od reklam w mediach komercyjnych.

W RMF FM na temat nowego podatku od reklamy, udzielił wywiadu prof. Jędrzej Skrzypczak, medioznawca. Chodzi wyraźnie o osłabienie mediów komercyjnych. Profesor, chyba jak wiekszość z nas, słuchaczy, był pod wrażeniem solidarności redakcji redakcji telewizyjnych, radiowych, gazet i mediów internetowych.

Owszem, w  UE prowadzone są prace nad podatkiem cyfrowym. Tyle tylko, że ten podatek będą płaciły największe korporacje prawa amerykańskiego, które płacą podatki w Stanach Zjednoczonych, a nie w Europie.

Właściciele, wydawcy, redakcje, poczuli się zagrożeni zapowiedzią wprowadzenia nowego podatku, nazwanego „składką”. Nowy podatek od przychodów może wynieść nawet kilkunaście procent, przychodów z reklam, które tak naprawdę zasilaja budżet mediów.

 

Prof. Skrzypczak stwierdził, że pomysł opodatkowania przychodów z reklam w polskich mediach może spotkać się z reakcją USA i on czeka na te reakcję bo jest tym zainteresowany koncern Discovery.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Media bez wyboru. My też pozostaniemy bez wyboru bo wiadomo, że to nie rządowe media podają nam wiarygodne wiadomości, a media komercyjne. Jeśli one znikną zostanie ograniczona nasza wolność i dostęp do rzetelnych informacji. Niezależne, komercyjne media są nam potrzebne jak tlen do oddychania.

A swoją drogą ciekawe, na co PiS potrzebuje kolejnego dopływu gotówki. Podobno Premier ma do dyspozycji 700 miliardów, na wszystko starczy a gospodarka ruszyła naprzód.

OE

Źródło: rmf24.pl

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
11 lutego 2021 08:36

Ależ oni się „wiją” ..Opłata , danina ,składka byle nie nazwać rzeczy po imieniu czyli PODATEK

Marek
Marek
11 lutego 2021 08:44

PiS-owcy wyszli z założenia jak Bismarck „Ludzie nie powinni widzieć jak robi się kiełbasę i politykę„. I w tym własnie przeszkadzają wolne media. Jakim to polska była by „szczęśliwym krajem” gdyby przeciętny Kowalski nic nie wiedział o „wieżach Kaczyńskiego” o „premiach Szydło” , o „lotach Kuchcińskiego”, o „respiratorach od handlarza bronią” czy „maseczkach co to przed niczym nie chroniły”, o „pedofilskich aferach księży” czy „strumieniu kasy płynącej do pewnego ubogiego toruńskiego zakonnika”…….. i tak można by wymieniać jeszcze przez kilkanaście linijek tekstu. Nie mając wiedzy ten przysłowiowy Kowalski mógł by myśleć ze żyje w kraju ogólnej szczęśliwości, mógłby chwalić pod niebiosy prezesa tak jak chwalą północni Koreańczycy „ukochanego przywódcę”. Za komuny mieliśmy też tylko jeden słuszny przekaz, a co się nie podobało władzy to pewien urząd na Mysiej w Warszawie zakazywał publikacji. A że mamy XXI wiek i reaktywacja cenzury wyglądała by słabo, to PiS przyjął sprawdzone na Węgrzech rozwiązania, czyli presję administracyjno-ekonomiczna. Nie da się zamknąć ust wolnym mediom po prośbie to zrobi się to, administracyjnie przez „idiotyczne zapisy koncesyjne” i ekonomicznie przez odcięcie źródeł finansowania. A wszystko to w jednym celu aby „Kowalski nie wiedział „jak się robi politykę”. Wystarczy mu wiedza że partia i ukochany przywódca dają 500+i 13 emeryturę. Po mediach przyjdzie czas na politycznych przeciwników, bo przecież w kraju „ogólnego szczęścia i uwielbienia dla prezesa” miejsca dla innych poglądów jak jedyne słuszne nie ma. ……… I na cholerę było nam obalać komunę jak żyliśmy w tak „szczęśliwym kraju?

Last edited 7 miesięcy temu by Marek
Goool
Goool
11 lutego 2021 08:52

Najlepsze są propisowskie portale, które bronią nakładanego i na nie podatku.

Jantar
Jantar
11 lutego 2021 14:12
Reply to  Goool

A czemu mieliby nie bronić? Przecież oni dostaną kasę z tego funduszu zarządzanego przez Glińskiego, czyli na ich funkcjonowanie złożą się wszystkie pozostałe media, jakie jeszcze będą istnieć. Bo nie oszukujmy się: stopniowo będą zanikać.

Celem tego podatku jest przecież wykończenie wszystkich mediów sprzeciwiających się partii i kościołowi, promujących jak to Ziobro powiedział u Rydzyka „cywilizację śmierci”, a w innych wypowiedziach „lewacką moralność importowaną ze zgniłego Zachodu, które trzeba wyeliminować z polskiej przestrzeni publicznej”. W wywiadzie po wyborach prezydenckich mówił też, że „tylko po eliminacji mediów wrogich rządowi Zjednoczona Prawica wygra kolejne wybory i zachowa władzę na długie lata”.

Bart
Bart
11 lutego 2021 09:16

Na długo zapamiętam 10.02.21. Świadomość, że jedyną dostępną treścią była cuchnąca papka propagandowa TVP i innych reżimowych mediów, była koszmarna.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 lutego 2021 10:15
Reply to  Bart

Z samej ciekawości włączyłem sobie wczoraj „w tyle wizji”. Zaśmierdziało Ogórkową i niejakim Feuersette, czy jak się ten fiut nazywa. Oczywiście na pierwszy ogień wzięli protesty niezależnych mediów. Komentarze były tak głupie i obrzydliwe, że szok. Jeden pocieszający wniosek wysnułem – ZABOLAŁO!!! Dlatego tak obrabiali temat. Powiem wam, że wcale się nie dziwię, że ludzie opluli ongiś samochód tej k……y, a w trzech sklepach odmówiono obsłużenia tego indywiduum.