Jaśkowiak o liderce antyszczepionkowców: „idiotka”. Chce obowiązku szczepień

Jaśkowiak o liderce antyszczepionkowców: „idiotka”. Chce obowiązku szczepień

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak jest wielkim zwolennikiem szczepienia ludzi. Sam przyjął preparat i zaprasza do tego nie tylko mieszkańców swojego miasta. Oprócz tego, zapowiedział podjęcie działań na rzecz wprowadzenia obowiązkowej wakcynacji.

 

„Znaczna część społeczeństwa jest wciąż bardzo sceptycznie nastawiona do szczepień przeciwko Covid19. A to jedyne narzędzie walki z pandemią. By było skuteczne, szczepienia muszą być powszechne. Dlatego powinny być obowiązkowe. Do wprowadzenia takiej regulacji będziemy przekonywać rząd” – napisał w sieci.

Poglądy Jaśkowiaka spotkały się z protestem ze strony antyszczepionkowców. Członkowie tego ruchu, na czele z Justyną Sochą, demonstrowali pod jego domem. Liderka protestu nazwała prezydenta „regionalnym Mengelem”.

 

Jaśkowiak, w komentarzu udzielonym lokalnej stacji, nie zostawił na niej suchej nitki. „Nie będę dyskutował, przepraszam, z idiotką, która mnie porównuje do Mengele. Jednak dyskusja wymaga pewnej umiejętności rozumienia faktów i podstawowych rzeczy. Nie będę się zniżał do poziomu pani Sochy, bo musiałbym się chyba położyć na chodniku” – powiedział.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Zasugerował też podobieństwo antyszczepionkowców z ruchem płaskoziemców.

Ruch antyszczepionkowy składa się głównie z osób o poglądach silnie prawicowych. Wielu z nich uważa, że koronawirus jest jedynie spiskiem mającym na celu kontrolowanie społeczeństwa, walkę z Kościołem oraz likwidację religii.

Niewątpliwie treści antyszczepionkowe służą destabilizacji. Komu jest to na rękę?

/kw/

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
20 maja 2021 21:04

100% racji w sprawie szczepień i 100% racji w ocenie Sochy, panie prezydencie!

Maciek123454321
Maciek123454321
22 maja 2021 01:13

Ziemia jest płaska i wspiera się na trzech filarach – na głupocie, na kościele i na PiS-ie.