Jednorazowe szczepionki Johnson & Johnson trafią do…Rzeszowa

Jednorazowe szczepionki Johnson & Johnson trafią do…Rzeszowa

W ten weekend w Rzeszowie szczepili się 20- i 30-latkowie. A za kilka dni do tego samego miasta trafić mają nowe szczepionki amerykańskiej firmy. Decyzją Ministerstwa Zdrowia nie dostaną ich duże miasta jak Warszawa, Łódź czy Kraków, ale właśnie Rzeszów – mówią posłowie KO po kontroli w ministerstwie.

 

Miał być jasny, spójny harmonogram szczepień w całym kraju. Tylko w zeszłym tygodniu minister Michał Dworczyk czterokrotnie zmieniał ten harmonogram” – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Dariusz Joński. Tymczasem okazało się, że w Rzeszowie szczepi się każdy, nawet młodzi ludzie. Było to kompletnie niezgodne z harmonogramem ministra Dworczyka.

Emeryci stali przecież parę tygodni temu od czwartej w nocy, żeby rejestrować się na szczepienia. A w jednym punkcie w mieście, gdzie za miesiąc są wybory, gdzie na prezydenta kandyduje wojewoda z PiS, można się zaszczepić z marszu” – powiedział Joński. – „Nie mamy pretensji do tych, co się szczepili, dobrze, że szczepionki się nie zmarnowały”. Natomiast jest to całkowicie niezgodne z zasadami, jakie PiS sam stworzył.

Do Polski ma teraz trafić 117 tys. jednorazowych szczepionek firmy  Johnson & Johnson, które trafią do 9 ośrodków w kraju, w tym – dziwnym trafem – znowu do Rzeszowa. I to do Centrum Medycznego „Medyk”, gdzie – też dziwnym trafem – reklamowała się wojewoda z PiS, obecnie kandydatka na prezydenta miasta.

 

Kontrolując instytucje państwa PiS od ponad roku, wiemy jedno: nie ma przypadków” – powiedział na tej samej konferencji poseł KO Michał Szczerba – „Jeśli myślicie, że to nie ma związku z kalendarzem wyborczym – otóż ma. Oczekujemy informacji, jak to Centrum w Rzeszowie zostało wybrane”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Oczywiście minister Dworczyk usiłował przekonywać w TVP Info, że szczepienia z marszu bez rejestracji w Rzeszowie nie miały żadnego związku z wyborami na prezydenta miasta. „Szczepieni byli nie tylko mieszkańcy Rzeszowa”. Dalej tłumaczył, że szczepienia bez rejestracji dotyczyły osób uprawnionych: nauczycieli, przedstawicieli służb i osób z grupy zero. Pytanie, czy Polacy jeszcze mu uwierzą.

PiS konsekwentnie kupuje wyborców i realizuje politykę: swoim wszystko, obcym nic. Szkoda tylko, że odbywa się to kosztem życia i zdrowia Polaków.

/ep/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
irena
irena
6 kwietnia 2021 15:35

To sie nazywa sk…..stwo !!! My z mezem oboje 70+ czekamy od 22 stycznia , od pierwszej chwili zapisow ….w naszej przychodni POZ….juz o 8.3o nie bylo wolnych terminow az do konca marca….bo do malej miesciny zjechali ludzie z calej Polski aby sie zapisac …..a teraz mamy termin dopiero 20 maja….jak to wszystko nazwac ??? Tylko tak jak na wstepie…..a Holownia sie puszy jak szczeniak , ze starym ludziom zabral i termin i szczepionke !!!

Anna
Anna
7 kwietnia 2021 19:58
Reply to  irena

Pani Ireno, proszę się nie poddawać, dzwonić na infolinię i pytać o możliwość przesunięcia terminu na wcześniejszy. Sama rejestrowałam swoich dziadków 70 i 80+ i wiem, że nowe terminy cały czas pojawiają się w systemie. Może mają Państwo możliwość pojechania do sąsiedniej miejscowości? Proszę próbować i trzymam kciuki, żeby się udało!

HerodAntypis
HerodAntypis
6 kwietnia 2021 15:36

Rzeszów szczepionkową stolicą Polski. Jeśli komuś się to nie podoba, musi zdzierżyć do wyborów prezydenta tego miasta. Szczęśliwy ten, który zdąży się zaszczepić do tego czasu, bo po wyborach Rzeszów stanie się na powrót szczepionkowym zadupiem – bez względu na to, kto wygra.

Jantar
Jantar
6 kwietnia 2021 15:39

No tak, wybory samorządowe, więc Rzeszów dostanie na wyłączność wszystkie dawki szczepionki. I jako jedyne miasto szczepi już 20-latków, gdy w takiej Łodzi seniorzy 80+ wypadli z grafiku! Moja mama zarejestrowała się w styczniu, a jeszcze w połowie marca nie miała nawet terminu pierwszego szczepienia i w przychodni kazali jej czekać w kolejce, bo „jeszcze szczepią personel medyczny”.

Tak właśnie Kaczyński i PiS wykorzystują pandemię politycznie, żeby powiększyć stan posiadania i rozciągnąć swoją władzę na kolejne dekady.

Andrzej
Andrzej
6 kwietnia 2021 16:53

Harmonogram jest dla drugiego sortu.Dla swoich patrz:ObajtekMusimy jednak ***** ***

Waldemar
Waldemar
6 kwietnia 2021 17:17

Zgadzam się z posłem Jońskim w kwestii przypadków. Fakt, w kraju zarządzanym tak chaotycznie jak nasz, wszelkie teorie spiskowe muszą mieć komfortowe życie. I jest chyba jakaś metoda w tym zarządzaniu chaosem. Z jednej strony Wielko Czwartkowa kompromitacja z rejestracją 40-59-latków , z drugiej rzeszowski cud ze szczepieniem mniej więcej na takiej zasadzie, na jakiej kiedyś dystrybuowano papier toaletowy. Teraz z kolei Pfizer w całkiem pokaźnej dostawie. Rzeszów – jasny punkt na mapie covidowej Polski.

Waldemar
Waldemar
8 kwietnia 2021 11:04
Reply to  Waldemar

Mała errata: Johnson & Johnson. Reszta bez zmian

KKE
KKE
6 kwietnia 2021 19:51

Kolejny dowód, że dystrybucja szczepionek jest wg głosowania na pis, a nie gęstości zaludnienia. Co to za cyrki, że szczepionki dostaje np. (przykład z radia dziś, chwaliła się dziennikarka, że nie wstydziła się skorzystać z Dworczyka-usterki) Stara Błotnica za Radomiem, gdzie jest mieszkańców 300 (trzystu, nie tysięcy), a nie Warszawa i systemowo wymusza się podróże, w tym ludzi starych, schorowanych i niemających samochodów i środków na bilety i taksówki w nowych dla siebie miejscach – sygnałów takich pełno, wręcz większość. W lutym, gdy się dopytywałem o możność zarejestrowania 79-latki z W-wy, proponowano mi na linii 989 Siedlce, a na infolinii do tego celu „Luxmedu” Białystok, Rzeszów i Mielec. Ale tylko początkowo, potem już przestali odbierać telefony (szczególnie kuriozalny był taki dzień na 989) i ustawili komunikat, że nie rejestrują z braku szczepionek.
Jaka miała być logika dopuszczania już do szczepień 1-IV zdrowych 40-latków, i to na najbezpieczniejszego (obok Moderny) Pfizera, a teraz tam nawet 20-latków, gdy – też pełno sygnałów (choćby telefony w audycji radiowej, od 80-latków, dentystki, strażaka – jest podcast), że wciąż niedoszczepiona grupa zerowa, a do chorób obciążąjących nie dołącza się wbrew logice (i wybaczcie mi prywatę) cukrzycę?
Pozostaje mi drobne pocieszenie, wręcz duma, że – mimo nominalnie ciut innych prefefencji „ideowych” – zagłosowałem tym razem na posła Michała Szczerbę – jak nigdy, dobra inwestycja, dzięki.

KKE
KKE
6 kwietnia 2021 20:00

Aaa, zapomniałem dopisać, oczywiście, organizacja szczepień powinna być dokładnie odwrotnie, w 2. stronę. Każdy obywatel, poczynając od najstarszych i schorowanych, powinien wg (gdy nie ma już obowiązku meldunkowego, choć akurat starsi – poza niestety bezdomnymi – akurat częściej w takich miejscach mieszkają) np. spisu lokalizacji wyborców dostać listem poleconym informację, że jest dla niego zarezerwowana szczepionka i powinien to telefonicznie (inne formy nie dla najstarszych, a później) w ciągu 2 tygodni potwierdzić, że chce skorzystać, i ta rezerwacja powinna być w dostępnym mu komunikacyjnie miejscu, a nie gdzieś w odległym, nieznanym mu mieście. Oczywiście też, szczepienie strażaków wydaje mi się pilniejsze od prokuratorów, a nawet gotów byłbym się podpisać, by jakoś też wcześniej szczepić sprzedawców w spożywczych, co też „na posterunku” są przez wszelkie lockdown’y. Osobny problem, transport na szczepionkę inwalidów ruchu, z czym niestety koszmarny problem – po nagłym urazie bliskiej osoby między 1. a 2. dawką – miałem, ale to na inny „esej”. Raz jeszcze dzięki, że ktoś próbuje tego pilnować.

Alpha
Alpha
6 kwietnia 2021 23:54

Pis i tsk przegra wybory.

irena
irena
7 kwietnia 2021 13:47

Skad tyle glupoty w glowach tych ministrow ??? Dzisiaj od samego rana wysylaja sms-y , ze mozna zmienic termin szczepienia na wczesniejszy…..chore glowy mysla , ze recepcjonistki w przychodniach i punktach szczepien nie maja co robic tylko BALAGAN w zapisach !!! Tych z maja przepisuja na kwiecien….LASKAWCY….a gdzie schowaja tych z kwieniowego zapisu ??? Gdzie sie takie m….y ulegly !!!

Rafapon
Rafapon
7 kwietnia 2021 17:37

W sumie nic nowego. Kaczafi i jego banda dbają o swoich wyborców. Nie znaczy, że zawsze, ale przed wyborami to tak. A gdy już ta pisuardessa zostanie wybrana na prezydencicę, to szczepionki pójdą tam, gdzie wg. PiSu będą potrzebne.

Bart
Bart
8 kwietnia 2021 08:06

Nic to pisiorom nie da – ich kandydaci i tak przerżną te wybory z hukiem. Za bezczelna ta intryga.

kazimierz
kazimierz
8 kwietnia 2021 14:39

dlaczego do rzeszowa wogóle nie trafia astrazeneka