„Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach to znaczy, że się do niej nie nadaje”

"Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" czyli Kaczyński oburzony decyzją sądu

Jarosław Kaczyński kreuje się na polityka dbającego o przedsiębiorców i biznes. Czy rzeczywiście tak jest? Wielkie kontrowersje budzi PiS-owska propozycja liczenia składek ZUS od dochodu. Serwis Gazeta.pl przywołuje kontrowersyjne słowa J. Kaczyńskiego, które wypowiedział on dwa lata temu.

 

W przyszłym roku składki przedsiębiorców na ZUS mogą wynosić ok. 1500 zł. Tak duża kwota sprawi, że wielu z nich nie będzie w stanie utrzymać swojej firmy i będzie zmuszona do jej zamknięcia. Propozycja PiS została mocno skrytykowana przez ekonomistów i reprezentantów przedsiębiorców. W tym tygodniu „dobra zmiana” wycofała się więc częściowo z tego postulatu; minister Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że zmiana będzie dotyczyć wyłącznie firm, które dopiero rozpoczynają działalność.

Wielu prawicowo-narodowych dygnitarzy mówiło w ostatnim czasie, że ich etatystyczna w gruncie rzeczy partia, jest ugrupowaniem… probiznesowym i wolnorynkowym. Sam prezes J. Kaczyński zachwalał wczoraj swobodę gospodarczą i utrzymywał, że rządy PiS dobrze wpływają na położenie polskich biznesmenów.

 

To, co robimy, jest w interesie milionów pracowników, jest w interesie przedsiębiorców, wszystkich dobrych przedsiębiorców i takich, którzy patrzą w przyszłość, i w interesie polskiej gospodarki” – mówił prezes. „Stawka, jaką przyjęliśmy, sposobem na uzupełnienie pracy w Polsce – i to chcę bardzo mocno podkreślić – jest powrót Polaków z emigracji. Uważamy, że polityka polskiego modelu państwa dobrobytu doprowadzi do tego, że znacząca część tych, którzy emigrowali, wróci do Polski”.

Równie populistycznie wypowiedział się prof. Eryk Łoń z Rady Polityki Pieniężnej: „jeśli płace w Polsce będą się wyrównywały, to Polacy będą się czuli jak jedna wielka rodzina, większe będzie przywiązanie do kraju”.

Redaktorzy serwisu Gazeta.pl przypomnieli filmik z 2017 r. Kaczyński mówił na nim o przedsiębiorcach w trakcie spotkania w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (uczelnia o. Rydzyka).  „Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach (w etatystycznym państwie PiS – przyp. red.), to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje”, „Jeżeli ktoś we współczesnej Polsce nie jest w stanie działać efektywnie, to po prostu powinien zająć się czymś innym” – mówił wtedy „rekin biznesu” z Żoliborza. Czy to jest prawdziwe oblicze PiS-owskiej prorynkowości?

Karierę J. Kaczyńskiego trafnie podsumował jeden z internautów, który umieścił swój komentarz w serwisie Gazeta.pl. „Gość, któremu przez całe życie, zawsze, ktoś wszystko załatwiał, ustawiał, prowadził, etc. etc. Najpierw mama, potem pani Basia i tłum ochroniarzy. Gość, który całe życie żerował na państwowym. Gość, samotny stary kawaler bez zobowiązań, zarabiający w Sejmie „od zawsze” >20000 zł miesięcznie i nie mający przy tym „grama” oszczędności… I taki facet mówi mi jak prowadzić firmę…”.  Ten opis, nie tylko jest dobrym podsumowanie działalności J. Kaczyńskiego, ale również wielu innych dygnitarzy partii obecnie panującej.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LechZwinkaObserwatordaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Już kto jak kto ale p. Kaczyński mógłby sobie darować takie wypowiedzi ,bo zwyczajnie obraża (nie po raz pierwszy) ludzi którzy uczciwie pracują na swoje utrzymanie

Obserwator
Obserwator

Dodał bym….i na jego utrzymanie.

daroo
daroo

Fakt 🙁

Zwinka
Zwinka

Dlaczego od razu nie poradzi przedsiębiorcom prowadzenia interesów metodą „na Austryjaka” i nie zapewni im prokuratorskiej ochrony ???

Lech
Lech

Co za gamoń nazywa PiS – partię wybitnie socjalistyczną – prawicową. Już niedługo partie towarzyszą Hitlera, czy jego przyjaciela towarzyszą Stalina zaczniecie nazywać prawicowymi.