Już w styczniu rząd otrzymał notkę Agencji Wywiadu na temat zagrożenia koronawirusem. Politycy PiS zupełnie ją zlekceważyli

Już w styczniu rząd otrzymał notkę Agencji Wywiadu na temat zagrożenia koronawirusem. Politycy PiS zupełnie ją zlekceważyli

W styczniu Agencja Wywiadu – jak podaje „Gazeta Wyborcza” – jako jedna z pierwszych służb NATO poinformowała o realnym zagrożeniu koronawirusem. Funkcjonariusze podkreślali, że groźna choroba nie jest elementem dezinformacji, lecz poważnym zagrożeniem dla całego świata.

 

Już w styczniu Agencja Wywiadu ostrzegała, że zagrożenie jest realne, trzeba się na nie przygotować, a epidemia na pewno nie ograniczy się tylko do obszaru Chin” – twierdzi cytowany przez dziennik informator.

Notka polskiej Agencji Wywiadu została zawarta w tajnych dokumentach NATO. Jednym z niewielu państw, które potraktowały zagrożenie poważnie była Estonia. Nadbałtycka republika zakupiła maseczki, kombinezony oraz płyny odkażające.

 

Rząd PiS niemal zupełnie zlekceważył informacje płynące ze strony wywiadu. Politycy – według „Wyborczej” – twierdzili, że koronawirus stanowi przedmiot propagandy państw wrogich NATO i Stanom Zjednoczonym.

Dokładnie taki sam punkt widzenia został przyjęty przez administrację Donalda Trumpa.

O braku poważnego potraktowania koronawirusa stanowi m.in. to, że jeszcze w połowie lutego Polska wysłała do Chin co najmniej kilka tys. maseczek ochronnych.

Temat notki Agencji Wywiadu nie pojawił się nawet podczas ostatniego posiedzenia Komisji ds. Służb Specjalnych Sejmu (14 lutego). „Do końca zajmowaliśmy się tylko kolejnymi aferami w służbach” – przyznał poseł Marek Biernacki z PSL.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
HerodAntypissmętekObserwatorMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

W PiS-ie NIE MA polityków, są same gnoje – bez inteligencji, bez wyobraźni, bez charakteru, bez honoru, bez twarzy, bez wiedzy, bez uczciwości, no i bez kultury.
Przepraszam, jest jeden wyjątek – Łukasz Szumowski. Po nim autentycznie widać, że jest bardzo przejęty dramatyczną sytuacją. Tylko on – jeden jedyny. St ach sobie wyobrazić, co by było, gdyby ministrem nadal był taki jeden arogant – xiążę Konstanty Radziwiłł herbu Trzy Trąby.

HerodAntypis
HerodAntypis

Z tego co piszesz, PiS to cukiernia w której są same bezy i tylko jeden torcik. No i oczywiście stary piernik z zakalcem.

Obserwator
Obserwator

Jeżeli wasza beztroska zaowocuje kilkoma setkami zgonów spowodowanych koronawirusem to przygotujcie się na Trybunał Stanu panie i panowie rządzący.

smętek
smętek

Oni byli przeświadczeni, że powierzyli Polaków opiece Matki Boskiej i to ona powinna się zająć ochroną zdrowia na obszarze naszego kraju. Ciekawe kiedy do „ciemnego ludu” dotrze na jakie nieszczęście ta zgraja złodziei nas wszystkich naraziła.