Kaczyński chce rządzić jeszcze co najmniej trzy kadencje!

Kaczyński: „Niedzielne wybory uzupełniające pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest całkowicie możliwe”

Grozą powiało po lekturze najnowszego wywiadu, którego udzielił Jarosław Kaczyński „Gazecie Polskiej”. – „Aby uczynić z Polski kraj nowoczesny, wolny od balastu przeszłości, przyjazny obywatelom, potrzeba nie dwóch, lecz co najmniej trzech kadencji. Zatem nastawiamy się na długi marsz i to on jest naszym celem” – stwierdził prezes PiS.

Kaczyński niewątpliwie spróbował przerzucić odpowiedzialność za odwołanie Antoniego Macierewicza na Andrzeja Dudę. Pamiętamy przecież, jak redaktor naczelny i jego zastępczyni oraz kręgi skupione wokół „Gazety Polskiej” odsądzali prezydenta od czci i wiary za rzekome przyczynienie się do dymisji ich ulubionego ministra.

Prezes PiS – zdając sobie doskonale sprawę, z jakim medium rozmawia – napomknął o „bardzo intensywnych naciskach” ze strony Dudy. – „Naprawdę nie było innego wyjścia. Dla skutecznej realizacji naszego projektu politycznego tak trzeba było postąpić, choć dla nikogo z nas – mogę powiedzieć, że szczególnie dla mnie – ta decyzja nie była prosta. Znam Antoniego od 40 lat. Raz współpracowaliśmy, innym razem działaliśmy równolegle, ale byliśmy w bardziej lub mniej intensywnym kontakcie. Tak niestety ułożyły się teraz sprawy, że mimo sentymentu, zasług, trzeba było postąpić tak, jak postąpiliśmy” – powiedział Kaczyński. Użycie liczby mnogiej jest też doskonałym wybiegiem, rozmywającym odpowiedzialność, no chyba że miało to być pluralis maiestatis…

Powtórzył, że obecny minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz jest „pewnym eksperymentem”, bo inna osoba „niemal w ostatniej chwili wycofała się z pełnienia tej misji”. Wyraźnie jeszcze raz zaznaczył, że wbrew temu, co mówił o reparacjach wojennych w Berlinie minister Czaputowicz, stanowisko PiS w tej sprawie nie zmieniło. – „Trwają prace na poziomie parlamentu, których celem jest zebranie danych będących podstawą obliczenia wysokości roszczeń. Z tej drogi na pewno nie zejdziemy”.

Być może z powodu tzw. cyklu wydawniczego zabrakło wątku o najnowszym – rozpętanym przez PiS – konflikcie z Izraelem wokół projektu ustawy o IPN.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
no takMariaAndrzejannaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Snij sobie dalej, karaluchu. Moze jeszcze tysiacjetnia Rzesza, co?

Andrzej
Andrzej

PESEL mu na to nie pozwoli.

Maciek123454321
Maciek123454321

To za 12 lat będzie nami rządził ponad osiemdziesięcioletni emeryt? A czym on będzie rządził? Bo Polski już nie będzie. Teraz jest Pisolandia, potem będzie Dziadoland.

Waldemar
Waldemar

Powinien czym prędzej pojechać do Afryki: tam w Zimbabwe dyktator Mugabe rządził przez 30 lat,

Zgredzinka
Zgredzinka

Ciekawe czy wystąpią do Ruskich o oddanie ziem na wschodzie, gdy Niemcy w zamian za reparacje wojenne … zażądają zwrotu swoich ziem zachodnich?

Zwinka
Zwinka

No tak. Celem prezesa jest dochodzenie a nie dojście.

Maciek123454321
Maciek123454321

„Zastał Polskę murowaną, zostawił zrujnowaną”. Kazimierz Wielki na wspak. Może powinniśmy naszego wodzusia-karaluszka nazwać ZREIMIZAK IKLEIW? Trudne do wymówienia, ale jak się trochę poćwiczy…… A rozwalanie Polski możemy nazwać ARBOD ANAIMZ. Brzmi trochę po hebrajsku, ale nie szkodzi.

anna
anna

„co najmniej trzy kadencje” piszecie, a Bozia co na to?

Maria
Maria

Podobno magowie szykują dla wodza eliksir młodości i jest nadzieja, że nie tylko będzie panował 12 lat, ale że spłodzi następców. W razie czego – jakby nie potrafił, zostanie sklonowany.
I po wsze czasy będzie rządził polskim ludem. Tak nam dopomóż …… (nie będę wzywała imienia ??? nadaremnie)

no tak
no tak

Szansa na powodzenie wtedy, jak wypije ze źródełka wiecznej młodości. Wygląda na o wiele więcej, niż na 69 lat. Tak na 80-tkę.