Kaczyński lub Morawiecki? Polacy mówią – Morawiecki na stanowisku premiera

kto chce, żeby było „normalnie”, czyli jak w Europie, to musi za to zapłacić – po zachodnim przeliczniku – wielokrotność trzynastej emerytury, o Pięćset Plus nie wspominając. A tak w ogóle, to w zasadzie powinien sobie poszukać miejsca do życia gdzieś za granicą.

Łaska pańska na pstrym koniu jeździ mówi stare przysłowie. Co ciekawe, chwilowa prawdziwość tego porzekadła, weryfikuje się w zależności od tego, kogo ono w danym momencie dotyczy. Te same fakty mogą być interpretowane na zupełnie różne sposoby przez uczestników tego samego zdarzenia.

 

Oto najnowszy sondaż zrobiony na zlecenie Super Expressu jednoznacznie ukazuje, że Polacy na stanowisku premiera chcą Morawieckiego a nie Kaczyńskiego. Sam ów fakt, jakkolwiek pewnie trudny do przełknięcia dla lidera PiS, nie jest dla niego największym ciosem. Tym ciosem jest pewnie skala poparcia dla urzędującego premiera w porównaniu ze skalą sympatii wyrażoną w stosunku do osoby szefa Zjednoczonej Prawicy.

Aż 48 proc. ankietowanych chce aby Morawiecki pozostał premierem. W stosunku do osoby Kaczyńskiego takie życzenie wyraziło „tylko” 20 proc. pytanych. W polityce taka różnica to prawdziwa przepaść. W omawianym badaniu podium zamyka Jarosław Gowin z wynikiem 9 proc. poparcia. Zbigniewa Ziobrę na stanowisku premiera widzi 1 proc. ankietowanych.

„Wyniki sondażu nie są zaskakujące zwłaszcza gdy porówna się je z innymi badaniami poparcia, w których Mateusz Morawiecki zajmuje zazwyczaj drugie miejsce po Andrzeju Dudzie. Z ostatniego badania IBRiS dla Onetu wynika, że premierowi ufa 48,6 proc. badanych, a szef rządu przegrywa tylko z prezydentem, któremu ufa 52,2 proc. ankietowanych. W sierpniowym sondażu CBOS poparcie dla Morawieckiego wynosiło natomiast aż 54 proc” – czytamy na gazeta.pl.

 

„Dla porównania z sondażu tego wynika, że Jarosławowi Kaczyńskiemu ufa 41 proc. badanych. Prezes PiS jest jednak politykiem, który jest najczęściej wskazywany przez badanych jako osoba, której wyborcy nie ufają. Taką odpowiedź zaznaczyło wtedy 46 proc. ankietowanych”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Tyle suche fakty. Polityka, nie tylko krajowa, niejednokrotnie dowiodła, że emocje są jej immanentną częścią. Powyższy sondaż jest jednym z wielu organizowanych systematycznie. Co z tego, że zdaniem fachowców, jego wyniki nie stanowią zaskoczenia? Pamiętajmy, że mamy do czynienia z osobą Jarosława Kaczyńskiego i ..jego emocjami.


/as/

Źródła: gazeta.pl, rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
25 września 2020 16:23

Mnie nikt nie pytał, a ja mówię ***** ***