Kaczyński narobił kłopotu Glapińskiemu i NBP

A po wyborach choćby... informacje od NBP o skutkach wprowadzenia pensji minimalnej

Od czasu afery KNF, kiedy szef tej instytucji miał złożyć korupcyjną propozycję biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu, prezes NBP Adam Glapiński robi wszystko, aby się odciąć od swojego protegowanego. Teraz będzie mu znacznie trudniej. Powód? Słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły w wywiadzie dla przyjaznego „dobrej zmianie” tygodnika.

Glapiński dziennikarzom, którzy łączą jego nazwisko z aresztowanym Markiem Ch. wytacza procesy. Taki los spotkał również Dominikę Wielowiejską z „Gazety Wyborczej”, za to, że w jednym z tekstów na temat afery nazwała Ch. „człowiekiem Glapińskiego”.

To sformułowanie stało się podstawą pozwu. Gdy więc prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” oświadczył: „Ch. objął stanowisko w wyniku wskazania przez prezesa Glapińskiego”, słowa Kaczyńskiego bardzo ucieszyły dziennikarkę.

W PiS po wywiadzie prezesa cichaczem załamują ręce. – To katastrofa na wielu odcinkach. Miało być lepiej niż było, a jest gorzej – podsumowuje jeden ze współpracowników Kaczyńskiego.

mpm

Źródło: fakt24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MarekJaninaAnaZgredzinkaPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Jeden drugiemu narobił kłopotu ? O jak mi przykro.

Zgredzinka
Zgredzinka

A miało być, że kur..a kur..wie łba nie urwie.

PiJar
PiJar

Starsi panowie, starsi panowie, starsi panowie dwaj. Już nie ta pamięć, już nie to zdrowie, więc się w wywiadach nie wypowiadaj – chciałoby się zaśpiewać w parafrazie znanej piosenki z, nomen omen, kabaretu. Problem w tym, że przedstawienie zafundowane całej Polsce przez PiS przebiło wszelkie kabarety razem wzięte i końca nie widać. Czy ktoś tu się jeszcze dobrze bawi? Przecież ten burdel jest na nasz koszt.

Zwinka
Zwinka

Aktualnie w tym burdelu trwa pożar, ale i tak to na nasze głowy i kieszenie spadną koszty posprzątania pogorzeliska.

Ana
Ana

Jak to powiadał Adam Mickiewicz: prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Niestety łatwo było być przyjacielem gdy nachapało się majątków po ,,Ruchu” i biznes kwitł w najlepsze. Ale apetyt rósł w miarę jedzenia, doprowadzając w rezultacie do ujawnienia tej afery. O Telegrafie, Srebrnej, Skokach mówiło się od lat, ale nie było jak ugryźć tematu i dopiero nieposkromiony apetyt wierchuszki PiS doprowadził do wypłynięcia ,,zgnilizny” na wierzch. Teraz kamraci z PC będą oskarżać siebie nawzajem, aby samemu pozostać kryształowo czystym. Do kompletu brakuje jeszcze tylko senatora Bireckiego, by ,,święte krowy” wreszcie mogła dopaść sprawiedliwość.

Janina
Janina

Ohydne, wstrętne przewalanki na miliony i miliardy, a tymczasem dziadowska waloryzacja emerytur z obiecanego przez pisi rząd wskaźnika 3,26 została dzisiaj obniżona na 2,86. Emeryci, mimo podeszłego wieku, będą wam to pamiętać do jesieni, aż się zdziwicie !

Marek
Marek

Prawda nas wyzwoli. Od wodzusia.