Kaczyński zabronił występować ziobrystom w TVP Info?

Tusk powiedział coś po niemiecku!

Onet pisze, że już od ponad miesiąca politycy Solidarnej Polski nie pojawili się w TVP Info. W stacji pojawiają się natomiast pozostali politycy Zjednoczonej Prawicy, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Konfederacji.

 

Dlaczego tak się stało? Decyzja o zakazie uczestniczenia przez SP w programach zapadła rzekomo w centrali partyjnej PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Jarosław Kaczyński uznał, że należy to zrobić, by ograniczyć wpływy ziobrystów.

Ci mieli narazić się mu zawarciem taktycznego sojuszu z Jackiem Kurskim. Prezes TVP, jak podaje Onet, miał być wykorzystany do ataku na Mateusza Morawieckiego. Przejawem tego był materiał „Wiadomości” TVP na temat kupowania przez Kancelarię Premiera reklam w mediach związanych z opozycją, w tym w m.in. „Rzeczpospolitej”, „Polityce” i znanym z niechęci do prawicy „Fakcie”.

 

Krytyczny względem Morawieckiego materiał nie spodobał się Kaczyńskiemu. Najprawdopodobniej to właśnie ten fragment „Wiadomości” zadecydował o podjęciu drastycznej próby zmniejszenia wpływów Solidarnej Polski i Zbigniewa Ziobry. Od dawna mówi się zresztą o rywalizacji na linii Ziobro-Morawiecki – w tym konflikcie to właśnie Morawiecki może liczyć na poparcie ze strony prezesa Kaczyńskiego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Onet, bezskutecznie, próbował uzyskać komentarz na ten temat od szefa TAI Jarosława Olechowskiego. Komentarz i tak był raczej zbędny, ponieważ, jak widać, to Kaczyński centralnie steruje treściami TVP Info z siedziby na Nowogrodzkiej.


/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
26 sierpnia 2020 12:29

Moim zdaniem wojenka jest pozorna, bo Ziobro i tak jest namaszczony na następcę prezesa. Tyle tylko, że prezes jeszcze chce porządzić te 3 lata, a później póki będzie w stanie, będzie chciał jeszcze pociągać za wszystkie sznurki. A Ziobro jak władzę przejmie to już na to Kaczyńskiemu nie pozwoli. Dlatego Kaczyński póki co wspiera Morawieckiego dając tym samym odczuć Ziobrze, że jeszcze może zmienić zdanie. Ale pamiętajmy, że Morawiecki jest obcy w PiS, Kornel nie zdążył go odpowiednio usadowić w strukturach partyjnych. W PiS każdy ma większe zasługi i znacznie dłuższy staż przy prezesie, niż Morawiecki. Dlatego przy pierwszej lepszej okazji Morawiecki wypadnie, a Ziobro jako najsilniejszy i z hakami na pozostałych z łatwością przejmie rządy. I przy swoich jeszcze bardziej radykalnych poglądów i poczynań Ziobro będzie miał też wsparcie zbieraniny narodowców w postaci Konfederacji, Tam też Korwin już tylko firmuje wszystko swoim nazwiskiem, ale od dawna już nie ma nic do powiedzenia.