Kaczyński zapowiada początek Dyktatury

Kaczyński zapowiada początek Dyktatury

11 stycznia 2017 stanie się to, do czego polityka partii Jarosława Kaczyńskiego zmierza od początku objęcia przez nią rządów. Demokrację będziemy mieli wg interpretacji prezesa PiS. Standardy będą wskazywać, że to koniec demokracji, forma zamordyzmu,a Kaczyński i jego marionetki w kulawej dialektyce przekonywać, iż poszerzają wolność i demokrację.

Każda dziedzina działalności politycznej została zaanektowane przez PiS w sposób urągający rozumowi, ale z nim się w ogóle nie liczą. W wywiadzie dla Polskiego Radia 24 Kaczyński domyka swoją wersję demokracji, podaje strategię na najbliższy czas. Najważniejsze orzeczenie woli Kaczyńskiego to, że PiS nie potrzebuje opozycji, nie będzie kontrolowany przez media i społeczeństwo obywatelskie.

Jak opozycja i obywatele będą się upierać „przy swojej postawie”, zostaną poddani ocenie „wymiaru sprawiedliwości, prawa karnego”.

Uchwalenie budżetu 16 grudnia 2016 roku jest ostateczne, bo prezes orzekł, że było kworum: „nie ma politycznego pata” i stwierdzenie bodaj w tym wypadku najważniejsze: „dysponujemy kworum”.

Kaczyńskiemu większość parlamentarna zrównała się z kworum, opozycja do debaty mu nie jest potrzebna, nawet nie potrzebna jest sala plenarna Sejmu, wystarczy mu Sala Kolumnowa. Wszak została w niej przetestowana demokracja wg Kaczyńskiego, nie zostali dopuszczeni ani dziennikarze, ani politycy opozycyjni, a ci, którym udało się przedrzeć przez kordon straży marszałkowskiej, nie zostali dopuszczeni do stołu z marszałkiem, nie mogli zgłosić wniosków formalnych.

W wywiadzie dla PR 24 Kaczyński mówi nam: wybijcie sobie z głowy zapis kamer, nie zostanie ujawniony zapis z kluczowej kamery „ze względów bezpieczeństwa”, jak oświadczyła Kancelaria Sejmu. Jakież to zatem bezpieczeństwo? Krycie oszustwa PiS.

Ustawa budżetowa jest najważniejszą z ustaw, przy jej głosowaniu dochodzi do sprawdzenia czy rząd ma większość, czy nie. Przy tej ustawie prezydent nie ma prawa weta, musi ją podpisać, a gdyby nie została uchwalona, prezydent może rozwiązać parlament.

I o to chodzi. Najprawdopodobniej – mimo skandalicznych procedur – ustawa budżetowa nie została prawnie uchwalona. Pociąga to za sobą wielorakie możliwości prawne, włącznie z orzeczeniem przez Sąd Najwyższy, że budżet nie został przyjęty, a tym samym Polska nie ma rządu, stoi bezrządem.

W wypadku PiS „bezrząd” można odczytywać jako jednoosobową dyktaturę Jarosława Kaczyńskiego. Gdy 11 stycznia Senat przyjmie ustawę budżetową bez poprawek – zastosuje ten sam mechanizm jaki przyjął pisowski „Sejm” w Sali Kolumnowej, gdy nie dojdzie do debaty, rozpocznie się demokracja wg Kaczyńskiego, czyli dyktatura.

Tak należy odczytywać najnowszy wywiad Kaczyńskiego. 11 stycznia może być początkiem Nowego Roku 2017, początkiem Dyktatury, zakończone zostanie demolowanie instytucji demokratycznych, ziści się zapowiedź Kononowicza „niczego nie będzie”, oprócz woli Prezesa.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

91
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
66 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
TipZgredzinkagniewko_syn_rybaWaldemarRebeliancik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lsd
lsd

Społeczeństwo jakoś masowo nie popiera Kaczyńskiego. Ma swój elektorat ale reszcie skutecznie pokazał, iż ma ich za frajerów, z których można ciągnąć kasę do woli. Życzę mu powodzenia, komuna mimo bratniej pomocy ZSRR nie dała radę.

PaWeł
PaWeł

Gwoli ścisłości. Komuna nie dała rady ze względów ekonomicznych a właściwie technologicznych. Wiem jak bardzo się wielu zasłużonym Patriotom nie podoba. Mam prawo to pisać bo nie byłem wtedy jedynie biernym obserwatorem. Natomiast bratnia pomoc przestała być groźna po 1984 r , kiedy oficjalnie przestała obowiązywać tzw. doktryna Breżniewa. Wtedy władze PRL postanowiły dopuścić do zmiany ustroju. Jej współudział w tym procesie jest nam przez twórców „dobrej zmiany” stale wypominany. Ale to już inna sprawa.

PaWeł
PaWeł

Do administratora. Proszę zastąpić mój wpis niniejszym, analogicznym ale poprawnym gramatycznie

Gwoli ścisłości. Komuna nie dała rady ze względów ekonomicznych a właściwie technologicznych. Wiem jak bardzo się to wielu zasłużonym Patriotom nie podoba. Mam prawo to pisać bo nie byłem wtedy jedynie biernym obserwatorem. Natomiast bratnia pomoc przestała być groźna po 1984 r , kiedy oficjalnie przestała obowiązywać tzw. doktryna Breżniewa. Wtedy władze PRL postanowiły dopuścić do zmiany ustroju. Ich współudział w tym procesie jest nam przez twórców „dobrej zmiany” stale wypominany. Ale to już inna sprawa.

gboor
gboor

Komuna nie dała rady nie z żadnych względów „technologicznych”, tylko ze względów ustrojowych. W gospodarce planowanej nie działały naturalne impulsy rynkowe, prawa popytu i podaży, konkurencyjności, wymuszające rozwój, oszczędności. Zapóźnienie technologiczne było tego efektem.
Doktryna doktryną, ale nadal w Polsce stacjonowały wojska radzieckie, co samo w sobie jest faktem strategicznym. Rosjanie nie potrzebują doktryny żeby kogoś napaść. Był to okres największego nasilenia walk w Afganistanie, kilka lat później napaść na Gruzję, Czeczenię…

PaWeł
PaWeł

Gaboor!. No właśnie. Reżimy nie upadają z powodu braku mechanizmów np. rynkowych, tylko z powodu skutków jakie brak tych mechanizmów wywołuje. Po co ta agresja słowna? Komuna przegrała zimną wojnę czy jak kto woli wyścig zbrojeń. Również wojna w Afganistanie przekonała o tym ostatecznie władców Kremla. Po 1984r nie istniało niebezpieczeństwo interwencji ZSRR w bloku wschodnim z przyczyn ustrojowych.! Może już wtedy rodził się w ich głowach plan innego sposobu podporządkowania sobie tego regionu. Nie wykluczone, że właśnie doświadczamy realizacji tego na sobie. Pozdrawiam.

Zgredzinka
Zgredzinka

Z obu powyższych wpisów wynika dobitnie, że ani względy technologiczne, ani ustrojowe, nie były powodem upadku dawnego systemu, a po prostu zwykła ekonomia. To właśnie brak funkcjonowania jej mechanizmów, położył całą gospodarkę, mimo górnolotnych haseł ideologicznych i pełnego upolitycznienia. Budzi to więc nadzieję, że powstający właśnie PRL-bis, też rypnie się z tego samego powodu. Wychodzi na to, że władza autorytarna skupiona w ręku jednego człowieka i poddane jego woli wszystkie mechanizmy funkcjonowania państwa, doprowadzą rychło do głębokiej zapaści gospodarczej. Za dużo państwa w państwie, szczególnie opiekuńczego, to zły omen dla gospodarki. Czy ktoś może podać jakiś przykład z historii, dobrze… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgodzimy się na rządy karakanów? Chcecie tego?……..

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Gwoli ścisłości, tytuł powinien brzmieć: „Mystkowski zapowiada początek Dyktatury” (dlaczego z dużej litery ?…) Musiało być naprawdę ostro w Sylwestra skoro kac do tej pory nie odpuszcza, a głowa nie chce wyjść z nocnika… 😛

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Jak widać, co niektórzy nie muszą się upijać by bredzić od rzeczy.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Nie – nie wierzę, by nawet Mystkowski mógł pisać takie bzdety na trzeźwo…

Zgredzinka
Zgredzinka

A ty?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Ja nie piszę bzdetów.

Zgredzinka
Zgredzinka

Pomyślałby kto.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Dla każdego myślącego i rozumiejącego tekst czytany jest to oczywiste. Niestety, na tym forum takich niewielu… 🙁

Zgredzinka
Zgredzinka

No więc nie uwłaczaj sobie więcej obcowaniem z tak niegodnym ciebie towarzystwem i zaszczyć może swoją wyjątkowością bardziej odpowiednie fora.
Uczyń to proszę dla własnego i naszego dobra, jeżeli nie chcesz spotkać się tutaj faktycznie z ostracyzmem towarzyskim.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Skoro Bóg dla 5 sprawiedliwych był gotów ocalić całą Gomorę, to ja dla tych nielicznych też tu pozostanę tak długo jak będę miał na to ochotę… 😉

Zgredzinka
Zgredzinka

Żeby ci się tylko w głowie nie pomieszało od tej boskości !!!

Jacek
Jacek

A Turcja Erdogana jest bezpieczna…

szulki
szulki

kaczyńskiemu, który najwyraźniej stracił kontakt z rzeczywistością, bardzo polecam książkę „Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy”. Dowie się z niej, że bycie dyktatorem oznacza wiele przyjemności, kasę, panienki na zawołanie, samowolę i inne luksusy.
Oraz, że większość dyktatorów skończyła bardzo marnie.

Zwinka
Zwinka

Wszystko rozumiem, ale po kiego w tym konkretnym przypadku te panienki ???
Tak, czy siak, trzymajmy kciuki, żeby czasem nie wpadła mu do głowy koronacja a’la Bokassa…

Zgredzinka
Zgredzinka

O tym marnym końcu to on chyba wie, bo inaczej nie obstawiałby się tak szczelnie ochroną.
Najwyraźniej uważa, że w dzisiajszych czasach tych paru mięśniaków, w zupełności wystarczy.
Oby się nie przeliczył.

PissOff
PissOff

klasyczne połączenie Chruszczowa że Stalinem a Polacy jeszcze nie zdają sobie sprawę w jakie bagno weszli. Na to trzeba czasu. Jak historia polskich zrywów ostatnich 10leci pokazuje, ani sama inteligencja, ani sami robotnicy nic nie zdziałają, zostaną spacyfikowani. Naród tkwi w osłupieniu bombardowany informacjami. Opozycji brak lidera, a kilku szefów partii opozycyjnych nie stanowi przeciwwagi dla monolitu prezesa. Okupacja PiSu jest już faktem, trzeba się gotować na długi okres partyzantki. Prezes będzie liczył się tylko z UE, dlatego tak potrzebny będzie Tusk w strukturze UE. Bo bez nacisków UE pozostanie tylko „Majdan”…Ale zawsze jest kilka wyjść. Może Kaczyński ustąpi?! może… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Prawie ze wszystkim można się zgodzić, oprócz twierdzenia, że dyktatorek będzie się liczył z UE i dla poparcia swoich interesów, będzie potrzebował tam swojaka, i to jeszcze w osobie znienawidzonego Donalda Tuska. Zapomnij. UE będzie dla niego odniesieniem i ewentualnym powodem do udawania respektu, do czasu póki będzie karmić. Z momentem, gdy skończy się mamona, obojętnie z jakiego powodu (rozpadu, reform), to skończy się i relacja zależności z tym podmiotem. Oprócz tego, najprawdopodobniej ten kasandryczny scenariusz się ziści. Długo czekał nasz dyktatorek na swoją kolej i teraz za nic nie odda już, raz (i to tak ciężko) zdobytej władzy. Brata… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Marzeniem młodego (jeszcze, polecam wywiad łaskawie udzielony lata temu Teresie Torańskiej) Kaczyńskiego było, cytuję: „zostać emerytowanym zbawcą ojczyzny”….No dobra, zbawcą ojczyzny już go pisiolki okrzyknęły, teraz pora na emeryturę, do której kwalifikuje się od czerwca 2014 roku. Waleczny zbawca, który kazał przywrócić wiek emerytalny, powinien sam dać dobry przykład.

Zgredzinka
Zgredzinka

Z tego co słyszałam, to ani mu to w głowie.
Powiedział, że mimo swojego wieku, ma jeszcze ciągle ochotę na pracę.
Ba. Myślę nawet, że teraz daje mu ona więcej satysfakcji, niż kiedykolwiek w życiu.
Oby tylko nie podpisal jakiegos paktu z diablem na długowieczność.

Zwinka
Zwinka

Musi najpierw zapytać o panaboskie plany, bo te to się mogą akurat nie pokrywać z jego własnymi. A Pan Bóg wprawdzie nierychliwy, ale sprawiedliwy, jak to najstarsi ludzie mawiają …

Piotr
Piotr

Gazy, pały, cokolwiek czym mozna kogos sprowadzić do parteru – i na ulice, boje sie, że predzej czy pozniej będzie to nieuniknione.

smętek
smętek

Oceniając naszą rzeczywistość też dochodzę do takiego wniosku. Dziwi mnie postawa posłów z sekty Kaczyńskiego. Oni są przekonani, że Płaszczak użyje sił porządkowych do pacyfikowania nas i ochraniania ich. Tak się nie da. Nawet WRONa nie zdusiła oporu a członkowie partii i ich bliscy poczuli co znaczy ostracyzm stosowany przez środowisko. Jest smutno i straszno.

Zwinka
Zwinka

Zgadza się… Żył był sobie pewien Wielki Władca Paszportów w Trójmieście…Bezczelny i arogancki, ludzi traktował, jak śmiecie,.. aż do momentu kiedy padła komenda: „sztandar PZPR wyprowadzić”. Minęło czasu mało wiele i spotkaliśmy go na …giełdzie towarowej, sprzedającego z paki ciężarówki margarynę mleczną. mydło i powidło… Z prawdziwą przyjemnością zakupiłam u niego 10 jaj, pytając uprzejmie „jak leci” ??? Trzeba zawsze pamiętać, że wyżej d…się nie podskoczy, albo …jakbyś się nie okręcał, to d…a i tak z tyłu. No i na dodatek jeszcze ta cholerna zasada dynamiki Newtona …akcja – reakcja.

Jacek
Jacek

(…) Oni są przekonani, że Płaszczak użyje sił porządkowych do pacyfikowania nas i ochraniania ich.(…)
A ja się nie dziwię… to jest przyjęta w cywilizowanym w świecie metoda postępowania z, wg. PISu, terrorystami i puczystami…. W nich nie mniemaniu to jest przywracania porządku konstytucyjnego w Ojczyźnie. Trzeba to głośno i jasno powtórzyć za Korwinem:
KTOŚ POWINIEN SIEDZIEĆ!!!!!!!!!!!
Powszechne stosowanie tej zasady potrzymałoby wielu harcowników, a może nawet zablokowałoby rozbicie Polaków na osobne plemiona.

Ewa
Ewa

Żądam stanowczo dekaczyzacji mojego kraju !

Historia prawda największą
Historia prawda największą

Każdy dyktator życie kończył przedterminowo i nie miał prawa wyboru czy kulka w łeb czy szubienica. Metoda była stosowana zależnie od epoki. Kaczyńskiemu to nie grozi, bo osądzający Jego nie są z takiej epoki. Gdyby sądzić Jego według reguł które chce wprowadzić, kulka byłaby możliwa, tak jak to było w Rumunii z Causescu. A tak, będzie miał tylko sprawiedliwy proces.

Misio
Misio

poki co przedterminowo skonczyl Bredzislaw…. I tylko prawdziwej demokracji w Polsce zawdziecza, ze jeszcze nie siedzi za powiazania z WSI….

Zgredzinka
Zgredzinka

Kogo masz na myśli, ministra obrony narodowej czy przewodniczącego sejmowej komisji prawa i sprawiedliwości (co za paradoks)?

Jacek
Jacek

W prawdziwej demokracji dokonuje się sprawiedliwego sądu i co za tym idzie takowe kary… A póki co ani nie siedzi Komorowski, ani czy którzy go pomawiają… A zatem kłania się zasada Korwina:
Ktoś powinien siedzieć.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nie krzycz hop.
Zapominasz jeszcze o tych, którzy zginęli z rąk zamachowców.
A tych wcale nie było tak niewielu.
W dzisiejszych czasach, z bardziej błachych powodów wykonuje się masowe egzekucje.
I jakby wybór łatwych w użyciu (i zdobyciu) środków zagłady, znacznie się zwiększył.

Jacek
Jacek

Zapomniałeś o Leninie, Stalinie, Francu, Castro…

Misio
Misio

Chcecie poznac rzeczywiste nastroje w spoleczenstwie, wsord mlodych, a nie zaKODowanych SBekow? Polecam poczytac komentarze pod tegorocznymi zyczeniami noworocznymi Waszego tytana intelektu, Rysia Petru na Youtube. Obejrzane dotychczas 75000 razy, przy czym negatywna ocene dalo prawie 7200 ogladaczy a pozytywne 280 …. Samozaoranie 🙂

Magda
Magda

Młody, wyluzuj majty!

Misio
Misio

Juz tylko takie argumenty Wam zostaly? Chociaz w swietle dzisiejszej wtopy Rysia Intelektualisty z wyjazdem na Madere, podczas gdy zaKODowani w dobrej wierze marzna przed Sejmem. Jeszcze do pazdziernika, to oni moga planowac podobne wojaze za swoje SBeckie uposazenia, ale jak przyjdzie zyc za srednia emeryture krajowa, to juz tak slodko nie bedzie….

Miranda
Miranda

nie ciesz się dziadku z cudzego przypadku . Rządu pisu i guru JK prowadzą do klęski wszystkich Polaków, może to dotknąć i ciebie. A tak przy okazji to ty jesteś tym Misiem na miarę naszych czasów ?

Bogdan
Bogdan

To ten sam. Właśnie oczko mu odpadło. Temu misiu.

Jola
Jola

Znowu trole PiS-iorów daja o sobie znać,szlag by was trafił,ale gratuluję skoro Misio jest na per Ty z Petru,was w oczy kole że polecial na Maderę bo Wasz wszechmogący to tylko do Torunia do o.redaktora może jechac bo nawet Kraków p[okazal mu gdzie jest jego miejsce.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Niech cała totalna opozycja przeniesie swoje protesty na Maderę i nie wraca stamtąd… 😛

Ela
Ela

A dlaczego opozycja? Może lepiej PiS, jest was tylko jedna trzecia narodu.

elle
elle

tak tak, wszystkie seby z osiedli sie zleciały hahaha nie ośmieszaj się faszysto. dobrze wiecie, że zostaniecie rozniesieni na proch „młodzi”, a raczej patologio bandycka.

Zgredzinka
Zgredzinka

Trzeba być mocno zakręconym, żeby poważnie liczyć się z tym hejtem, który rozlewa się ostatnio po internecie.
Tam nie obowiązują żadne zasady. A przyzwoitości szczególnie.
Ile to razy anonimowy internauta, wyłuskany przez dziennikarzy i postawiony pod pręgierzem opinii publicznej, kajał się później i przepraszał za swoje chamskie wybryki.
Tak więc, nie epatuj więcej takimi przykładami.
Tą samą zresztą skalę wiarygodności przypisać należy wszelkiego autoramentu sondażom.

Misio
Misio

Droga Zgredzinko, cenie Pani wypowiedzi, bo bardzo czesto pozytywnie zaskakuja, ale tutaj niestety sie nie zgodze. Dzieki PO i rzeczywistemu ograniczaniu wolnosci slowa za jej rzadow (o dziwo jakos wtedy wrazliwym KODowcom nie wlaczaly sie lampki alarmowe), w internecie wytworzyl sie pozamainstreamowy obieg informacyjny, nad ktorym nikt nie trzyma kontroli, To dlatego poprzedni pRezydent przegral wybory, mimo ze nie przejechal po pijanemu na pasach zakonnicy w ciazy. Zreszta to nie jest tylko nasza polska tendencja. W podobnym stylu w USA wygral D. Trump. Po prostu wieje wiatr historii i ludzie maja dosyc lewacko-liberalnej poprawnosci politycznej, w ktorej demokracja jest wtedy… Czytaj więcej »

Bogdan
Bogdan

Komorowski przegrał dzięki organizowanym przez was seansom nienawiści. Pod tym względem trudno wam odmówić fachowości. W połączeniu z nieunikaniem kłamstwa i brakiem jakichkolwiek zahamowań, dało taki efekt jaki dało. Szkoda, że to jedyna dziedzina w której jesteście fachowcami. Ale nie chcesz chyba powiedzieć, że ten chłopiec z odciskami na kolanach i głupkowatym uśmiechem na twarzy, który mieszka w pałacu namiestnikowskim, jest Prezydentem Najjaśniejszej Rzeczpospolitej..

Zgredzinka
Zgredzinka

Co do włączania się lampek alarmowych KOD-owcom, to już to chyba sobie raz wyjaśniliśmy, że nie było ich wówczas jeszcze, a więc nie miało im się też co włączać. Poza tym, nie miałam w okresie rządów poprzedniej ekipy wrażenia ograniczania wolności słowa. Było raczej wręcz odwrotnie. Ale nie o to przecież chodzi. Faktycznie internet zaczął żyć własnym życiem, a jego anonimowość spowodowała, że ludzie zatracili wszelkie poczucie przyzwoitości. Stali się po prostu bezpodstawnie, można by wręcz rzec, bezinteresownie … złośliwi. Nagle ni stąd, ni zowąd, rozlała się w przestrzeni medialnej fala niewybrednego hejtu i chamstwa. Doprawdy, jak czyta się czasami… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Jeżeli nalot ABW na redakcję „Wprost” był przejawem poszerzania zakresu wolności słowa, to muszę przyznać, że twoje rozumienie tego pojęcia jest dość szczególne… I żadnych KODowców wtedy nie było ???… Znaczy się, urodzili się rok temu i to od razu jako geriatryczni lennoniści (określenie autorstwa… Tomasza Lisa) ???… ;)))

Zgredzinka
Zgredzinka

Dokładnie tak. Mam oczywiście na myśli KOD jako taki, a nie osoby które się później skupiły wokół tego ruchu. A jeżeli chodzi o nalot ABW na redakcję „Wprost“, to muszę uczciwie powiedzieć, że zupełnie nie rozumiałam wtedy i mogę zrozumieć dzisiaj, jak w ogóle mogło do tego dojść, że jakaś redakcja mogła bezkarnie opublikować materiały uzyskane w drodze przestępstwa i to jeszcze materiały, które naruszały dobry wizerunek osób publicznych. Przecież to było działanie zagrażające bezpieczeństwu państwa. Według mnie było to nieodpowiedzialne i niedopuszczalne. I mimo, że proces w tej sprawie niczego nie wykazał, to ja w dalszym ciągu podejrzewam, że… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Ale ja chyba dość wyraźnie napisałem, że chodzi o KODowców, a nie o KOD jako taki… Czyli przed grudniem 2015 nie istnieli… ?

Wasza interpretacja słusznego najścia ABW na przestępczą reakcyjną redakcję „Wprost” jest jak najbardziej dialektycznie słuszna, towarzyszko. Jedynie „Gazeta Wyborcza” i TVN mają prawo publikować materiały, które naruszają dobry wizerunek osób publicznych z PiS. Bowiem w odniesieniu do nich nie ma znamion przestępstwa. Innymi słowy Kali mówić:

szkalować PiS – dobrze

szkalować opozycję – nieodpowiedzialne i niedopuszczalne przestępstwo

Zgredzinka
Zgredzinka

Niestety pisałeś o KOD-zie, a to dwie odrębne kwestie. Dlatego rozgraniczyłam te dwa pojęcia. Sprawdź sobie.
Poza tym, wcale nie chodzi tu o prawo Kalego, a o prawo. O to, że prawo surowo nie zabrania publikowania materiałów zdobytych nielegalnie, jak również, że nie chroni wizerunku osób publicznych (wszystkich).
Przecież to nieodpowiedzialne.
W niektórych krajach spotyka się do z dużymi restrykcjami.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Właśnie sprawdziłem – cyt.: „I żadnych KODowców wtedy nie było ???… Znaczy się, urodzili się rok temu i to od razu jako geriatryczni lennoniści (określenie autorstwa… Tomasza Lisa) ???… ;)))” Rzeczywiście napisałem o KODzie ???… ;))) Idź do optyka zmienić okulary… ;))) W krajach DEMOKRATYCZNYCH prawo nie tylko nie zabrania publikowania materiałów zdobytych „nielegalnie” ale wręcz chroni dziennikarzy i ich źródła informacji. KOD przedstawia się jako organizacja broniąca zasad demokracji, a tymczasem KODziara Zgredzinka twierdzi, że demokracja jest nieodpowiedzialna… ;))) Chciałabyś takie rozwiązania jak w Tajlandii, gdzie za krytykę króla idzie się do więzienia ?… Tto jest przecież totalitaryzm, z… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

No przecież zastanów się co piszesz. Pytasz, czy podczas wtargnięcia ABW do redakcji „Wprost“ , nie było żadnych kodowców, czyli w domyśle osób, które później zorganizowały się w KOD i które mogłyby wyrazić swoją dezaprobatę przeciwko takiemu działaniu. Otóż nie, a jeżeli już to we własnym sumieniu, gdyż nie egzystowały wówczas jako podmiot publiczny, a więc nie mogły tego oficjalnie zrobić. Trudno jest oceniać prywatne poglądy jednostek, szczególnie gdy się z tym nie obnoszą. A jeżeli chodzi o dopuszczalność publikowania materiałów zdobytych w drodze przestępstwa, to stawiam to na równi z szantażem, który jest przecież karalny. Toż to wolna amerykanka.… Czytaj więcej »

IQ58
IQ58

Nie interesuja mnie opinie młodych SBków, ani zakodowanych, ani jawnych

Misio
Misio

no coz dla osobnika z IQ 58 malo co jest interesujace….

maciej
maciej

Do Isd. A gdzie znalazłeś bratnią pomoc ZSRR. Ile masz lat ? 12 ? Czy to wersja durnego tatusia?

Zgredzinka
Zgredzinka

„Bratnia” pomoc, w sensie wszechstronnego sojuszniczego wsparcia w utrzymaniu ówczesnej władzy.

Antek
Antek

I bardzo dobrze.. Mnie bardzo to ciszy i moich znajomych także, którzy głosowali za PIS w końcu zaczyna się robić normalnie i będzie już tak, bo tego chcą wolni obywatele Polski którzy wybrali ten rząd w wolnych demokratycznych wyborach.. Także opozycjo – proponuje zakup większej ilości papieru toaletowego i wybrania dobrej kancelarii – bo tego chamstwa które jest w Sejmie nikt nie odpuści. Każdy zostanie rozliczony. I każdy obywatel to poprze. A tym bardziej jak śmią marnować pieniądze podatników. Będzie pozew zbiorowy na partie, która działa na szkodę Państwa.. Do pracy… I to juz..
..

elle
elle

co za propagandowe łajno

Zgredzinka
Zgredzinka

Czy ty mówisz o tych wszystkich, którzy demolują nam państwo i niszczą w zastraszającym tempie gospodarkę? O tych, którzy marnują nasze pieniądze na rozliczne i zbędne komisje, huczne i kosztowne obchody coraz to liczniejszych uroczystości państwowych i kościelnych, tych którzy sponsorują zachłanny i sprzedajny kler, trwonią państwowe środki na nieprzemyślane programy pomocowe, niszczą obronność naszego kraju, szerzą kolesiostwo i nepotyzm w skali dotąd niespotykanej? Jak tych wszystkich masz na myśli, to się rychło doczekasz. Niezadługo dadzą głos ci wszyscy, którzy tego do tej pory nie robili (bo wszystko szło dobrze i spokojnie), a teraz rzeczywistość zaczyna im bardzo doskwierać. Nie… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

„niszczą w zastraszającym tempie gospodarkę”

I pewnie dlatego… rośnie optymizm przedsiębiorców:

„Przedsiębiorcy spodziewają się ożywienia gospodarczego i dalszej poprawy koniunktury w kraju. Tak wynika z Indeksu Optymizmu Przedsiębiorców opracowanego przez organizację Pracodawcy RP skupiającą 10 tysięcy firm.”

„huczne i kosztowne obchody”

Np. juba Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku, „kongresy” sędziów, adwokatów itp.

Wróć z tego dalekiego kosmosu na Ziemię… ;)))

Zgredzinka
Zgredzinka

Widać żyjemy w różnych galaktykach.
A co do tych prognoz i sondaży … to powinieneś wiedzieć, że ich wyniki zależą od tego, kto za nie płaci.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Jest napisane „kto za to płacił” (możesz sobie sprawdzić co to za jedni). A to, że żyjesz w zupełnie innej galaktyce jest oczywistą oczywistością… ;)))

Waldemar
Waldemar

Widzę, panie Gniewko, że walczy Pan na wszystkich frontach, również ekonomicznym. Optymizm jest miłą rzeczą, bo jak mawiał prof. Bartoszewski, optymiści żyją przyjemniej, tyle, że jak na razie optymizm przedsiębiorców jest bezobjawowy. Prezes nawet wspomniał coś o bojkocie, a nawet ponoć pogroził jakimś podatkiem. Ale być może nie należy do optymistów :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Bogdan
Bogdan

Oczywiście. Trzeba zamknąć całą opozycję w obozach pracy. Jedna partia w zupełności wystarczy. Jedna partia, jeden naród, jeden wódz. Dopiero wtedy będziemy naprawdę wolni. Bo na razie prawdziwie wolny jest tylko Antek i jego koledzy. Wolni od rozumu.

ewa
ewa

W jakim państwie zwykły poseł rządzi i trzęsie wszystkim? Na Marsie też chyba nie?

Antek
Antek

co tu pisac jak cenzura… hehehe

Magda
Magda

Oj Antuś, Antuś….!

Zgredzinka
Zgredzinka

Gdyby było tak jak piszesz, to twój poprzedni głupawy wpis nie ujrzałby światła dziennego.

Jacek
Jacek

(…)„ze względów bezpieczeństwa”, jak oświadczyła Kancelaria Sejmu.(…)
Znaczy się głosowali tam szpiedzy… biorąc fakt łączenia tych zawodów należy nie tylko rozwiązać Sejm, ale i zdelegalizować PIS za działania w warunkach tajności.

(…)Przy tej ustawie prezydent nie ma prawa weta, musi ją podpisać, a gdyby nie została uchwalona, prezydent może rozwiązać parlament.(…)
Już widzę jak Duda skraca Kaczńskiego…

Zgredzinka
Zgredzinka

Pomarzyć … dobra rzecz !!!

Jacek
Jacek

Raczej w nie takich sprawach…

wiesław
wiesław

kaczści nie mają wyjścia, albo muszą świadomie zgodzić się, że po przegranych wyborach czeka ich sąd i kara, albo dążyć dalej w likwidowaniu demokracji. Na razie próbują iść dalej, ale już wiedzą, że na końcu tej drogi czeka ich rozwiązanie siłowe. Jego wyniku są mocno niepewni, bo aż takimi „pieszczochami” resortów siłowych (by te za nimi stanęły) nie są. Będą próbowali dotrwać do wyborów, licząc na cud nad urną. I tu jest zadnie dla opozycji, wygrać wybory tak, by nikt nie miał wątpliwości, kto będzie dalej rządził. A dla KODu – zrealizować tyle razy obiecywaną edukację społeczeństwa, by dyktatura nie… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

No faktycznie, z tą naszą edukacją jest coś nie tak, skoro głupota wygląda z każdego sioła i … o pomstę woła.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

No właśnie… Ale nigdy nie jest za późno – są tzw. uniwersytety 3 wieku – możesz się zawsze zapisać i poszerzyć swą wiedzę… 😛

Zgredzinka
Zgredzinka

Wprawdzie mówi się, że na naukę nigdy nie jest za późno, jak również, że człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umrze, ale mimo wszystko stawiałabym na dobrą edukację …. młodzieży.
To ona przecież jest przyszłością narodu i powinna być dobrze przygotowana do przejęcia sterów kraju w swoje ręce.

Bartek
Bartek

a co w związku z tym robi opozycja? Schetyna dogadał się z Petru że protest będzie trwał kilka dni; potem Petru poszedł do tv i ogłosił że do 11.01 i Schetyna na szybko głosował w klubie żeby PO dołączyło.. Mali i skłóceni. Tłuste kocury z PO są zbyt ociężałe by walczyć a Nowoczesna za mała by mieć przebicie. Zamiast się zjednoczyć oni nawet nie mając prawie nic nadal walczą, niech się jeszcze trochę pokłócą a nie będzie o co kruszyć kopi. Weźcie przykład z kaczora, który zjednoczył prawicę a nie liczył na 15% w kolejnej kadencji. Nie ma woli walki… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Raczej przebiegłości i zdolności.

Maurice Green
Maurice Green

Nie zasługujecie na nic lepszego Polacy. Jesteście nacją idiotów.

anzelm
anzelm

Ale przecież to durne społeczeństwo tego pragnie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Tak, mamy to na własne życzenie.

anzelm
anzelm

Ale przecież to durne społeczeństwo wręcz tego chce. Wszyscy kibole księża babcie w beretach tego chcą.

Zbigniew
Zbigniew

Mała uwaga. Polska nie stoi bezrządem, tylko nierządem.

Irena
Irena

Nie wierze, ze tak sie stanie. Moze bedzie probowal, ale Polacy z opozycji nie dopuszcza do tych rozwiazan. Pobozne zyczenie? Byc moze.

Leokadia
Leokadia

Komuna też upadła….

Rebeliancik
Rebeliancik

Rodacy Kochani, Kryzys polityczny osiągnął punkt krytyczny. Praktycznie nie mamy już państwa prawa i państwa demokratycznego. Sejm nie jest już sejmem Rzeczypospolitej, gdyż został on zawłaszczony przez partię rządzącą a opozycja nie ma praw do prezentowania w Sejmie niczego co jest nie pomyśli posła Kaczyńskiego. Po rozmontowaniu TK, Sejmu, trójpodziału władzy mamy dyktaturę. To jest już dyktatura tego Pana. Wzywam Polaków do demokratycznego przeciwstawienia się dyktaturze i co jest bardzo ważne bez przemocy fizycznej. Możemy nadal dochodzić naszych praw przez demonstracje i Strajk Generalny. Obecna władza nie może już odwoływać się do demokratycznego mandatu, gdyż w wyniku wielokrotnego złamania praw… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Fajny apel !!!
Masz jakąś moc sprawczą?
To forum jest za małe do propagowania takich idei.
Ale działaj, to dobry kierunek.
Każdy opór jest dobry, byle był skuteczny.

Tip
Tip

Jeśli nie jesteś z miotu żydokomuny to się podlecz, zacznij czytać właściwe teksty, oglądaj historię, której cię nie uczyli i wejdź na właściwą drogę myślenia. Jeśli jesteś chory na lemingozę to pluj na lisią propagandę i bądź wolny. Możesz czuć się teraz bezpiecznie. Twój wódz zaślepił cię, Zapomnij o 8 latach Kim Un Bula.Wyprali ci mózg ale nie jest za późno….ale…jeśli jesteś synem katów, oprawców polskich patriotów, potomkiem bandytów żerujących na narodzie polskim,to poproś o kaftan.