Kandydat KO Rafał Trzaskowski zyskuje na popularności!

Sąd Najwyższy odrzucił sprawę protestów wyborczych komitetu Trzaskowskiego

Najlepszym dowodem na to jest frekwencja na spotkaniu z politykiem w Poznaniu. Przemówienie kandydata wygłoszone w sobotę, pomimo epidemii koronawirusa, przyciągnęło setki mieszkańców miasta – ludzi było tak dużo, że trudno było im zachować odpowiedni dystans.

 

Wiele o poparciu dla Trzaskowskiego mówią też najnowsze badania sondażowe. Przeprowadzone przez ośrodek Social Changes na zlecenie wPolityce.pl wskazują na to, że w drugiej turze kandydata KO i Andrzeja Dudę dzielą tylko 2 punkty proc.

Jeszcze korzystniej przedstawiciel opozycji wypadł w sondzie przeprowadzonej przez „Super Express” na Twitterze. Jego wynik jest naprawdę imponujący:

 

Trzaskowski zdobył 57,1% (!) poparcia, podczas gdy urzędujący prezydent z PiS zaledwie… 42,9%. Taki wynik w prawdziwych wyborach równoznaczny byłby z wielkim zwycięstwem obecnego prezydenta Warszawy i polityka KO.

Czy wspólny kandydat ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej rzeczywiście ma szansę na odsunięcie od władzy prezydenta Dudy? W tej chwili niemal wszystko na to wskazuje.

/nt/

Źródła: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
NutkaandrzejKokoJantarJOKI Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Na razie wciąż nie ogłosili terminu wyborów. Pan Trzaskowski musi jeszcze zebrać podpisy, a pisy tak zamieszają, że będzie na to miał parę dni. Niczego innego się po draniach nie spodziewam. Uczciwość to w ich kręgach cecha nieznana.

JOKI
JOKI

WYSTARCZA2 DNI A PISDZIELCÓW POGONIMY

Jantar
Jantar

Ze względu na te sondaże i gigantyczne zagrożenie dla 2-ej kadencji Dudy spodziewam się, że PiS tak będzie manipulować terminem wyborów i przepisami, żeby Trzaskowskiego w ogóle nie zarejestrować i nawet nie dopuścić do zbierania podpisów. A jeśli przypadkiem uda się zarejestrować jego komitet i zebrać podpisy to zrobią wszystko, żeby nie zarejestrować go jako kandydata. Chociażby poprzez brak czasu na sprawdzenie podpisów i ogłoszenie, że rejestracja jest niemożliwa, bo nie można sprawdzić, czy podpisy nie są sfałszowane. A wtedy wykorzystają całe pakiety wyborcze wydrukowane na 10 maja z Kidawą na liście. Z 3,5 mln dodatkowych kart do głosowania Duda… Czytaj więcej »

Nutka
Nutka

Proszę, nie kracz!!!!

Koko
Koko

Ty wstrętny Peowcu szanuj większość jak chcesz być szanowany

Nutka
Nutka

Po pierwsze – o jakiej większości mówisz? O 18% wyborców? A po drugie – szacunek musi działać W OBIE strony.

smętek
smętek

Pan Rafał Trzaskowski to prawdziwy polityk. Dobrze wykształcony, kulturalny, obyty w świecie polityków europejskich i światowych, mówiący ładnie i w sposób zrozumiały po polsku, władający biegle językami obcymi. Obecny lokator Pałacu Namiestnikowskiego nawet teczki za nim nie godzien nosić.

Leila
Leila

Bardzo bym sobie życzył takiego scenariusza, ale pamiętajmy, że na takim Podkarpaciu Duda wg sondaży zdobywa w gminach od 65-90%. Podobnie byłoby na Podlasiu, Mazowszu, w Małopolsce, Również w centrum i na zachodzie ma ciągle duże poparcie. O ile „kresy” są stracone na lata, to zachodnia ściana i Pomorze jest do odbicia. Jeśli tam wróciłyby proporcje sprzed 10-20 lat, to Trzaskowski wygra.

Jantar
Jantar

Wczoraj Trzaskowski mówił, że Polska potrzebuje silnego i niezależnego prezydenta, ale także takiego, który w razie potrzeby będzie współpracował z rządem. I że cała władza w rękach jednej opcji jest bardzo dużym zagrożeniem dla obywateli. Dodał, że on nie będzie prezydentem tylko totalnej opozycji, ale prezydentem wszystkich Polaków, bo prezydent musi godzić obywateli różnych opcji i chronić słabszych. To oczywisty przytyk do słów Dudy z wywiadów, że „jest prezydentem tylko tych Polaków, którzy na niego głosowali”. No bo reszta wg prezesa PiS to „element animalny”, czyli ładne nazwanie Polaków robactwem. A co się robi z robactwem? Unicestwia się na wszelkie… Czytaj więcej »

andrzej
andrzej

Tylko Trzaskowski