Karnowscy dostali 51 mln euro kredytu z Pekao SA. Radio Zet trafi pod PiSowskie wpływy?

Wg braci Karnowskich przemówienie Marian Turskiego było „zastawianiem pułapek na głowę państwa”!

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w styczniu radio Zet wraz z całą grupą Eurozet – której jest składową – znajdzie  się rękach prawicowej  spółki Fratria. Jak informują Wirtualne Media wydawca m.in. tygodnika „Sieci” i portalu „wPolityce.pl” „na zagospodarowanie” ma otrzymać 51 mln euro kredytu od banku Pekao SA . I z pewnością otrzyma, bo choć przy stole negocjacyjnym wciąż zasiadać mają również inne spółki, to jak ustaliły WM – we  Fratrii udziały ma  m.in. Jacek Karnowski oraz senator PiS Grzegorz Bierecki. A to może mówić samo za siebie.

„Oferty formalnie są teraz kompletowane, wraz z potwierdzeniem finansowania. Będą ponownie analizowane przez  właściciela Eurozetu spółkę Czech Media Invest”  – powiedział WM jeden z informatorów.

Możliwość  przejęcia Eurozetu przez Fratrię z takim scenariuszem finansowym budzi jednak spore oburzenie i sprzeciw postronnych obserwatorów oraz internautów. Jak pokazują dane liczbowe – słuchalność radia Zet dość gwałtownie spada, więc pytają na jakiej podstawie bank udziela promesy kredytowej firemce o tak nikłych obrotach?

I sami z kpiną odpowiadają pod artykułem WM :  „odpowiedź jest prosta: to postrzeczywistość pisowska, w której 1 to więcej niż 27, a zatem 3 mln zysku Fratrii to znacznie więcej niż obiecany kredyt. Sugerują, iż kredyt przyznany jest według kryteriów politycznych, a nie ekonomicznych i to wydawcy który otrzymując rekordowe reklamy od państwa, odnotowuje największy spadek sprzedaż”.

Czytelnik, pod  artykułem  WM zauważa: „W normalnym kraju komitet kredytowy, który udzieliłby prawie 300 milionów złotych kredytu firmie z 3 milionami zysku miałby juz prokuratora na głowie. Byłoby to tez działanie na szkodę spółki co powinno zainteresować KNF i władze giełdy (bo podobnie działał SKOK Wołomin) transferując kasę na kredyty bez szans na spłatę. Ale w naszej bananowej republice nie takie wały się robi”.

Grupa Eurozet jest właścicielem takich rozgłośni, jak Radio ZET, Antyradio, Meloradio, Chilizet, kilku serwisów internetowych, spółki Studio ZET i agencji Eurozet Live.

/p/

Źródło : Wirtualnemedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
21 grudnia 2018 11:11

Teraz dokładnie widać, co oznacza repolonizacja banków. Obyśmy za jakiś czas nie zobaczyli, co oznacza repolonizacja mediów. Węgrzy po remadziaryzacji już wiedzą.

Anda
Anda
22 grudnia 2018 08:47
Reply to  Waldemar

Tak to działa. Zetka kupiona przez Karnowskich, którzy nie spłacą kredytu, więc radio zostanie przejęte przez pisowski bank. Oczywiście po drodze straci wszystkich słuchaczy, bo w Polsce już jast Polskie Radio Jedynka i Radio Maryja, Zetka więc po prostu upadnie, po drodze napchawszy kasą portfele kilku pisowskich koleżków.
Tylko tych 200 mln zł wyrzuconych w błoto szkoda. Klienci Pekao SA powinni dobrze zastanowić się nad tym, co sądzą o banku, który tak szasta ich pieniędzmi. No a stracone 200 mln to i dużym bankiem może nieźle zachwiać, więc pewnie potem trzeba będzie go dokapitalizować z budżetu.
Krótko mówiąc: na zarżnięcie niezależnej stacji radiowej zrzucimy się wszyscy. Po 10 zł od każdego pracującego Polaka.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
21 grudnia 2018 11:11

Kto ma konto w tym banku, powinien chyba rozważyć przeniesienie się gdzie indziej. Pekao S.A. idzie w ślady SKOKów.

pinki
pinki
21 grudnia 2018 12:45

Fratria dostanie kredyt, ale powinni pamiętać iż po zmianie władzy bank przejdzie w obce im ręce. Obóz PIS przejmuje na razie jedną ze stacji radiowych, ale za rok cała grupa Fratria może zostać zakładnikiem nowej władzy. Rozwiązać umowę kredytową da się zrobić zawsze. Co wtedy Karnowscy powiedzą? To jest samobójcza decyzja ze strony Karnowskich. Za rok mogą już nie być właścicielami całej grupy. Skąd Karnowscy wezmą kasę na spłatę tego kredytu? Jeżeli ta umowa kredytowa zostanie zawarta ze szkodą dla banku to nawet skargi do UE im nie pomogą.

manjaa
manjaa
21 grudnia 2018 19:36
Reply to  pinki

Może o czymś nie wiemy?

Kazio
Kazio
21 grudnia 2018 12:54

Do przegranych wyborów zetka będzie na kroplówce reklam spółek skarbu.
Potem wieszczę rychły upadek.

Zbyszek
Zbyszek
21 grudnia 2018 13:49

Ja też mam brata. Gdzie mamy się zgłosić po taki kredyt?

Julian
Julian
21 grudnia 2018 20:07

PKO SA to ten bank, który niedawno został na powrót „spolonizowany” poprzez odkupienie udziałów przez państwo? No to teraz juz wiadomo, do czego takie banki się przydają.

Krzych
Krzych
21 grudnia 2018 21:56

Nie zapominajmy czym zajmowal sie mateusz on umie sie bawic w te klocki

Roman
Roman
22 grudnia 2018 09:43

Mafia obrasta w piórka, powoli przejmują media