Kolęda odwołana. W jednym z regionów kraju księża nie będą odwiedzać parafian

Gądecki kontra Netflix. Platforma oskarżona o promocję LGBT i rozwiązłości

Metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki podjął decyzję o odwołaniu przyszłorocznej kolędy na terenie jego archidiecezji (archidiecezja poznańska – aut.).

 

Doświadczenie trwającej epidemii jest dla nas wszystkich niełatwe. Chcemy przeżywać je w duchu solidarności i braterstwa, na miarę możliwości wspierając tych, którym jest teraz szczególnie trudno” – dodał w specjalnym dekrecie duchowny.

Zaapelował też o rozłożenie odwiedzin na cmentarzach na czas przed świętem Wszystkich Świętych tak, aby unikną nadmiernego gromadzenia się na nich ludzi. Poprosił też, żeby nie organizować na cmentarzach zbyt licznych nabożeństw.

 

Przypomniał przy tym o udzielonej wcześniej dyspensie na udział we mszach dla osób starszych, chorych oraz po prostu obawiających się zakażenia koronawirusem. Dodatkowo udzielił też dyspensy osobom mieszkającym w „czerwonych strefach”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W specjalnym oświadczeniu zwrócił się też do wiernych z prośbą o dokładne dezynfekowanie rąk i przypomniał o konieczności używania maseczek.

Czy jednak księża wysłuchają rad swojego hierarchy? Coraz więcej duchownych przestaje wierzyć w koronawirusa i zachęca wiernych do łamania obostrzeń.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
15 października 2020 08:24

Przestałem wpuszczać, gdy zorientowałem się, że głównym celem tzw. kolędy jest domaganie się od wiernych kasy. Potem zniechęciłem się do kościoła ogólnie i całkowicie.
Więc na szczęście ten kanał roznoszenia COVIDa jest w moim przypadku nieskuteczny.

Ewelina
Ewelina
15 października 2020 15:31

W archidiecezji śląskiej też nie będzie kolędy (o czym piszę czysto informacyjnie).

Jantar
Jantar
15 października 2020 16:42

A Gądecki sam zakażony. Nic dziwnego, że takie decyzje. Wreszcie do gadziny coś dotarło.