Kolejne pustosłowie Szumowskiego? – tym razem chodzi o noszenie maseczek

Nie wejdziemy do sklepu bez maseczki

„Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie dla faktu, że jeszcze miesiąc temu minister Szumowski straszył, że maseczki będziemy musieli nosić jeszcze przez jakiś rok (do wynalezienia szczepionki), a dziś już jego zastępca zapowiada zdjęcie nakazu zakrywania twarzy w części Polski?” – zapytał na Twitterze reporter Radia Zet Maciej Bąk.

 

Chodzi o wypowiedź wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego. – „Są regiony, w których być może jesteśmy w stanie poluzować te obowiązki. Myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych” – powiedział Gadomski.

A przecież w połowie kwietnia jego szef, czyli Łukasz Szumowski, twierdził, że noszenie maseczek będzie konieczne nawet przez rok! Nie wykluczał, że może to potrwać dłużej – do czasu wynalezienia szczepionki na koronawirusa.

 

„To jest jakiś konkurs na największy tupolewizm?”; – „Bo… kto miał zarobić, już zarobił? A my z maseczkami zostaniemy, jak Himilsbach zostałby z angielskim? A serio… czy w innych zapowiedziach, działaniach rządu jest więcej logiki? Np. edukacja..”;

– „Albo facet jest przez kogoś sterowany, albo ma problem ze sobą. Ewentualnie może się nie znać na rzeczy” – komentowali internauci.

bt

Źródło: radiozet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Nie wierzę ani jednemu słowu dochodzącemu z tamtej strony.