Kolejny sondaż potwierdza spadek poparcia dla PiS

W najnowszym sondażu PiS wyraźnie traci poparcie, KO zyskuje 

Po opublikowaniu badań IRBiS, Millward Brown przygotował dla „Faktów” TVN kolejny sondaż partyjny. Przeprowadzono go 5 października, czyli tuż po „Czarnym Proteście” przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Sondaż pokazuje spadek poparcia dla PiS. Partia ta nadal utrzymuje pierwsze miejsce, ale jej przewaga nad drugą Nowoczesną topnieje. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 30 proc. Na drugim miejscu jest Nowoczesna, która ma 22 proc. poparcia. Na dalszych miejscach Platforma Obywatelska – 16 proc. i Kukiz`15 – 8 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze, z pięcioprocentowym poparciem, SLD i KORWiN. Tuż pod progiem jest Partia Razem. Do parlamentu nie weszłoby PSL.

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown 5 października 2016 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1002 osób pełnoletnich.
(Źródło: tvn24.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
martaDanutagrześadamaraf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

25-30% to od lat stały elektorat PiSu. Zaczyna się robić ciekawie. Oszpłom Dzierżawski dał się … wyabortować przez starego cwaniaka. I dobrze !

adama
adama

To był stały wynik w opozycji. Teraz to partia władzy i to totalitarnej. Opozyccję w sejmie sparaliżowali więc PIS ponosi za sytuację w kraju całą odpowiedzialność, całą odpowiedzialność za każdego Polaka.

Wiesław
Wiesław

No to czeka nas wkrótce
z Nowogrodzkiej nowy news
dzieci już były, mieszkania też…
hmmm…może …Flaszka +

adama
adama

Czekamy na coś o parasolkach!

wiesław
wiesław

sejm senat a w nocy prezydent
procedując z szybkością karabinu
wprowadzą nową ustawę
o wdzięcznej nazwie : Parasolki – (minus)
marszałek sejmu w pocie czoła
zaprowadzi atmosferę sielską
zabraniając straży marszałkowskiej
wpuszczania z parasolami na Wiejską
a Trybunał jeśli się w końcu
zgodzi na nowe dobre zmiany
będzie mógł opuścić ręce
i odejść od ściany

marta
marta

No, mówiłam i się powtarzam w zachwycie: bezbłędne te pana wierszyki:)

raf
raf

30 procent to ciągle o 30 za dużo. Wobec niszczycielskiej siły pisowców należy zrobić wszystko aby znikli. Niemcy – lata 40-e i 50-e – denazyfikacja. Polska – 2-a dekada 21 wieku – depisyzacja. Niech w Polsce wreszcie zatruumfują cywilizowane standardy a nie prawacka (bo przecież nie prawicowa) dzicz.
Czekamy na dalsze spadki notowań. A duce Kaczyński – do Rosji, niech wspiera Putina, może wtedy i tamten w końcu upadnie.

adama
adama

Po 11.11 jak ludzie zobaczą parady łysych faszystów na ulicach, kiboli z racami to będzie dalszy spadek. przecież PiS im nie zabroni. Tak jak nie zabroni nic tym co sa za zakazem aborcji. Wewnętrzny rozpad Pisu już sie zaczął i Kaczyński go nie powstrzyma. Kościół juz boi sie popierać PiS bo protesty kobiet bardzo uderzają w kościół.

Zwinka
Zwinka

Nic tak kościół nie jest w stanie zaboleć, pusta taca…Dopóki trwa konkordat budżet państwa dalej będzie dojony przez tego Złotego Cielca, ale pustoszejące kościoły w wielu krajach nauczyły katolickich księży pokory. PRAWDZIWEJ POKORY. Do rozmów z Panem Bogiem, jeśli ktoś ma taką potrzebę, nie jest potrzebny Jego personel naziemny, a ten rozpanoszył się w Polsce w sposób absolutnie bezwstydny.

adama
adama

Spadek partii rządzącej to normalne. Ale zaskakuje szyblość tego spadku. Nie mniął 1 rok. SLD miał taki spadek po 3 latach, PO po 7.

grześ
grześ

michu i wkurzony syn rypaka , czy tak jakoś ,to da się jakoś wytłumaczyć???

Danuta
Danuta

Oby ten trend trwal dalej!