Komisja reprywatyzacyjna ponad sądami

Patryk Jaki wygooglował do swojego spotu Pragę....czeską 

Patryk Jaki jako przewodniczący tej speckomisji stanie ponad prawem.

PiS chce szybkiego powołania komisji weryfikacyjna w sprawie reprywatyzacji w Warszawie. Projekt ustawy tego dotyczący powstał w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki tłumaczył, że speckomisja będzie miała większe uprawnienia niż sejmowa komisja śledcza. Będzie mogła nie tylko przesłuchiwać, ale też nakładać obowiązek wypłaty rekompensat czy dokonywać wpisu nieruchomości do ksiąg wieczystych. Jak wiadomo, tego ostatniego mogą w tej chwili dokonywać tylko sądy.

Skład komisji ma wybierać Sejm. Przy obecnej większości w parlamencie jasnym jest, że jej na czele i w jej składzie dominować będą politycy PiS. Jej przewodniczącym najprawdopodobniej zostanie właśnie Patryk Jaki.

Każda osoba wezwana przed komisję będzie musiała się przed nią się stawić pod rygorem kary. Prezes PiS mówił, że projekt ustawy jest gotowy. Nie wiadomo na razie, czy będzie to projekt poselski czy rządowy. O losach ustawy reprywatyzacyjnej, która od wielu lat nie może ujrzeć światła dziennego, Kaczyński nie powiedział ani słowa. Warto może przypomnieć, że podczas poprzednich rządów PiS, rzeczoną ustawą też się nie zajęto.
(Źródło: pap)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
WoytasTedmartalsdWojciech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lsd
lsd

Co tam konstytucja, prawo. Ciekawe co będzie z wyrokami tej speckomisji, jeżeli okaże się iż ustawa będzie niezgodna z konstytucją? Czy PIS będzie płacił z własnej kieszeni odszkodowania? A może uchwalimy, iż pieniądze zostaną pobrane z kieszeni wyborców PIS oraz członków tej partii? Czy byłaby to ustawa zgodna z konstytucją?

Ted
Ted

Będziemy mieli nowego prezesa TK, więc każda uchwała „sejmu” będzie zgodna z konstytucją.
To jest przecież oczywista oczywistość

Czekam, kiedy „sejm” uchwali, że np 2×2=7.
Mają większość i mogą, nie będą im jakieś wykształciuchy drugiego sortu wmawiać swoich wymysłów.

Misio
Misio

Nie Jaki jest gwozdziem programu ale nasz prezes Rzeplinski i orzeczenie jego Trybunalu z 2015 roku, podwazajace ustawe z 1960 roku, ktora mowi, ze decyzja administracyjna podjęta z rażącym naruszeniem prawa, może być uchylona w każdym czasie, także kilkadziesiąt lat po jej podjęciu. W wyroku stwierdzono, że jest to sprzeczne z konstytucją, w związku z tym uzasadniono czas 10 lat, czyli po 10 latach nawet najbardziej bezprawna decyzja będzie już niepodważalna. W swietle przekretow reprywatyzacyjnych obrona TK przez KOD nabiera innych kolorow….

Wojciech
Wojciech

Biedny Misiu, choroba postępuje i chyba nie ma szans na remisję.

lsd
lsd

No właśnie, czyli PIS powinien zostać zdelegalizowany, dzięki za podpowiedź

Jacek
Jacek

Tak wyglądająca komisja powinna wylądować w Trybunale Konstytucyjnym i Komisji Weneckiej (ta drugaj może się trochę pospieszyć).

Maciek123454321
Maciek123454321

Widziałem transparent o treści: „Opole JAKI wstyd”… Czy coś trzeba dodawać? Może to tylko, że bardzo jestem ciekaw, jak będzie się w swoim czasie tłumaczył pan NIE-Jaki przed sądem.

Sławomir
Sławomir

Sądzę, że niejakie pisiaki pojadą schematem hitlerowskim i stalinowskim „wykonywałem tylko rozkazy”.

Sławomir
Sławomir

Bardzo dobry kierunek ma bolszewia pisowska, trybunały ludowe, najlepiej w każdej gminie i dzielnicy, doskonale wprowadzą i ugruntują całkowitą władzę reżimu PiS, Kościoła i spisiałej Solidarności, no może jeszcze Kupis się do władzy trochę załapie.

marta
marta

Wszyscy ci Jakowie, Misiewiczowie i inne tego typu typy, zapominają, że nie są ponad prawem. Funkcja, którą pełnią nie ma im przynosić korzyści, tylko ma służyć państwu, obywatelom. Funkcja ich jest służbą, pełnią służebną funkcję. A to hasło z transparentu ” Opole Jaki wstyd” lakonicznie prawdziwe. Nic dodać nic ująć względem Jakich i Misiewiczów maści wszelkiej.

Woytas
Woytas

Jaki zamierza kijem cofać Wisłę. Jego kumple w poprzednich kadencjach klepali takie prawo, które wykorzystali bystrzejsi od nich. Teraz pisowscy gówniarze mówią, że to było złe prawo i należy unieważnić wszystko. Tylko dlatego, że PiS się nie załapał. Choć pamiętamy, jak napasł się nie będąc jeszcze PiSem a tylko PC…