„Kompromis” według PiS

„Kompromis” według PiS

Obłuda to czy strach? Poseł Kaczyński w porannym programie TVP 1 – komentując trwający kryzys parlamentarny – wezwał opozycję do zejścia ze ścieżki niezgody. Powiedział, że innej drogi niż porozumienie nie ma. Wyraził nadzieję, że dzisiejsza runda rozmów z opozycją odbędzie się z udziałem lidera Platformy Obywatelskiej. – „Bardzo bym sobie tego życzył” – oświadczył poseł. Uważa, że tylko porozumienie zagwarantuje zgodne z regulaminem obrady 34 posiedzenia Sejmu RP.

Oceniając obecną sytuację w parlamencie, powiedział, że blokowanie obrad Sejmu, mównicy, stołu prezydialnego to jest stan, który nigdy już się nie powinien powtórzyć i wyraził nadzieję, że wszyscy są o tym przekonani. Uznał że kwestie, o których mówi PO czy Nowoczesna, „można rozstrzygać poprzez zwrócenie się do Trybunału Konstytucyjnego”.

Poseł Kaczyński oświadczył, że 33-cie posiedzenie Sejmu jest definitywnie zakończone, a w środę rozpocznie się 34-te. Dodał, że marszałek Sejmu powinien zrobić wszystko, aby przebiegało normalnie. Bez najmniejszej żenady zaakcentował, że ekspertyzy prawne wskazują, iż posiedzenie Sejmu 16 grudnia przebiegało zgodnie z prawem, a podjęte na nim decyzje są prawomocne. Powiedział, że PiS proponuje, aby jego senatorowie przyjęli w Senacie część poprawek, zaproponowanych przez opozycję. Następnie tymi poprawkami zająłby się Sejm i zaznaczył, że jest to bardzo daleko idące ustępstwo ze strony jego partii. Propozycję samorozwiązania Sejmu zlekceważył.
(Źrodło: Onet)

j

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
8 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AdamJacekkrakusZwykły KowalskiJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Nierządnik ma swoją Nierządnicę-nasz Rząd.

Maciek123454321
Maciek123454321

No no, prezes Karakan z gałązką oliwną… Rura mu trochę mięknie chyba, bo nie sposób przewidzieć, co się wydarzy jutro. Na wszelki wypadek bądźmy gotowi. Może znów trzeba będzie pójść od sejm?…………….

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Maćku, jemu rura nie mięknie. To tylko gra pozorów, strategia. Doskonale wie do czego dąży. Wyciąga niby rękę by następnie uciąć ją przeciwnikowi. Nie jeden raz można było się o tym przekonać. Błędem będzie jeśli się opozycja cofnie choć o pół kroku. To nie są już przelewki.

Maciek123454321
Maciek123454321

Według mnie, Kaczyński udaje, że chce się dogadać, Petru udaje, że słucha, żeby wytrącić argument pisuarów o „totalnej” opozycji. Zgodzę się z Kolegą, że opozycja nie może się wycofać i raczej nie wycofa się. Prawdopodobnie PISuary jutro podreptają do kibelka, tym razem prawdziwego, bo tam nie ma kamer……. Mało komfortowa sytuacja. A jeżeli niezależne media będą w sejmie, a opozycja powłącza mikrofony na sali plenarnej, będzie mównica, że lepszej nie ma. Stanowisko opozycji pozna cały świat. Rozwiązania siłowego PiS się boi jak ognia, samorozwiązania sejmu jeszcze bardziej. W odwodzie czeka społeczeństwo Warszawy. W razie co przypędzimy pod sejm.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Dokładnie tak jest jak piszesz Kolego Maćku. Podzielam Twoją opinię bo i ja odnoszę takie wrażenie. I oby faktycznie cały świat się dowiedział o ich poczynaniach. Trzymam kciuki za WARSZAWĘ!

Ewa
Ewa

i tak małymi kroczkami wymusi na opozycji wszystko co chce

Maciek123454321
Maciek123454321

N I E ! ! ! ! ! ! ! !

krakus
krakus

Czas wyprosić media i wyprowadzić przy pomocy BORu terrorystów. Zero tolerancji dla putinowców destabilizujących mój kraj.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Po ile dziś pan Szachermacher płaci za takie wrzutki?

krakus
krakus

jestem ideowcem, a ty dzisiaj dostałeś smsa od Schetyny z przekazem dnia?

Jacek
Jacek

Macie dowody na te insynuacje?

Adam
Adam

Rozumiem, że problemem dla Ciebie nie jest działanie PISu zgodne z wolą i życzeniami PUTINA?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Kaczyńskiego definicja kompromisu: jest to sytuacja, gdy druga strona (przeciwnik) zgodzi się na wszystkie moje wymagania i żądania.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Kwestie, o których mówi PO czy Nowoczesna, „można rozstrzygać poprzez zwrócenie się do Trybunału Konstytucyjnego”. Ja [Kaczyński] już rozmawiałem z Julką i poinstruowałem ją, jaki wyrok ma wydać.