Kosiniak-Kamysz potencjalną akcję bojkotowania polskich rolników określił jako: „kompletnie odjechaną”

Do wyborów jeszcze trochę czasu, ale karuzela obietnic kręci się na całego

Połowa spośród wszystkich głosujących w wyborach prezydenckich nie znalazła satysfakcji w ich wyniku. Nagromadzone tygodniami emocje znajdują ujście w różnych formach i reakcjach. Po ogłoszeniu wyników internet obiegły posty, w których ich autorzy deklarują, że np. nie pojadą na wakacje w regiony, które głosowały za urzędującym prezydentem a jeśli pojadą to będą się domagali paragonów za każdą kupioną usługę lub towar.

 

Inną formą okazania swego niezadowolenia z wyników głosowania jest zapowiedziany bojkot polskich produktów rolnych lub tzw. „zemsta na Podkarpaciu” – czytamy na wp.pl. Taką reakcję wyborców Władysław Kosinik-Kamysz określił jako „kompletnie odjechaną”.

„Władysław Kosiniak-Kamysz odcina się od tego typu inicjatyw. Jak przekonywał na antenie Polsat News, choć jego umiarkowane i koncyliacyjne podejście nie przyniosła mu sukcesu w obecnej kampanii, to nie zamierza „schodzić z tej drogi„.

 

Co do przyszłości swoje partii powiedział: „Nie chcemy być przystawką PiS-u, ani przybudówką Platformy. Jako Koalicja Polska idziemy swoją drogą”.

Podsumowanie wyniku wyborów zawarł w krótkim pytaniu: „Nie mówię o sobie, ale może trzeba było poprzeć Szymona Hołownię?”

/as/

Źródło:wp.pl 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
16 lipca 2020 13:19

Kosiniak: „Nie chcemy być przystawką PiS-u, ani przybudówką Platformy. Jako Koalicja Polska idziemy swoją drogą. Może trzeba było poprzeć Szymona Hołownię?”. Tak idziesz własną drogą, że niebawem znikniesz ze sceny, albo będziesz częścią PiS. O to drugie zadba Kukiz. A ludziom nie masz prawa zabraniać wyrażania swojego niezadowolenia w dostępne nam sposoby. Nie są to wyzwiska, pobicia, czy zabójstwa – nie jest to coś niezgodnego z prawem. A skoro do wyborców PiS-u dociera tylko brak kasy to jest to najlepszy sposób na to, żeby zaczęli myśleć.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
16 lipca 2020 13:37

Będę kupować od polskich rolników, bo nie wszyscy są skrzywieni, a na ziemniakach nie ma partyjnej pieczątki. Ale w góry nieprędko pojadę, bo jakoś mi się nie uśmiecha napychać Góralom kabzy moimi ciężko zapracowanymi dutkami. Nie od dziś wiadomo, że w ceprach to oni tylko te dutki widzą. No to moich długo nie zobaczą. Jest w Polsce tyle innych pięknych miejsc, że życia nie starczy, żeby je objechać.

Posortowany
Posortowany
16 lipca 2020 14:04

Mam szwagra w Stanach, dzwonił we wtorek, nie odebrałem…..

Marek
Marek
16 lipca 2020 13:59

Totalsi oszaleli z wściekłości – wielkomiejscy „Dulscy”, uważający się za elitę narodu będą teraz mścić się na wyborcach przeciwnej opcji – to dopiero „dojrzałość do demokracji”… prawdziwi „mężowie i żony zaufania”, jak to zwykła określać Dulkiewicz (nomen omen). Płycizna intelektualna, braki w wykształceniu, wypaczanie polszczyzny, nietolerancja innego punktu widzenia i pogarda – oto owa „elyta” obywatelska spod znaku michnikowszczyzny, na szczęście już pozbawiona wpływu na najważniejsze sprawy w Polsce.

Jantar
Jantar
16 lipca 2020 14:45
Reply to  Marek

Ale pogardy dla wielu grup społecznych w słowach Kaczyńskiego, Dudy i innych członków partii nie widzisz? Oni mają prawo nazywać nas „elementem animalnym, zdrajcami, elementem obcym kulturowo, zdradzieckimi mordami, komuchami, esbekami, mordercami, złodziejami”, etc, etc, etc., bo wg Kaczyńskiego i PiS „prawdziwym Polakiem jest ten, kto popiera PiS i kościół”. Zacznij więc może weryfikować postawę od siebie, bo sam na tym forum wielokrotnie obraziłeś opozycję i głosujących na nią. Ot chociażby powyżej pisząc „totalsi oszaleli z wściekłości”. Nie czuję się „totalsem”, ale jestem Polką i nikt ze strony przeciwnej nie szanuje moich poglądów politycznych i światopoglądowych. Na siłę na każdym kroku wciska mi się to, co „jako Polka i przede wszystkim katoliczka mam obowiązek”, a wg PiS, obowiązek jest jeden: „popierać partię”. Sam pan prezydent, którego tak gloryfikujesz, wielokrotnie mówił, że „jest prezydentem tylko tych, którzy na niego głosowali”. Skoro sam tak się określił i skoro sam nie szanuje tych, którzy na niego nie głosowali to nie widzę powodu, żebym miała bić przed nim ukłony. Skoro wymagasz szacunku to sam zacznij szanować tych, którzy mają inne poglądy, a tego w twoich wpisach nie widzę. Wręcz przeciwnie: zauważam pogardę.

Marek
Marek
16 lipca 2020 14:56
Reply to  Marek

Dziękuję za pokazanie w końcu swojej prawdziwej twarzy pisowskiego fanatyka z pod znaku oskarżeń o „michnikowszczyznę”. Innych oskarżeń nie ma co komentować tępemu fanatyki, który nie dostrzega jak bardzo oskarżenia o brak „dojrzałości do demokracji”, „Płyciznę intelektualną, braki w wykształceniu, wypaczanie polszczyzny, nietolerancję innego punktu widzenia” i „pogardę” odnoszą się do jego własnego środowiska. Szkoda, słów, szkoda czasu na tłumaczenie.

Same akcje bojkotu choć absurdalne, komiczne, często idiotyczne, pokazują przynajmniej jedno: rodzi się świadomość i wola buntu.
I właśnie tego co bardziej inteligentny zwolennik i funkcjonariusz pisu boi się najbardziej, stąd ich reakcje w jedyny znany sposób pogłębiania już i tak głębokich podziałów, zamiast próby ich zakopania.

Darka
Darka
16 lipca 2020 15:04
Reply to  Marek

Żebyś ty miał takie zasługi jak Michnik…. To nie jak to z pogardą nazywasz, „totalsi” biją myślących – wyglądających inaczej współobywateli, to nie „totalsi” wykrzykują, że „nie dadzą pedalić dzieci”, gdy jest mowa o wprowadzeniu edukacji seksualnej w szkołach, to nie „totalsi” ogłaszają strefy wolne od LGBT, dyskryminując w ten sposób część społeczeństwa, to nie „totalsi” stwierdzają, że jak komuś nie podobają się rządy pisowców – to wypad. Kim jesteś, aby zarzucać stronie myślącej inaczej niż ty – zwolennik obecnej władzy, dulszczyznę, brak wykształcenia i płyciznę intelektualną. Twój wpis, to właśnie oznaka pogardy dla tych wszystkich, którzy nie zgadzają się na takie rządy jakie stworzyła nam obecnie panująca elita. Tak to ci co teraz rządzą są tak przez ciebie pogardzaną „elitą- elytą” władzy. Często bez wymaganego wykształcenia, dorobku naukowego, , doświadczenia zawodowego, a jedyną ich kwalifikacją, jest przynależność do jedynej słusznej partii i ślepe jej posłuszeństwo. I to oni niestety maja wpływ na najważniejsze sprawy w Polsce. Tobie to odpowiada 10 milionom NIE. Uszanuj to proszę.

Marek
Marek
16 lipca 2020 21:12
Reply to  Darka

Akcję bojkotu polskich rolników mam uszanować? Czy może akcję ” ***** *** „? A może brednie Gretkowskiej zasługują na uszanowanie? Co do Adasia, wolę nie wypowiadać się szerzej; zamiast tego, polecam książki Waldemara Łysiaka – otwierają oczy na ludzi uczciwych oraz szkodniki pospolite i niepospolite.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
16 lipca 2020 18:56
Reply to  Marek

Proszę najpierw spojrzeć w lustro.

Marek
Marek
16 lipca 2020 22:41

Nie mam sobie nic do zarzucenia, a i całkiem przystojny i wysportowany jestem. 🙂

wojtek
wojtek
16 lipca 2020 17:54

„Chcecie wiedzieć, ile my Polacy zapłaciliśmy z naszych podatków handlarzowi bronią za respiratory-widmo? 370 milionów!!! Szumowski to jednak ma gest, czyż nie? Nie będzie się przecież gościu rozdrabniał, skoro jest kompletnie bezkarny!” https://t.co/wnlMrNr0Ln
Może Pan panie Kosiniak pojedzie do tych rolników i wytłumaczy im na kogo głosowali.

Chermes
Chermes
17 lipca 2020 01:42

Nie rozumiem. Przecież podkarpaccy rolnicy powinni być dumni z tego, że ich patriotyczno – katolickiej żywności nie chcą kupować mordy zdradzieckie, drugi sort, komuchy i złodzieje. Niech mają pełną świadomość tego, że ich żywność trafia wyłącznie na stoły prawdziwych Polaków, głębokich patriotów i uduchowionych katolików, zaś tamte, polskojęzyczne „szuje i zaprzańce” niech jedzą wstrętną żywność pochodzącą z Niemiec, Holandii, Słowacji czy też Danii.
A że polscy rolnicy na tym nie zarobią? No, cóż, istnieją przecież imponderabilia. Byle komu sprzedawać żywności nie należy, więc przesyceni patriotyzmem rolnicy powinni być dumni z tego że się do tych górnolotnych zasad stosują. 🙂

Jantar
Jantar
17 lipca 2020 15:28
Reply to  Chermes

Nie podsuwaj im pomysłów. Jeszcze gotowi przy rezerwacjach pokoi na wakacje pytać o poglądy polityczne i światopogląd oraz o wyznanie. I jak ktoś jednak będzie innego wyznania, narodowości, o innym światopoglądzie i religii to albo będzie cena wywindowana w górę, albo od razu powiedzą, że „elementowi obcemu kulturowo i religijnie pokoi nie wynajmujemy”.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
17 lipca 2020 23:34
Reply to  Jantar

No to kit im w oko. Niech sobie sami śpią w tych pokojach. Można pojechać gdzie indziej.

masz wybór
masz wybór
27 lipca 2020 14:36

Jest kilka apek typu „pola”. Ja już nie kupuję od rolników z pl i moja rodzina też się przyłączyła do akcji. Mają 3 lata na przemyślenia i ocenę sytuacji. Powodzenia rolnicy, to nic osobistego 😛