Kosiniak-Kamysz składa obietnicę córce. „Każdego dnia będę gryzł trawę i drapał kamienie, żeby zmienić oblicze Polski”

Kosiniak - Kamysz do Trzaskowskiego: "Rafał chodź na solo"

W czasie sobotniej konferencji Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział start partii w wyborach parlamentarnych z bloku PSL-Koalicja Polska. Na konferencji lider ugrupowania przedstawił wartości, jakie nim kierują oraz zwrócił się do swojej kilkumiesięcznej córki. Konferencja, na której został ogłoszony partii w jesiennych wyborach w ramach koalicji PSL-Koalicja Polska, odbyła się w województwie łódzkie w miejscowości Piątek.

 

– Jesteśmy w centrum, tak jak PSL-Koalicja Polska. – nawiązał do charakteru ugrupowania. Spotkanie to rozpoczęło kampanię wyborczą PSL-u. W czasie konferencji lider PSL podkreślał wartości jakimi kieruje się jego ugrupowanie: tradycja, historia i rodzina. Władysław Kosiniak-Kamysz w swoim przemówieniu podkreślał rolę wspólnoty, chęć budowania porozumienia między podziałami i zasypywania ich.

„Po co ja w ogóle jestem w tej polityce? – zapytał. – Po to, żeby zmieniać kraj na lepsze, żeby zostawić dla Zosi, dla naszych dzieci, kraj lepszy, niż ten, który zastaliśmy. Polskę lepszą, dostatniejszą szanującą każdego człowieka, w której każdy się będzie dobrze czuł. Żeby Zosia nie musiała jeździć po świecie i szukać drugiej Polski” – odpowiedział.

 

Obiecał swojej kilkumiesięcznej córce, że zrobi wszystko, żeby zrealizować swój cel. „Zosiu, córeczko, kochanie, obiecuję ci, że zrobię wszystko, że każdego dnia będę gryzł trawę i drapał kamienie, żeby zmienić oblicze Polski, żeby zmienić Polskę na lepsze, żeby to był Twój dom na całe życie” – zwrócił się do córki.

/mr/

źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
darooIrenaRyszardJaninaewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Nim jego córka dorośnie wszyscy, być może, będziemy jedli trawę. Z kamieniami gorzej.

Grzegorz
Grzegorz

Ciekawe co Pan poseł powiedziałby i obiecał np: Darkom którzy są teraz Dorotami albo Bożenom które są teraz Jackami. Czy też jest w stanie obiecać im że będą żyli godnie i dostatnio w spokojnej przyjaznej Polsce?Czy zrobi wszystko aby każdy Polak i każda Polka nie wierzący czuli się bezpiecznie we własnym kraju?Czy jest wstanie obiecać że zlikwiduje ONR i inne bojówki faszystowskie które czują się w Polsce bezkarne.? Czy obieca że kościół będzie musiał się sam finansować a nie z podatków Polaków i Polek również tych nie wierzących w kościół?

HerodAntypis
HerodAntypis

Kaczyński w swej szczodrości obiecał szmalec świniom i krowom więc rozumiem to gryzienie trawy ale po co do chudego drapać kamienie?

Krzysztof
Krzysztof

Po takiej deklaracji WK-K Polska bardzo się zmieni. Nadal będzie to ch…, d..a i kamieni kupa z tą tylko różnicą, że kamienie beda podrapane a trawa wyżarta…

Zwinka
Zwinka

Ha, czyli będzie gryzł trawę, którą zdążył już przeżuć PiS.
Oto Krowa + jak żywa.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

PSL gra na to, że PiS nie zdobędzie w wyborach samodzielnej większości i znowu, tak jak za czasów Pawlaka, będzie rządził „PSL z koalicjantem”, biorąc udział w podziale powyborczych łupów. Śmieszna jest ta ich szumnie zapowiadana „Koalicja polska” – z kilkoma posłami wyrzuconymi dawno z PO?
A ja mam nadzieję, że wyborcy właściwie ocenią działania tych pożytecznych dla PiS-u idiotów i PSL zniknie z Sejmu. PSL będzie walczył, ale o 3%, bo gorszy wynik oznacza obcięcie państwowej dotacji.

Marek
Marek

Kiedy słyszę o wartościach „tradycja, historia i rodzina” mam obawy, że są to wartości rozumiane po pisowsku, czy katolicku i jeśli tak, to współczuję jego córce z całego serca. Ponieważ dla mnie te wartości oznaczają małą wartość, wolności równości, człowieczeństwa, wiedzy, inteligencji, ciekawości. Oznaczają kobietę gwałconą przez męża-pana, pogrążoną w codziennej harówce nad domem i gromadą dzieci pochodzących z owego gwałtu. Kobietę, którą w zasadzie nic nie różni od niewolnika. Z rolą mężczyzny wcale nie wiele lepszą, tylko mniej uświadomioną z nie tak wyraźnym panem-tyranem jak w przypadku kobiety.

Obym się mylił..

ewa
ewa

Bylam wzruszona tyi slowami tylko dobrze by było gdyby Kosiniak Kamysz nauczył swoją córke tolerancji wobec mniejszości, nauczył, że to są tak samo ludzie jak każdy innym, wytłumaczył w czy jest problem, bo sam mniejszości wyklucza albo raz wyklucza a raz nie więc z wiarygodnością to nie ma nic wspólnego

Janina
Janina

Czy Wy to widzicie ?! Kamysz na kolanach , gryzący trawę i drapiący kamienie ? On chyba tej trawy już się nagryzł (albo inaczej) przed tym wystąpieniem. Jak to powiedział w filmie Pawlak Kargulowi ? „Wielki do nieba, a głupi jak trzeba”. Kiedyś Zosia będzie miała przechlapane, bo prześmiewcy wygrzebią jej to w internecie.

Ryszard
Ryszard

To instrumentalne posługiwanie się dzieckiem to tandeta straszna i paskudztwo.

Irena
Irena

No i chyba przyjdzie ci te OBIETNICE spelnic ….Wladku !!!

daroo
daroo

Tylko niech nie zmienia Polski ramię w ramię z PiSem bo to jest coś co PSL może odstawić jak się zorientuje że stołków nie będzie 😐