Krakowscy sędziowie ścigani za powieszenie plakatów m.in. w obronie sędziego Juszczyszyna

Wychwalał zabójcę Adamowicza i groził Tuskowi. Zapadł wyrok w sprawie

Dyrekcja krakowskiego Sądu Okręgowego, którego prezesem jest nominowana przez Ziobrę jego koleżanka Dagmara Pawełczyk-Woicka, zawiadomiła policję w sprawie rozwieszenia przez sędziów plakatów. Przypomnijmy – chodzi o ich akcję z połowy grudnia ubiegłego roku, o której pisaliśmy w artykule „Krakowscy sędziowie protestują przeciw szykanom – ich plakaty z postulatami zostały usunięte”.

 

 

– „Zawiadomienie złożył dyrektor Sądu Okręgowego w Krakowie. Najpierw telefonicznie, a potem protokolarnie o rozwieszeniu na terenie budynku sądu kilkudziesięciu plakatów bez jego wiedzy i zgody oraz bez zgody prezesa sądu” – powiedziała „Gazecie Wyborczej” Anna Wolak-Gromala z zespołu prasowego krakowskiej policji. Dodała, że „Komisariat II Policji w Krakowie prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające z art. 63a Kodeksu wykroczeń”.

Według ustaleń „GW”, materiały zostały już przekazane do prokuratury. – „Będą weryfikowane, czy doszło do wykroczenia, a jeśli tak, to kto był sprawcą” – powiedział „Wyborczej” rzecznik krakowskiej prokuratury Janusz Hnatko. A przepis, na który powołuje się policja, brzmi: „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”.

 

O tym, że są ścigani, sędziowie dowiedzieli się, kiedy zażądali zwrotu swoich plakatów. Pawełczyk-Woicka oświadczyła, że ma je policja w związku z… prowadzonym postępowaniem przygotowawczym.

– „Ale w postępowaniu o wykroczenie nie prowadzi się postępowania przygotowawczego, tylko co najwyżej wyjaśniające. Czyli rozumiem, że będą podjęte poważne działania, sprawdzane nagrania z monitoringu, ustalanie, kto, z kim i gdzie chodził…” – stwierdził jeden z sędziów, na którego powołuje się „GW”.  – „O co będzie sprawa? Może np. o usiłowanie obalenia ustroju za pomocą plakatu?” – skomentował kolejny sędzia.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WikiAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

To bardzo zabawne obserwować jak gorliwcy sami się osmieszają.

Wiki
Wiki

Za plakaty nie nawołujące do morderstwa, za plakaty poparcia są ścigani bo przeciwko władzy, a za szubienice członków PO nie było znamion przestępstwa???????????? Komuś już się coś całkiem popier…….