Krwawy zamach w Stambule

Krwawy zamach w Stambule

Co najmniej 39 osób zginęło, około 70 osób jest rannych, cztery są w stanie krytycznym w rezultacie zamachu terrorystycznego, do jakiego doszło sylwestrowej nocy w Stambule. Doszło do niego po europejskiej stronie Stambułu, w jednym z najpopularniejszych klubów. – “Terrorysta z długą bronią wszedł do klubu. Przed budynkiem zastrzelił policjanta i cywila, po czym wszedł do środka. Otworzył ogień do niewinnych i bezbronnych ludzi, którzy przyszli się bawić” – powiedział burmistrz Stambułu Vasip Sahin. Trwają poszukiwania sprawcy.

W klubie przebywało w tym czasie około 600 osób bawiących się na imprezie witającej Nowy Rok. Wiele z nich ratowało się skacząc w nurty cieśniny Bosfor dzielącej europejską i azjatycką część miasta.

W największych miastach Turcji władze wcześniej zaostrzyły środki bezpieczeństwa. Policja wstrzymała ruch na ulicach prowadzących do największych placów w Stambule i w stolicy kraju – Ankarze. Agencja prasowa Anadolu informuje, że w Stambule bezpieczeństwa pilnuje 17 tys. policjantów, niektórzy z nich przebrani są za Mikołajów lub ulicznych sprzedawców.
(Źródło: Onet)

/j/

https://www.youtube.com/watch?v=CcwV3XNlGZc

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321krakusAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Składam szczere wyrazy współczucia niewinnym ofiarom.

krakus
krakus

Wszędzie na świecie islam jest problemem. A najgorsze jest to że jest chroniony przez lewaków w Europie. W Szwecji lewackie aktywistki nawet zniechęcają wątpiących muzułmanów to przejścia na chrześcijaństwo. Bo przecież nie ma nic gorszego niż chrześcijaństwo i nie byłoby różnorodności.

Maciek123454321
Maciek123454321

Do społeczności międzynarodowej pretensje mam ogromną, że nie zdusiły ISIS w zarodku. Nie byłoby wtedy tego wszystkiego. Z Hitlerem było tak samo. Bardzo współczuję i Niemcom, i Turkom, którzy stracili swoich bliskich i przyjaciół. Pięść odwetu sama się podnosi. Świat jednak ponosi konsekwencje wielkiego błędu, jaki popełnił prezydent George Bush zajmując Irak. Saddam jaki był, taki był, ale żelazną ręką trzymał całe to towarzystwo za mordę. Być może jestem tutaj kontrowersyjny, ale uwierzcie mi, w słowniku języka arabskiego nie ma słowa „demokracja”.