Krzysztof Łoziński nowym przewodniczącym KOD

Krzysztof Łoziński nowym przewodniczącym KOD

Krzysztof Łoziński został nowym przewodniczącym Komitetu Obrony Demokracji. Tuż przed głosowaniem zrezygnował z kandydowania Mateusz Kijowski. Łozińskiego poparło 130 delegatów, 28 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu. Uprawnionych do głosowania było 170 osób.

„Czeka nas bardzo trudna robota. Przed nami zatrzymanie tej bardzo złej zmiany, która się w Polsce dzieje” – stwierdził tuż po wyborze Łoziński. Powiedział, że niebezpieczne dla Polski są zmiany w polskiej armii wprowadzane przez Antoniego Macierewicza. – „Zagrożona jest polska demokracja, bo PiS próbuje podstępem zmienić Konstytucję”. Według Łozińskiego KOD musi być uczciwy, mniej centralistyczny, a bardziej oddolny, z większą swobodą grup lokalnych. – „KOD musi odzyskać czystą i uczciwą twarz oraz zaufanie” – powiedział Łoziński.

Wcześniej Kijowski swoją decyzję o rezygnacji z kandydowania uzasadniał przyjęciem przez stowarzyszenie KOD nieprawdziwego – jego zdaniem – sprawozdania finansowego. W TVN24 stwierdził, że nie uwzględniono w nim środków ze zbiórek ulicznych.

Krzysztof Łoziński to jeden z twórców i założycieli KOD. Był działaczem KOR i Solidarności, współpracował z Amnesty International.

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
StefanMałgorzataJanuszadamaIka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Panie Krzysztofie – POWODZENIA!!! I olać hejty, bo na 100% obleją pomyjami. Niech Pan zrobi wszystko, aby zjednoczyć wszystkich, którzy są przeciwko PiS-owi i rozwalaniu Polski.

Janusz
Janusz

KOD pozostanie dzieckiem Mateusza – ale trzeba do przodu iść, tacy ludzie jak pułkownik Mazguła, Paweł Kasprzak razem z Panem Łozińskim dadzą radę !

Marian
Marian

Przecież pomysłodawcą KOD był Łoziński ! Kijowski naiwnie sądził, że grając na nosie władzy będzie bezkarny! Jest taki pan w PIS, który wykończył Blidę,załatwił PO ośmiorniczkami i dostał na pewno zlecenie na Mateusza! Grając z panem z Nowogrodzkiej trzeba być czystym jak dziewica!

Maciek123454321
Maciek123454321

Wiesz co, trollu? Idź już stąd. Kilku twoich poprzedników dało sobie odpust. Pójdź sobie do innej piaskownicy, ok?
PS. Źle sobie ksywę obrałeś. Wiesz, przecież, kto to jest „Janusz”. To taki pocieszny debil, któremu byle kto nawsadza kitu, a on we wszystko wierzy. Zupełnie jak ty…… Januszu.

Waldemar
Waldemar

Jest to dla mnie sprawa niezwykle przykra. Od pierwszych demonstracji KOD na których byłem – myślę o tych w al. Szucha w obronie TK – Kijowski był twarzą KOD, ogólnie uznawanym liderem ruchu. Trudno byłoby nie szanować jego ogromnego zaangażowania i poświęcenia sprawom Komitetu i rozwijającego się masowego protestu przeciw narastającej z każdą nową ustawą dyktaturze. Niemniej trudno też nie widzieć jego błędów, przy wiedzy jaką musiał mieć, iż zostaną natychmiast wykorzystane do dyskredytowania całego ruchu. Tyle że był to błąd całego tymczasowego zarządu, które a) nie prowadziło czytelnej i nie budzącej wątpliwości księgowości b) nie załatwiło rzeczy najprostszej pod… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł

Fatalna decyzja Mateusza. Dzisiaj trudno cokolwiek powiedzieć. Głos na p. Krzysztofa był w tej sytuacji jedynym rozsądnym wyborem. Smutne są też okoliczności (oraz ludzie), które wymusiły taką decyzję Mateusza. Na razie trzeba zacisnąć pięści i działać dalej. Pozdrawiam!

bart
bart

Osobiście wierzę, że pod przewodnictwem p. Łozińskiego – dla mnie wielkiej postaci – KOD przestanie być tak ławym celem debilnych i prymitywnych ataków prawactwa i TVPiS.
P, Kijowskiemu natomiast niezprzeczalnie należy się nasza ogromna wdzięczność za rozkręcenie fenomenu KOD,
Avanti!

Mariola
Mariola

Panie Przewodniczący!. PiS przez minione 18 miesięcy zrobił dla zrujnowania Polski i upokorzenia Polaków wszystko co chciał. Przez kolejne miesiące MY zróbmy wszystko aby zrujnować tą fanatyczną, wrogą dla NARODU komunistyczną partię.

Maciek123454321
Maciek123454321

Należałoby włamać się do siedziby KC przy Nowogrodzkiej i ukraść, a następnie zniszczyć znajdujący się tam PISuar. Jeśli przestaną z niego pić, może uda się zahamować zaniki mózgów działaczy Partii Wielkiego Karalucha.

PaWeł
PaWeł

Panie Mateuszu! Wyrazy uznania. Swoją decyzją uratował Pan swoje dzieło i umożliwił sobie odegranie w nim w przyszłości niepośledniej roli. Trzymam kciuki.

Ika
Ika

Ta decyzja powinna zostać podjęta wiele miesięcy temu…

Sławomir
Sławomir

Niestety udało się reżimowi pisowskiemu narobić gnoju w KODzie, a Łozińki jest gwarancją przyzwoitości i naprawy.

adama
adama

KOD wypracował wielu liderów lokalnych – oni bedą siłą ruchu, dlatego słuszna jest decentralizacja. Łoziński jest gwarantem tego, że nie pójdzie naa jakieś naiwne układy z władzą. Z Kaczyńskim jak z komunistami – nie ma sensu sie układać, bo to totalitaryści chcący całkowitej kontroli. Łoziński nie da się im oszukać.

Janusz
Janusz

Myslalem ze mochery to tylko u ojca Rydzyka.Okazuje sie ze w KOD nawet przewodniczacy nowy juz bardzo leciwy.Przyszlosc jednak nalezy do mlodych.

Małgorzata
Małgorzata

Odchodzę od KOD wraz z Mateuszem. Jestem z Nim całą duszą i sercem. Co do przewodnictwa: zmiana pokoleniowa to Mateusz – jeżeli nie potrafiliście mu – jego współpracownicy – pomóc- być może nie zdawał sobie sprawy – z dwuznaczności rozwiązania z fakturami – wiedząc w jakiej sytuacji życiowej ten człowiek to co możecie zrobić dla sprawy obrony wartości , Jeśli ten zmęczony facet sam rezygnuje z tego o co tak długo walczył – to niestety świadczy to o niewydolności społecznej tych, którym się wydaję, że dają radę. Otóż właśnie pokazali, że nie dali rady. Nie tak się to robi. Trzeba… Czytaj więcej »

Stefan
Stefan

Wybory z jednym kandydatem, to wygląda kiepsko, znowu jakieś niedomówienia, ciemne sprawki. Mateusz Kijowski wycofując się powiedział, że nie może firmować takich numerów.

Coś czuję, że trafiliśmy z deszczu pod rynnę.