Krzysztof Simon: „Nikt nie ma prawa mi zakazywać (…) To narusza moje podstawowe prawa”

Profesor Simon przewiduje, że cały kraj niedługo będzie czerwoną strefą

Profesor Krzysztof Simon, Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych, to bodaj pierwszy medyk, który sprzeciwił się rozporządzeniu minister Józefy Szczurek – Żelazko, zabraniającemu wypowiadania się lekarzom na temat koronawirusa.

 

Podczas specjalnej wideokonferencji dla dziennikarzy powiedział: Pismo pani minister Żelazko jest jednym z kilku absurdalnych wydanych przez nią i bardzo niemądrych. To narusza moje podstawowe prawa obywatela, moją wiedzę i wykształcenie. Nikt nie ma mi prawa zakazywać tego, bo tak robiono w realsocjalizmie i w czasach nazistowskich”.

O profesorze mówią i piszą lekarze oraz mieszkańcy Wrocławia: To jeden z kilku najlepszych lekarzy, jakich spotkałem w trakcie swojej 37-letniej pracy lekarza internisty i profesora medycyny. Jest innowacyjny, kompetentny, odważny, nie kryje swojej odpowiedzialności za procedurami”; „Prof. Simon to czysta wiedza, zdrowy rozsądek i jasność myśli”.

 

To właśnie prof. Simon wraz ze swoim zespołem ze szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, będąc od początku epidemii COVID-19 na pierwszej linii frontu, jako pierwszy zastosował nowatorską terapię leczenia koronawirusa lekami na malarię i HIV, o czym informowały media.

Podczas wideokonferencji profesor krytykował rząd za opieszałość w przygotowaniach do walki z koronawirusem, choć w pełni popiera wprowadzane ograniczenia dotyczące niewychodzenia z domu. Zwłaszcza w przypadku osób starszych i tych z chorobami przewlekłymi. Mówił: „Jak ktoś ma 80 lat, rozedmę płuc, pali papierosy, pije drinka, to jak się zakazi koronawirusem, to gwarantuję, że nie przeżyje”.

Znakomity lekarz, autorytet dla wielu medyków, uważa, że organizowanie wyborów prezydenckich 10 maja, to „żonglowanie życiem i zdrowiem”: „To niemożliwe. To nieetyczne dla Polaków – zmęczonych i zmiażdżonych tą epidemią psychicznie, częściowo zakażonych, a częściowo niezdolnych do pójścia do komisji wyborczych. Jak to zostanie zorganizowane? Kto będzie siedział w komisjach? Chyba, że wybory mają być fikcją, ale to nie jest Gwatemala. Przy całym szacunku dla Gwatemali” – grzmiał prof. Simon.

„Mamy gigantyczny problem z tą epidemią, będą ofiary – Jestem katolikiem i nie wpadło mi do głowy, żeby do swoich wymyślonych celów wysyłać ludzi na niewątpliwe ryzyko zakażenia i na śmierć” mówił profesor.

/md/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HerodAntypisantymoherWłodzimierzMaciek123454321Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Pani Szczurek chroni nas przed koronawirusem własną piersią. Profesor czyni to korzystając ze swojej ogromnej wiedzy medycznej i niezaprzeczalnego doświadczenia popartego licznymi publikacjami naukowymi. Mnie niech leczy Pan Profesor. A kto tam chce do tej Szczurek to proszę bardzo.

HerodAntypis
HerodAntypis

U szczurek niech się leczy ogórek i mazurek.

Obserwator
Obserwator

Mądra i odważna postawa- takich ludzi potrzeba na obecny czas a nie dupolizów , którzy dorwali się do koryta i kalkulują co się opłaca a co nie!

Maciek123454321
Maciek123454321

Kurde, facet ma jaja! Wielki szacun, Panie Profesorze!!!

Włodzimierz
Włodzimierz

Chwała bohaterskiemu Profesorowi, na pohybel pisowskiej ministerce!!!!5

antymoher
antymoher

Josefine to niech zadba jak nalezy o pielegniarki i ich ochrone w czasach pandemii!!!!!!!!!!!!!!!!!W końcu jest pielegniarka!!!!!!!!!!ale cóż,na paskach czytam kazdego dnia ile to zbadano bohatersko temperatur na granicach……………………ani słowa o tym ile pielegniarek i lekarzy było dzisiaj w pracy,ile ton cieżarów przewalili,ilu z nich dzisiaj zaraziło się koroną!