„Kto nie jest z PiS, ten największy wróg” – to zasada prof. Agnieszki Popieli

Popiela: Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji

Marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki stał się obiektem ataków ze strony działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Oskarżenia przeciwko marszałkowi wysunęła ostatnio prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Pomówienia sympatyzującej z PiS profesor dotyczą łapówki, (pisaliśmy o tej sprawie w artykule „Grodzki pomówiony o przyjęcie łapówki. „Udowadnia się winę. Niewinność to się w komunie udowadniało”) jaką rzekomo 21 lat temu miał przyjąć Grodzki w zamian za przeprowadzenie operacji.

Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę” – twierdzi Popiela, ale pytana o szczegóły sprawy nie potrafi dokładnie sprecyzować komu, kiedy i na co wręczyła rzekomą łapówkę.

Prof. Tomasz Grodzki zapowiada wystąpienie na drogę prawną w związku z oskarżeniami.

 

To nie pierwsze tego typu pomówienia ze strony prof. Agnieszki Popieli. Słynie ona z niewybrednego wpisów na portalach społecznościowych, gdzie często obraża przeciwników pisowskiej ideologii.

Obelgi dotyczyły oczywiście Donada Tuska. „Herr Tusk. Volksdeutsche w naszej historii niestety już byli. Teraz mamy kolejnego, a UE pokazała swoje prawdziwe oblicze: Deutschland uber allles” – to jeden z przykładowych wpisów pani profesor pod adresem byłego premiera.

Inny z kolei wycelowany jest w osobę Jurka Owsiaka i kierowaną przez niego Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy: „Owsiak jak zwykle »rekord«, hi, hi. Jak co roku, hi, hi. Tyle że potem tych pieniędzy nie widać. Jakoś się rozliczyć tego »rekordu« nie udaje” – komentuje Popiela, zamieszczając przy tym wyimaginowane wyliczenia i obraźliwe zdjęcia.

To tylko nieliczne przykłady wpisów prof. Agnieszki Popieli, która według kolegów z PiS zachowuje się z prawdziwą „klasą”. Cóż, najlepszym komentarzem do całej sprawy jest wpis Sławomira Nitrasa na Facebooku: „Pani Agnieszka Popiela nie przedstawiając żadnych dowodów, oskarża prof. Tomasza Grodzkiego. Funkcjonariuszka szczecińskiego PiS. Koleżanka pani Jacyny-Witt i niejakiego Mateckiego. To charakterystyczne dla tej partii. Ludzie ze Szczecina spod znaku Joachima Brudzińskiego posługują się kłamstwem, pomówieniami, aby zohydzić człowieka, z którego Szczecin jest dumny.”

wb

Źródło: szczecin.wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
KrzysztofKrzysztofbarytonAndrzejJan Ryś Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Czesław
Czesław

Zasada jest prosta, jak góralski dowcip:
W Zakopanem
Mieście Równem
Baca bacę
Trzasnął gównem.
Czy go zabił,
Czy nie zabił
W każdym razie go osłabił Hej!

Monty python's son
Monty python's son

U dr Pieli 25 lat temu kolega zdawał egzamin dał 100 000 PLN na jakąś fundację szczegółów nie pamięta ale zdał na 5

Waldemar
Waldemar

Myślałem dość naiwnie, że pani Pawłowicz jest w jednym egzemplarzu. Teraz widzę, ze się mocno pomyliłem.

Chermes
Chermes

A nie napisała jak owe 500 dolarów, niezbędne na łapówkę, „stojąc pod hotelową latarnią” od „dolarowych turystów” zarobiła? A szkoda, bo w pewien sposób uwierzytelniłoby to jej zarzuty i ciemny lud by to kupił.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Pierwotny tekst pani Popieli to przykład wzorcowej manipulacji – nie ma w nim żadnego konkretnego zarzutu dotyczącego doktora Grodzkiego, który można by zaskarżyć jako zniesławienie, ale jest cała masa insynuacji, które są odbieranie przez PiSoholików jak informacja o tym, że doktor przyjął łapówkę za operację jej matki.

Maria
Maria

– jakaś wściekła baba. Jak co druga w tym całym PiSie

Ludwik
Ludwik

profesor szmalcownik, buhahah, wyrazy wspolczucia dla rodziny i znajomych i ludzi którzy musza z nia pracowac

antyuzurpator
antyuzurpator

Typowy przykład pisowskiej hipokryzji. Ma jakieś fobie na tle Niemców i wydala z siebie chamskie odzywki na ten temat, ale nie przeszkadzało jej to: — opublikować swoją pracę habilitacyjną w niemieckim czasopiśmie wydawanym w Stuttgarcie, — kilkadziesiąt razy w latach 2005-20016 bywać w Bibliotece Ogrodu Botanicznego i Muzeum Botanicznego w Berlinie, — odwiedzać inne instytucje w Niemczech, np. w Bonn i Greifswaldzie, — współpracować ze Stephanem Porembskim z Universität Rostock (jeśli dla popieli Donald Tusk to „folksdojcz”, to kim jest dla niej StePHan PorEMbski?) Teraz najwyraźniej chce dorównać tak zwanej „profesor” pawłowicz. I taki ktoś ma wychowywać młodzież i „umacniać… Czytaj więcej »

Jan Ryś
Jan Ryś

Czasem jak słucham wypowiedzi niektórych profesorów to zastanawiam się, czy skrót „prof.” przed ich nazwiskiem nie znaczy – profan. Ps. Poza tym nie wiem, czy pani Agnieszka jest profesorem, czy tylko doktorem habilitowanym?

Andrzej
Andrzej

Przykro mi, że w środowisku naukowców trafiają się takie osoby które działają na nie korzyść naszego naukowego świata. Przepraszam w swoim imieniu i pani która mieni się tym trzcigodnym tytułem naukowym.

baryton
baryton

Pani Agnieszce Popieli naście lat temu na dworcu głównym w Szczecinie pożyczyłem 100 złotych na bilet bo złodziej ukradł jej portfel; do dziś mi tej stówy nie oddała….

Krzysztof
Krzysztof

tomasz grodzki i agnieszka popiela to takie zwyczajne mendy pisiorskie!!! jak można tak oczerniać człowieka tylko po to, że by bez wazeliny wślizgnąć się do du_py konusa z nowogrodzkiej? jak trzeba być pozbawionym honoru i normalnej ludzkiej godności – wstyd i hańba!!!

Krzysztof
Krzysztof

Ten co wręcza łapówki mowa o pani profesor popełnia przestępstwo nie tylko ten co dostaje