„Kto teraz zapłaci za 33 miliony nieaktualnych kart do głosowania? PiS powinien te pieniądze zwrócić” 

„To nie jest wynik rewelacyjny!” – Kukiz komentuje rezultat Kosiniaka-Kamysza

„Kto teraz zapłaci za 33 miliony nieaktualnych kart do głosowania? Po pierwsze, potrzebna jest odpowiedzialność polityczna i karna. Po drugie, PiS powinien te pieniądze zwrócić ze swojej subwencji partyjnej” – napisał na Twitterze Paweł Kukiz po decyzji Rafała Trzaskowskiego o kandydowaniu w wyborach prezydenckich.

 

„Nie z subwencji. To powinna być odpowiedzialność osób, które formalnie podjęły taką decyzję. Wtedy przestaną wykonywać polecenia szeregowego posła”; – „Zaraz wymyślą jakiś podatek, żeby naród to spłacił, a odpowiedzialność karna – można zapomnieć, oni czują się bezkarni. Dojna zmiana” – odpowiadali internauci.

Przypomnijmy, że przed 10 maja wydrukowano tzw. pakiety do głosowania. Odpowiedzialny za to miał być minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który twierdził później, że nie… miał z tym nic wspólnego.

 

W związku z tym Janusz Piechociński z PSL zapytał: – Czy PMM i Sasin dadzą radę? Zamazać nazwisko Kidawa-Błonska i wpisać Trzaskowski na 30 mln kart do głosowania do 28 czerwca? Zanosi się na światowy rekord?”.

– „Sasin osobiście powinien to robić. Kiedyś dzieciaki w klasach 1-3 dostawały takie zadania. Np. przepisanie 100x w zeszycie zdania: „Będę uważał na lekcji”. To robota w sam raz dla niego. Może w końcu da radę” – odpowiedział mu jeden z internautów.

Teraz Państwowa Komisja Wyborcza, która znowu odpowiada za organizację wyborów prezydenckich, szacuje koszt wydruku kart do głosowania na minimum 9 mln złotych.

bt

Źródło: wp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
RafałIrenaPolka gorszego sortuMaciek123454321smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janina
Janina

Panie Kukiz, szlag mnie trafia na taką ludzką naiwność. Naród bezmyślnie łyka te wszystkie bajdy o odpowiedzialności jak gęsi kluchy. I Pan też ?! Czy my, jako Naród, Polacy, naprawdę jesteśmy tacy durni, aby wierzyć w to, co nam codziennie wciskają w mediach o stawianiu winnych przed Trybunałem Stanu, prokuratorami, o rozliczeniach winnych tej dojnej zmiany, o wsadzaniu do „pierdla” winnych przekrętów i prostego złodziejstwa? Przecież ta karuzela kręci się od 1989 r. i wciąż siedzą na niej ci sami cwaniacy, tylko zmieniają się okresowo miejscami. Nikomu jeszcze nie stała się „krzywda” w tym biznesie. Bo to, co robią to… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Kukiz to myśli, że wszystko jest takie proste jak w piosenkach które śpiewa lub w filmach w których grał.

smętek
smętek

W demokratycznym kraju wszystko jest proste. W państwie mafijnym wszystko zależy od ojca chrzestnego.

Zbyszek
Zbyszek

Powinien zwrócić PIS z partyjnych pieniędzy a po tym niech się upominają od tych którzy zawinili.

Irena
Irena

O ile dobrze pamiętam ….weszla kiedyś ustawa mowiaca o bledach urzednikow , którzy mieli PLACIC z własnego majątku……i co ? Jest prawo , którego oczywiście nikt nie przestrzega !!!

HerodAntypis
HerodAntypis

Sam zwrot nie wystarczy, należy jeszcze nałożyć sankcję, np dwukrotność kosztów nielegalnego druku. Oczywiście odpowiedzialność zbiorowa PiSu, jak kościoła za swoich pedofilów. Za zapasowe 3 miliony kart po roczku za milion, czyli po trzy lata paki dla prowodyrów, czyli premiera, śmiesznego ministra i śmieciowego posła. Za usiłowanie brania udziału w nielegalnym procederze grzywny dla kandydatów – proporcjonalnie do sondażowego poparcia. Poprzez swoje parcie na żyrandol dopingowali pisowców do organizowania tej kopertowej farsy. Oczywiście jedna kandydatka ze względu na swą niepodległość nie podlega tej karze. Nie zapominajmy o strachu i frustracji listonoszy, może odszkodowanie po złoty pięćdziesiąt za każdy niedostarczony pakiet?

Stanisław
Stanisław

Panie Kukiz podaj Pan nazwisko jednego polskiego polityka ,ktory poniósł odpowiedzialność karną albo finansową za swoją działaklność polityczną i nie zawracaj Pan ludziom dupy

Maciek123454321
Maciek123454321

Może PiS wykorzystałby szansę, żeby zamienić dudę na broszkę? Skoro i tak stare karty idą na przemiał……. Gdzieś na forach przeczytałem taką sugestię.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Pisie geniusze wydały 33 miliony, a PKW szacuje druk nowych kart na 9? To bardzo poważna dysproporcja. Tylko mnie coś tu wyraźnie nie klapuje?

Rafał
Rafał

33 miliony kart do głosowania…