Kuriozalna obrona prokuratora z czasów PRL Piotrowicza w wykonaniu Morawieckiego

Premier Morawiecki "sugestywnie mijał się z prawdą" wychwalając Dudę

Mateusz Morawiecki postanowił stanąć w obronie Stanisława Piotrowicza, kandydata PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. – „My nie odcinamy od nas ludzi, którzy chcą reformować Polskę, kochają Polskę, nikomu tego prawa nie odmawiamy. Co do Stanisława Piotrowicza – zapoznałem się z jego działalnością w pierwszych latach stanu wojennego. Rzeczywiście był prokuratorem, ale w tych sprawach, które przez jego ręce przechodziły zachował się przyzwoicie” – stwierdził premier w Polsat News.

 

Morawiecki dodał, że dokładnie sprawdził przeszłość Piotrowicza, który był także członkiem PZPR, więc – jak to określił – „nie skreśla człowieka”. – W PZPR pod koniec epoki Gierka było ok. 3 mln osób. Pewnie, żebym chciał, żeby wszyscy byli patriotami po 1945 r., po 1981 r. i żeby zero ludzi należało do PZPR-u, ale rzeczywistość była inna” – powiedział dodał Morawiecki.

„Mateusz, jesteś hipokrytą, jeździłeś po świecie i opowiadałeś bajki o komunistach w SN, a kiedy masz w swoich szeregach aparatczyka, oportunistę, Piszczyka, to go bronisz i chcesz go na sędziego TK”; – „Dobry komuch, bo nasz komuch”; – „Komuchy z PZPR uważały podobnie, jak Morawiecki, i dlatego komuchy dawały tow. Piotrowiczowi pochwały, nagrody i medale. Teraz PZPR+ również docenia służalczość” – komentowali internauci słowa Morawieckiego.

 

Dodajmy, że podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości, opiniującej kandydaturę Pawłowicz i Piotrowicza do TK, posłanka PiS Anna Milczanowska wręcz wychwalała byłego prokuratora.

Zacytujmy fragment, który wywołał salwy śmiechu posłów opozycji: – „Po wprowadzeniu stanu wojennego był szykanowany. W konsekwencji tego złożył wypowiedzenie z pracy na piśmie. Jako „uciekinier” z prokuratury w stanie wojennym nie mógł jednak znaleźć żadnej pracy. Za namową bliskich autorytetów cofnął wypowiedzenie”. Zaiste, pusty śmiech ogarnia…

bt

Źródło: polsatnews.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MariaAntoniMaciek123454321erwinekZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Pamiętam jak wzruszyłem się widząc Mateusza mówiącego w kongresie USA We, the People. Powalił świat na kolana.

erwinek
erwinek

Jeżeli sprawdził tak samo jak sprawdził Banasia podpisując jego powołanie na prezesa NIK-u to już zaczynam się bać

Maciek123454321
Maciek123454321

Ogólnie to naprawdę nie ma znaczenia, kto kandyduje do jakiegoś tam tzw. TK. Niech się tam ulokuje nawet tarczyński. To naprawdę nie ma znaczenia. Ogół sędziów już dawno ma tzw. TK w dupie. Zauważcie, że do tzw. TK kierują sprawy wyłącznie pisiory, nikt więcej. Jak się ziober cieszył, że postanowienie TSUE zostanie oddane tam do rozpatrzenia. Niedouk nie wie, że wyroki TSUE nie podlegają orzecznictwu sądów konstytucyjnych? OJ, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO……

Antoni
Antoni

Każda kanalia znajdzie swojego obrońcę

Maria
Maria

jeden wart drugiego

Wyborcy PiS, czy Wam nie wstyd?