Lekarz potrzebny od zaraz

Apel byłych marszałków Sejmu o powtórzenie głosowania w sprawie posła Gawłowskiego

Trzeba stracić instynkt samozachowawczy albo przestać posługiwać się rozumem, żeby wpaść na pomysły, jakimi błysnęli eksperci, którym Biuro Analiz Sejmowych zleciło opinie prawne na temat sposobów rozwiązania obecnego kryzysu parlamentarnego. Najlepiej ocenił ich w TVN24 poseł Kukiz15 Grzegorz Długi, radząc konsultację medyczną każdemu z panów. Prof. Romuald Kmiecik z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie stwierdził np., że opozycja nie tylko narusza kodeks karny, ale także „gdyby ich słowa [opozycji] potraktować poważnie, można by dostrzec w tym zamiar popełnienia zbrodni”.

Prof. Grzegorz Górski z Toruńskiej Szkoły Wyższej, były sędzia Trybunału Stanu z rekomendacji PiS i były członek tej partii, zaproponował trzy rozwiązania kryzysu w Sejmie, gdyby ścieżka kompromisu nie przyniosła skutku. Pierwszym jest możliwość przeprowadzenia posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej „przy ograniczonym dostępie mediów, co „automatycznie powoduje osłabienie napięcia przez brak transmisji”. Druga propozycja to „ogłoszenie tajności obrad”, co również „automatycznie” ma skutkować „wyeliminowaniem mediów i nagłaśniania przez nie ewentualnych prowokacji ze strony posłów PO i Nowoczesnej”. Trzecim rozwiązaniem byłoby, w opinii prof. Górskiego, „wprowadzenie na salę obrad Sejmu funkcjonariuszy BOR przydzielonych do ochrony ministrów i marszałków. Winni oni – zdaniem eksperta – dysponować wszelkimi atrybutami, aby zapewnić ochronę zarówno mównicy, jak i fotela marszałka Sejmu, co wykluczy możliwość przeprowadzenia blokady”. I co bardzo ważne „nie można wykluczyć kombinacji tych trzech elementów w zależności od dynamicznego rozwoju wypadków”. Górski nie sprecyzował, o jakie chodziłoby mu atrybuty: gaz, świece dymne, a może pałki lub broń gładkolufowa.

Na tej podstawie, bez większego ryzyka można stwierdzić, że i w tej dziedzinie ławka rezerwowa PiS jest bardzo krótka.
(Źródło: tvn24.pl)

j

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

28 komentarzy do "Lekarz potrzebny od zaraz"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus

PiS strasznie cacka się z terrorystami blokującymi sejm. Demokracja musi się bronić. Polacy już wybrali. Nie chcą was.

Mariola

Nieuk, szuja, kretyn

gniewko_syn_ryba

Lekarz potrzebny od zaraz

Jacek

O dziwo z tobą się zgodzę… Skoro jest zamach stanu to powinne wdrażane wszelkie konieczne działania do zażegnania stanu kryzysowego… a obecnie wszystko na to wskazuje, że wprowadzenie stanu wyjątkowego w obecnym stanie prawnym jaki roztacza PIS jest nieuniknione.

Maciek123454321

Stan wyjątkowy? Kto kogo będzie wsadzał?

Jacek

Albo ktoś robi pucz i stan wyjątkowy jest niezbędny do zażegnania zagrożenia, albo to co się w Polsce odstawia to jest rzecz normalna dla naszego porządku prawnego…

A kto? Tak to już w praktyce wygląda, że ci co mają siły i nie wahają się ich użyć, choćby to była WRON Jaruzelskiego.

Janka

Pucz, to wymyślił poseł Kaczyński, bo on ma w naturze wojowanie z kim się da; a na sali posłowie niektórzy zamknięci w ciemnicy, użyli piosenki zamiast broni, żeby nie oszaleć. Pierwsze słyszę aby „pucz” odbywał się z piosenką na ustach, ale wystarczyło aby posłowi Kaczyńskiemu napędzić stracha i chyba nie tylko jemu. Faktycznie, jak mamy wojować to z piosenką na ustach. 🙂

Mariola

Nieuk, barbarzyńca i sadysta

Beneq

Kto Cię upoważnił do wypowiadania się w imieniu Polaków? A może uważasz za Polaków włącznie tych, którzy w ostatnich wyborach zagłosowali na PIS; było ich nieco mniej niż 1/5 wszystkich uprawnionych do głosowania.

Zgredzinka

Poproś swoich kolesi o wsparcie, bo za krótki jesteś do tej bramki.
Doprawdy ciężko prowadzić dyskusję na takim poziomie.
Przecież te prymitywne wrzutki … są niestrawne !!!
Czyżby ta „krótka ławka” obejmowała również trolli?

Andrzej

Ty chyba ćpasz na okrągło.

Plus ujemny

Bajok jak malowany.

Elżbieta

Lekarz jest potrzebny w pierwszej kolejności głównemu strategowi, naczelnikowi, prezesowi, słońcu Tatr i Warszawy ……. W otoczeniu wyżej wymienionego, miłościwie nam panującego lekarz potrzebny jest zdecydowanej większości Przebywanie na niewielkiej przestrzeni ( Polska to mały kraj ) z osobą chorą spowoduje że my wszyscy za chwilę będziemy potrzebowali pomocy psychiatrycznej .

Sławomir

Temu nienawistnikowi i szkodnikowi potrzebny jest kaftan i wikt i opierunek do śmierci w celi.

Maciek123454321

Zła karma, którą daje nam Karakan, prędzej czy później wróci do niego.

AndrzejK

Wszyscy ci eksperci chcą dziwnymi metodami sprzecznymi z konstytucją leczyć skutki kryzysu, a zapominają o jego przyczynach. Wystarczy aby marszałek sejmu przestrzegał regulamin sejmowy. Takie to proste, a „eksperci” na to nie wpadli. Kim oni są? Czym na co dzień się zajmują?

Jacek

Na prawdę boicie się tego wniosku:
– Ktoś powinien siedzieć?
Puczyści z KODu albo puczyści z PISu…

Basistka

Kup sobie słownik ortograficzny! Taka marna znajomość ortografii i interpunkcji u prawdziwego Polaka i patrioty to wstyd!

Jacek

Prawdziwy Polak się znalazł…

Maciek123454321

Leżą plackiem przed rydzykiem, od tego mózgi im się zlasowały.

Sławomir

Reżim zamawia opinie u swoich sługusów i funkcjonariuszy, to dziwiłbym się gdyby miały coś wspólnego choćby ze zwykłą ludzką przyzwoitością.

Mariola

Przecież innych nie mają, zadbali o to, aby nie mieć.

Zwinka
Dawno, dawno temu pewien mój powinowaty ( odsiedzianych 5 lat więzienia 1951-1956, z zasądzonych 15 -tu za „próbę obalenia siłą władzy ludowej” – tak to się wówczas nazywało) powiedział, że często prosty człowiek jest lepszy od tzw. inteligenta ( z naciskiem na „tak zwanego”). Prosty człowiek, jak się wkurzy, to da w mordę, później ochłonie i pójdzie na piwo, albo coś mocniejszego i sprawa się kończy, Tak zwany inteligent natomiast potrafi znaleźć usprawiedliwienie / uzasadnienie dla każdego łajdactwa. Własnego, lub cudzego. Własnego z tchórzostwa, cudzego na zlecenie. Nic dodać, nic ująć.
Andrzej

Mam tylko jedną propozycję – aby prof. Górskiego wystrzelić z armaty na właściwą stronę Globu.

Krzysztof

Jaki Pis tacy eksperci

Maciek123454321
Sytuacja, jaka się wytworzyła, przypomina nabrzmiewający wrzód. Za eskalacja napięć społecznych odpowiada WYŁĄCZNIE PiS. Wszystkie dotychczasowe protesty były wyłącznie odpowiedzią na wzmagający się pisowski terror. Pisiory oczywiście odwracają kota ogonem i uważają, że opozycja byłaby wtedy dobra, gdyby cicho i grzecznie siedziała. Zapewne odwieczne prawidło społeczne, że „akcja rodzi reakcję” jest PISuarom nieznane. Wieś jeszcze nie zdążyła zapoznać się namacalnie z „dobrodziejstwem” ustawy o obrocie ziemią, chociaż już co bardziej przedsiębiorczy rolnicy boleśnie odczuli brak możliwości wzięcia kredytu bankowego pod zastaw ziemi uprawnej. Ale kiedy się zorientują… We wrześniu pierwsi „nowi” emeryci, jak zobaczą swoje emerytury… Póki co, pisiory mają… Czytaj więcej »
Janka

To może zamiast budować mur przed Sejmem, ogrodzić marszałka kratą, to nikt mu już krzywdy nie zrobi! to tak dla większego jego bezpieczeństwa!

Tom

Parafrazując: jacy eksperci takie pomysły.