Lemański o Jędraszewskim: „Uczyli mnie w domu wyrozumiałości dla starszych ludzi”

Lemański o Jędraszewskim: "Uczyli mnie w domu wyrozumiałości dla starszych ludzi"

Arcybiskup Marek Jędraszewski wydaje się być coraz bardziej oderwany od realiów życia. Wszyscy pamiętamy jego stanowisko w sprawie katastrofy smoleńskiej, jego ostrą nagonkę na środowisko LGBT, a teraz znalazł on sobie nowego wroga. To ekologizm i Greta Thunberg.

 

W świątecznej rozmowie z TV Republika uznał, że ekologia i działalność tej nastolatki, walczącej o przyszłość na Ziemi dla swojego pokolenia, są całkowicie sprzeczne z tym, co zapisano w Biblii. Świat został stworzony przez Boga, a człowiek jest uhonorowaniem dzieła powstania. „Adam panuje nad zwierzętami i nie znajduje wśród nich kogoś, kto byłby partnerem. Dlatego otrzymuje małżonkę, niewiastę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i judaizm. I teraz to wszystko się kwestionuje, czyli kwestionuje się naszą kulturę”.

Pan Jędraszewski zupełnie nie słucha głowy Kościoła Rzymsko – Katolickiego. Nie docierają do niego słowa papieża Franciszka, który mówi o „grzechu ekologicznym” i spotkał się z prześmiewaną przez arcybiskupa, Gretą Thunberg.

 

Ostro wypowiedź hierarchy kościelnego podsumował ks. Wojciech Lemański, pisząc na Facebooku, „Każdy człowiek zbiera po drodze różne życiowe doświadczenia i zasługi. A to stanie w obronie arcybiskupa obdarowującego kleryków slipami z dwuznacznym napisem ROMA. A to pogoni heretyków z łódzkiej ekumenicznej Drogi Krzyżowej. To czmychnie z watykańskiego nabożeństwa pokutnego za zbrodnie pedofili w sutannach. To znów ogłosi światu nową zarazę – tęczową. Sporo tego. Jeszcze zamurowane okno papieskie w Krakowie i rozpędzone na cztery wiatry żeńskie biuro prasowe”.

Również były proboszcz i misjonarz Stanisław Walczak nie pozostał obojętny na tę skandaliczną wypowiedź, która według niego jest odpowiedzią „na polityczne zamówienie ekstremistów prawicowych w Polsce”. Takie „prawdy” głosi arcybiskup miasta, „w którym ludzie nie mają czym oddychać! Ksiądz arcybiskup zatem stoi za anty-ekologicznym stanowiskiem polskiego rządu, złożonego z poddańczych mu katolików” i jeszcze trochę a znajdzie on kolejnych wrogów, np.  matematykę, fizykę, chemię i biologii, bo Biblia o nich nie wspomina, więc nie mają racji bytu.

Quo vadis Domine? Dokąd prowadzisz polski kościół? Tego zapewne nie wie i sam arcybiskup…

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TROLLAndrzejHerodAntypisZiom Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ziom
Ziom

Koleś odleciał, co on ćpa?

HerodAntypis
HerodAntypis

Mnie też tego uczyli. Mówili również: „mądry głupiemu ustępuje” , „pokorne ciele dwie matki ssie” i inne grzeczne formułki, których słabość chamski PiS i zbydlęceni hierarchowie bezczelnie wykorzystują do narzucania nam swej parszywej ideologii. Polityczna grzeczność doprowadzi do stłamszenia nas przez tych katolskich barbarzyńców mylnie mieniących się chrześcijanami.

Andrzej
Andrzej

Biedny ten Kraków.Takie piękne miasto i ma tak przerąbane,to ktos przez pomyłke pochowany na Wawelu to znowu debilny purpurat.Masakra.

TROLL
TROLL

Kiedy to trafi szlak? Gadał głupoty i opowiadał bajki. A teraz jeszcze obraża szefa swego FRANCISZKA oraz wszystkie osoby normalne i myśląc. Kieckowych szef Lgbt i pedofili z pod znaku krzyża.