Lider PO u głodujących w Dobrzeniu Wielkim

Lider PO u głodujących w Dobrzeniu Wielkim

W poniedziałek w południe, głodujących 15. dzień w Dobrzeniu Wielkim, na Opolszczyźnie odwiedził w towarzystwie posłów Platformy Obywatelskiej lider ugrupowania Grzegorz Schetyna. Uznał, że sytuacja jest już tak nabrzmiała, że przedstawiciel największej partii opozycyjnej powinien tam być. W Gminnym Ośrodku Kultury, przez 40 minut rozmawiał z protestującymi i zobowiązał się, że uruchomi wszelkie możliwe kanały, by dobrzeniakom pomóc. Schetyna obiecał, że zaraz po powrocie do stolicy skontaktuje się z premier Beatą Szydło, by przekonać ją o potrzebie bezpośredniego dialogu z głodującymi i o konieczności zakończenia impasu do jakiego w gminie doszło. Zapewnił też, że jeżeli Platforma wygra najbliższe wybory do Parlamentu, z całą pewnością wróci do tego problemu i będzie się starała go rozwiązać, z korzyścią dla zainteresowanych.

 

Przypomnijmy: 19 lipca 2016 roku premier Szydło podpisała rozporządzenie, zgodnie z którym z dniem 1 stycznia 2017 miasto Opole powiększyło się o 12 sołectw z czterech podopolskich gmin, twierdząc, że pozwoli to na lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury i potencjału dla całego regionu. Zdaniem władz samorządowych i protestujących, decyzję podjęto wbrew woli mieszkańców i z naruszeniem zasad samorządności. Największe emocje decyzja rządu wywołała w gminie Dobrzeń Wielki, która traci tereny przemysłowe wokół elektrowni, a co się z tym wiąże – ok. 40 mln złotych z podatków. Władze gminy już rozpoczęły zwalnianie ludzi z pracy. W odpowiedzi 26 grudnia ub. r. mieszkańcy gminy rozpoczęli w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury protest głodowy, przeciwko powiększeniu ich kosztem obszaru Opola. Protestujący nie zamierzają opuszczać budynku GOK-u ani przerywać głodówki dopóki decyzja w sprawie korekty granic administracyjnych Opola nie zostanie zmieniona.

/j/

 

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
9 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JacekZgredzinkaWaldemarkrakusJanka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Sławomir

Kaczyński też pomoże?
Może im łączniść ze światem wyłączy, żeby im opozycja nie przeszkadzała.

Mariola
Mariola

Nie podpowiadaj mu bo tak zrobi. Póki co, stosuje techniki Putina, zamiast mgły smog rozprzestrzenił. W dzień areszt domowy. Spacery z psem nocą przy jak najmniejszym ruchu komunikacyjnym bo czworonogi jeszcze bardziej cierpią z powodu tzw. stanu stresu tlenowego. Mam przynajmniej nadzieję, że przynajmniej on jutro na drabince długo nie postoi.

Janka
Janka

Pani Premier nic nie pomoże, bo to sprawka Jakiego, a wiadomo – ręka, rękę myje!
Szkoda ludzi głodujących, bo dopóki Platforma nie wróci, to chyba nic nie dadzą rady załatwić.

Jacek
Jacek

(…)Szkoda ludzi głodujących, bo dopóki Platforma nie wróci, to chyba nic nie dadzą rady załatwić.(…)
Tak wierzysz w PO? Ani dlaczego Schetyna zorientował się, że to nie przelewki dopiero teraz? A to PO nie miała tu radnych, biur poselskich itp.? Za przeproszeniem, ale liderem opozycji jest tutaj Razem.

A jak jesteście problemami terytorialnymi w Polsce to zainteresujcie się roszczeniami Henryka Grocholskiego w stosunku Michałowi… a obiecuję, że jest czym. Numer ten może przebić reprywatyzację w Warszawie: mówi się o 4 mld. PLN.

Zgredzinka
Zgredzinka

Co to za bełkot?
Co właściwie chciałeś napisać?

Jacek
Jacek

Że zainteresowanie Schetyna miał czas na zainteresowanie się tematem kilka miesięcy temu, a teraz to jest po prostu parcie na szkło.

Ja się pytam gdzie byli ci wszyscy liderzy, gdy pełzały protesty:
-w tej sprawie
– CZD
– linii 400 kV Kozienice-Ołtarzew
– górników
No powiedzcie: Gdzie?

Zgredzinka
Zgredzinka

Ciekawe, że rodzina tego Jakiego nie boi się reakcji miejscowego środowiska.
Przecież oni w tej okolicy żyją, a mają tak nagrabione.
Jak się kiedyś polityczny klimat odwróci, to będą się mieli niepięknie.
Szczególnie, jeżeliby któremuś z tych głodujących coś się stało.

krakus
krakus

PO od dawna wzmacnia nacjonalizmy. Jak nie niemiecki na Opolszczyźnie to śląski w Katowicach.

Jacek
Jacek

Gdzie ty tam masz nacjonalistów?

Waldemar
Waldemar

Pisałem juz wiele razy i proponuję kompletnie ignorować tego „krakusa” – o ile nie chcecie polemizować z „Gazetą Polską”. Co do mnie, dziękuje i do widzenia

Zgredzinka
Zgredzinka

Cholera, i znowu nie zastosowałam się do twojej sugestii.
Doprawdy trudno się powstrzymać, gdy czyta się takie głupoty.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ty jak walniesz, to … jak zwykle głupio.
Zostaw lepiej ten portal innym trollom.
Już raz ci pisałam, że jesteś tutaj … za krótki.

Jacek
Jacek

(.;..) Uznał, że sytuacja jest już tak nabrzmiała, że przedstawiciel największej partii opozycyjnej powinien tam być.(…)
Ma refleks… nie ma co!