Łukaszenka zarzucił Dudzie sfałszowanie wyborów. Konflikt wisi w powietrzu

Łukaszenka zarzucił Dudzie sfałszowanie wyborów. Konflikt wisi w powietrzu

Aleksander Łukaszenka wykorzystał obecną sytuację w Polsce do mocnego ataku na Andrzeja Dudę i rząd Prawa i Sprawiedliwości w naszym kraju.

„Chcieli tu [PiS-owcy] zorganizować rewolucję, nawet nie rewolucję, ale bunt, i ich samych to spotkało. Sytuacja w Polsce jest trudna i nie uspokoi się. To nie szumowiny protestują. Tam nie zbuntował się byle kto. Powstały kobiety i wiadomo, za co. Powstali chłopi, i wiemy, za co. Tak samo robotnicy i urzędnicy. Kobiety powstały i zaczęły protestować nie tylko przeciwko zakazowi aborcji. To był wyzwalacz” – powiedział białoruski dyktator w jednym z wywiadów.

Zarzucił też naszej władzy dopuszczenia się sfałszowania wyborów prezydenckich. „Andrzej Duda wygrał fałszując wybory. Nie miał nawet jednego procenta przewagi. Wybory w Polsce zostały sfałszowane. Od tego się wszystko zaczęło, chcieli skierować na nas uwagę, ale Polacy nie są głupcami i zaczęli protestować” – dodał.

Dyktator wskazał też, że w Polsce są duże różnice między biednymi i bogatym.

Te problemy narosły i ostatecznie eksplodowały. Kwestie futer i aborcji były tylko wyzwalaczem. Wszystko prowadziło tam do rewolucji. Prosiłem, aby nie wtrącali się i naprawiali sprawy w swoim kraju. Postanowili zrobić inaczej” – stwierdził.

Co ciekawe, dość absurdalne słowa białoruskiego autokraty zostały skrytykowane przez szefa gabinetu prezydenta, Krzysztofa Szczerskiego, który stwierdził, że wygłoszone przez Łukaszenkę opinie są po prostu absurdalne.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Zapewne podobne stanowisko mają obecne właśnie na ulicach kobiety.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hh89
hh89
29 października 2020 18:47

Nie radzę iść z batka na udry bo gdzie będziecie wypieŗdalać?. A będziecie na pewno.

Jantar
Jantar
29 października 2020 19:14
Reply to  hh89

No jak to, gdzie? Do San Escobar!!

jurek
jurek
29 października 2020 18:54

Może Białorusini odjęli od głosów na wygranego odsetek niedemokratyczny – głosy oddane po agitacji z ambon (niedemokratyczna prywatna korporacja z Watykanu nie może legalnie brać udziału w wyborach). Może to cała tajemnica, a ponieważ krajowe pracownie badawcze boją się ujawnić liczbę tych głosów dla nas to jest niewiadoma.

daroo
daroo
29 października 2020 18:54

Nie wiedziałem e Krzysztof Szczerba pracuje dla PiS a już dla dudziarza to w ogóle 🙂

antyuzurpator
antyuzurpator
30 października 2020 10:40
Reply to  daroo

Właśnie, chyba coś przespaliśmy……

Zwinka
Zwinka
29 października 2020 19:10

Łukaszenka mu zazdrości i tyle. A było wziąć przykład z PiSu i sfałszować u siebie też góra 2%., a nie na 80 …Ale on tylko powiedział to, o czym my wiemy od wyborów.
P.S. Karczewski się zapłacze. Tak gościa lubił…

Marek
Marek
29 października 2020 19:18

O k…… ale się uśmiałem. LOOOOOOOOOOOL.

Nawet dyktator, faszysta czasem potrafi powiedzieć prawdę. Wybory prezydenckie w pl zostały sfałszowane. Nawet wybrana przez pis pseudo sędzia z pseudo izby SN to potwierdziła w swoim uznaniu sfałszowanych wyborów.

Marek
Marek
29 października 2020 20:13

Przegrany głupiec i do tego bredzi.

Zbyszek
Zbyszek
29 października 2020 21:03

Dno dna. Krytykuje nas Łukaszenka i ma, kwa, rację!

Stary Wuj
Stary Wuj
30 października 2020 00:05

Oj tam, oj tam! Jakieś drobne uwagi z ambony: jak nie zagłosujecie na dudka to pójdziecie do piekła! No i obrotne siostrzyczki w kościelnych domach opieki, co zamuliły podopiecznych prochami w herbatce i zagłosowały uprzejmie za nich. Tak jak zwierzchność przykazała. Takim staruszkom mogło by się pomylić i dali by krzyżyk na jakiegoś Trzask – prask;-). A Łukaszka powinien był się wzorować na Dudusiu. Dał by sobie 51% i miałby święty spokój. Ale jak ktoś przegina to się odbija – zgniłym kalafiorem.