Macierewicz nie jest urojony – jest właścicielem urojeń

„Ponoć się rozbijasz na sygnale. Antek, jak to jest?”

Podkomisja Antoniego Macierewicza dokonała kopernikańskiego odkrycia o ładunku termobarycznym, który eksplodował w smoleńskim Tupolewie. Dlaczego inni nie wpadli na ten pomysł? Proste – bo nie ma żadnych dowodów, a podzespół Wacława Berczyńskiego, choć nie przedstawił cienia dowodu, za to dowiódł. Nawet udało się im pokonać prawa fizyki, iż wybuch jest szybszy od dźwięku, a rozum od fantazji.

Popularny portal lotniczy FlightGlobal.com zaczyna opis najnowszego dzieła podwładnych  Macierewicza „O obrotach sfer smoleńskich” od enuncjacji: „Polski rząd podsyca niezdrową urazę wobec katastrofy prezydenckiego Tu-154 w Smoleńsku, która teraz objawia się jako farsa urojeń”. Im głębiej w tekst, tym bardziej mnożą się określenia, jak: „obsesja”,  „urojona farsa” i „paranoja”. Zaś nieumiejętność przyznania się, iż katastrofa była tragicznym wypadkiem i niczym ponadto, jest „tchórzostwem na potwornym poziomie”.

Kopernik nie był tak odważny, jak Giordano Bruno, ani jak Macierewicz, poczekał z publikacją wiekopomnego dzieła, aż wyzionie ducha. Macierewicz jest tego świadomy, iż jego światłość mogłaby stać na przeszkodzie wielkich tego świata, więc utworzył wokół swojej osoby kordon nie do przeniknięcia dla wrogów.

Jak podaje portal onet.pl, ministra obrony chroni prawie stu żandarmów. Naprzeciw adresu Macierewicza na Żoliborzu zostało opróżnione mieszkanie, w którym ochrona pod bronią nie spuszcza 24 godzin na dobę osoby Macierewicza. Dyżury są pełnione rotacyjnie, jak zmiany warty w jednostkach wojskowych.

Kiedy Macierewicz ma gdzieś przebywać jakiś czas, wcześniej wkraczają pirotechnicy z psem, sprawdzają, czy miejsce jest czyste i niezagrożone. Kontrolowane są auta i samoloty, którymi podróżuje Macierewicz. Utrzymanie jest ogromnie wysokie, bo ci ochroniarze mają uposażenie większe niż żołnierze GROM, plus dodatki za niebezpieczeństwo. Całkiem możliwe, że posiłki serwowane Macierewiczowi są sprawdzane przez jakiegoś podręcznego kuchcika. Przeżyje kuchcik, Macierewicz zaczyna szamanie, zatruje się lub zejdzie, Macierewicz zaznaje głodu.

Nie są to jakieś moje dowcipy, to dzieje się w Polsce, tę paranoję ma minister. Wiemy, że ochrona Kaczyńskiego kosztuje rocznie blisko 1,5 mln zł, a Macierewicza jest grubo wyższa, lecz prezes jest tylko posłem. Macierewicz nie jest urojony, Macierewicz dostarcza urojenia, bo jest tych urojeń właścicielem. Taka to paranoja.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
13 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
WiśniaJanAndrzejMaciek123454321Janka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiśnia
Wiśnia

Już wcześniej pisałem że psychola należy zamknąć.

Magda
Magda

A potrzebujesz jeszcze więcej dowodów na potwierdzenie diagnozy?

Janka
Janka

Niektóre paranoje są widoczne gołym okiem, nie tylko dla osób z wykształceniem medycznym!

Jan
Jan

Istnieje coś takiego jak Zespół Münchhausena. To, że ktoś sprawia wrażenie jeszcze nie oznacza, że jest chory.

Wiśnia
Wiśnia

Medyczne nie,ale w pewnym zakresie psychologiczne. Nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego, obserwując Macierewicza i jego decyzje żeby wyciągnąć wnioski.

Jan
Jan

Tak się składa szczęśliwie składa, że jestem w posiadaniu pełnego wykształcenia psychologicznego i w pewnym zakresie psychiatrycznego. I niestety kryteriów paranoi czy innego zespołu urojeniowego Antoś nie spełnia.

Maciek123454321
Maciek123454321

Rzadki to przypadek, żeby szpieg i dywersant obcego państwa korzystał z ochrony kraju, który szpieguje i któremu podkopuje zdolność obronną. Przyznam się, że nie znam drugiego takiego przypadku. Myślę jednakowoż, że kariera tego rosyjskiego bydlęcia niebawem z hukiem się skonczy. Nie jest wykluczone, że zasiądzie z nim razem na lawie oskarżony drugi truciciel polskich dusz, niejaki Rydzyk Tadeusz – również za szpiegostwo na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Janka
Janka

Z uwagi na osoby, których oskarżenie ma dotyczyć, rozumiem, że niniejszy komentarz, to pobożne życzenie…….

Maciek123454321
Maciek123454321

W rzeczy samej „pobożne”, zważywszy, jak niezwykle pobożną personę należałoby wsadzić do pierdla. Ale czy nierealne? Pani Janko – suponując, jest Pani osobą dojrzałą – w 1988 roku upadek PZPR też należał do kategorii „pobożnych życzeń”. Pozdrawiam.

adama
adama

Wszystko wskazuje na to, że Macierewicz to wariat, a wokół niego są agenci rosyjscy. Pokazał to Piątek w artykułach w GW.

Maciek123454321
Maciek123454321

Mała poprawka. Товарищ Мачеревич tylko wariata udaje. Wszystko raczej wskazuje na to, że on jest GŁÓWNYM AGENTEM FSB w Polsce.

Janka
Janka

Oj, Panie Maćku podejrzewam, że zbyt przecenia Pan paranoika podejrzewając go o agenturę, co nie oznacza, że ruski wywiad nie może wykorzystywać jego głupot.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pani Janko, proszę prześledzić życiorys tego gnoja dostępny chociażby na Wikipedii. I proszę zwrócic uwagę, że tak naprawdę żadne SB, UB czy ci tam jeszcze NIE PRZEŚLADOWAŁO naszego „paranoika”. Czy miał jakąkolwiek dłuższą odsiadkę? OTÓŻ NIE MIAŁ. I ta podejrzana łatwość, z jaką uciekł z internowania,.. Mnie się to układa w bardzo logiczny ciąg zdarzeń. Według mnie ten facet jest bolszewicką wtyką OD PRAWIE 50 LAT!!!! Proszę sobie przypomnieć, o ilu rzeczach dowiedzieliśmy się po 1989 roku, które wydały nam się nieprawdopodobne. Macierewicz – agent to pikuś przy tym wszystkim.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgadzam się, dlatego twierdzę, że jest to najwyżej ulokowany w strukturach jakiegokolwiek rządu agent FSB, a wcześniej KGB.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wariat otoczony agentami? Wolne żarty. Wariat narażałby ich wszystkich na dekonspirację, bo wariaci są nieprzewidywalni. A to jest ich herszt po prostu. Wariat nie rozwalałby tak systematycznie i metodycznie Wojska Polskiego. Najpierw zablokował zakup nowoczesnego sprzętu, a teraz „kosi” kadrę dowódczą. Proszę pomyśleć, czy tak postępuje wariat?

mędrkowski
mędrkowski

Pis funkcjonuje w oparciu o posiadane rzeczywiste lub urojone haki. Stąd rozbudowa systemu inwigilacji, wzmacnianie resortów siłowych i uruchamianie „donosów obywatelskich”. Można wysnuć wniosek, że pan Antoni dysponuje najbardziej cennymi hakami i działa jako „władca móch”.

Andrzej
Andrzej

Jak to określił pan Giertych. Stosunki między Kaczyńskim, Macierewiczem i Misiewiczem, to HAKI CIĄGNIONE!