Macierewicz powtarza jako prawdę żarty rosyjskiego trolla

Macierewicz powtarza jako prawdę żarty rosyjskiego trolla

Wczoraj Antoni Macierewicz poinformował posłów w Sejmie, że francuskie okręty Mistral zostały przekazane przez Egipt Rosji za… 1 dolara. Informację tę ogłosił w trakcie debaty na temat kontraktu na śmigłowiec Caracal. Poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak chciał wspomóc ministra i zapytał, czy prawdą jest, że Polska kupiła od Francji śmigłowce w charakterze rekompensaty za zerwanie przez Paryż dostaw okrętów Mistral do Rosji. I czy prawdą jest, że następnie te okręty sprzedane Egiptowi trafiły jednak do Rosji za jednego dolara. – „Otóż jest prawdą, że mistrale zostały w ostatnich dniach de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara. Ta operacja miała miejsce” – powiedział Antoni Macierewicz. W zamyśle posła i ministra ta sensacyjna wiadomość miała skompromitować poprzedni rząd PO-PSL. Świadczyłaby o tym, że z przyczyn politycznych zawarty został kontrakt zbrojeniowy, a Francja oszukała polskich sojuszników, przekazując okręty Rosji poprzez Egipt.

Tymczasem news obróci się raczej przeciw szefowi MON. Informacja o dolarowej transakcji pochodzi bowiem z konta rosyjskiego żartownisia. Poszła dalej w świat za sprawą twitterowicza o nicku Exen. Opublikował on wpis rosyjskiego trolla, w którym ten (rok temu!) poinformował o takiej transakcji. Już na pierwszy rzut oka rewelacje wyglądają na dość prostacki żart. Świadczy o tym chociażby amatorsko dorobiona w programie graficznym czerwona gwiazda.

Tymczasem okręt, wyprodukowany przez Francuzów jako Władywostok, a przemianowany przez Egipcjan na Abdel Nasser, stacjonuje spokojnie w porcie Aleksandria i jest na służbie w egipskiej flocie. Na przełomie września i października okręt brał udział w egipsko-francuskich manewrach na Morzu Śródziemnym pod kryptonimem „Cleopatra”. Rosja dostarczyła też Egiptowi śmigłowce morskie Kamow Ka-52, które wtedy po raz pierwszy sprawdzane były w akcji.

Niestety żadne poważne światowe media – z wyjątkiem propagandowych mediów rosyjskich i mediów publicznych w Polsce – nie poinformowały o bulwersującej, „jednodolarowej” transakcji. Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi najwyraźniej nie przeszkadza fakt, że Ministerstwo Obrony Narodowej dysponuje Służbą Wywiadu Wojskowego, która, przynajmniej w przeszłości, na bieżąco analizowała kontrakty zbrojeniowe i przepływ uzbrojenia. Ma swoje własne źródła. Co więcej, niedawno zatrudnił ponownie byłego rzecznika Bartłomieja Misiewicza, który ma teraz analizować dezinformacje wymierzone w bezpieczeństwo państwa. Być może efektem tych analiz jest dzisiejsze stwierdzenie ministra Macierewicza – „Gdyby tak się stało, że Egipt wycofał się z tej operacji to byłby zysk dla pokoju światowego”. Po tej wypowiedzi możemy więc być spokojni o bezpieczeństwo naszego kraju, choć od wczoraj światłym analitykom od dezinformacji, do analizowania doszedł nowy przypadek. Zagrożenie bezpieczeństwa państwa z powodu kompromitacji ministra obrony.
(Źródło: wyborcza.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
21 października 2016 16:09

Lot nad kukułczym gniazdem, kurza twarz.

Ted
Ted
21 października 2016 16:54

Źródłem tej informacji jest pewnie Misiek. W końcu jest specjalistą od dezinfornacji 😉

Wiesław
Wiesław
21 października 2016 17:14

zamiast płacić Francuzom za Caracale
rachunek dla ojczyzny słony
wymieni minister rosyjskie śmigłowce
na super fantastyczne An- drony

Sławomir
Sławomir
21 października 2016 18:46
Reply to  Wiesław

Może będzie troszkę taniej jeśli zamiast śmigłowców Antoni kupi dla wojska u Rydzyka kilka ton literatyry propagandowej.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski
22 października 2016 09:56
Reply to  Wiesław

Gonisz Wiesławie imć Pana Jana
Sztaudyngera mistrza nad mistrzami
Tak trzymaj bracie – Wenę od rana
Celnie strofując, pozostań tu z nami.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
21 października 2016 18:28

Kwaśniewski ruskim trollem ???… ;))))))))

„O tym, że o zwycięstwie francuskich Caracali w przetargu na śmigłowce dla polskiej armii nie przesądziła ich jakość a „inne czynniki”, świadczy wypowiedź byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który w rozmowie z Radiem ZET ujawnił, że kontrakt ten był elementem większego, międzynarodowego „dealu”.

– Otóż proszę pamiętać, że z dużym udziałem Polski zmusiliśmy Francuzów do odstąpienia od jednego z najbardziej dobrych kontraktów dla nich, mianowicie sprzedaży okrętów „Mistral” dla Rosji w związku z agresją na Ukrainę – powiedział Kwaśniewski. Potwierdził też, że kupno przez Polskę Caracali miało powetować Francji straty „bo wtedy było gentlemen’s agreement w Unii Europejskiej i w NATO, że w związku z tym, nadchodzące kontrakty na sprzęt wojskowy będziemy rozpatrywać z pewną większą sympatią dla oferty francuskiej żeby oczywiście jakby spłacić te niesprzedane” Mistrale.”

Jacek
Jacek
21 października 2016 19:37

W takim razie albo Macierewicz przedstawi twarde dowody, że Mistrale zostały sprzedane Rosji via Egipt (tzn. taki był cel zamiar pierwotny) albo powinien wylecieć.

Maciek123454321
Maciek123454321
21 października 2016 21:03

To są wieści z TVPIS, czy TRWAM? No, chyba że z TV Republika.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
21 października 2016 22:04

Czytać nie łumi ?…

„który w rozmowie z Radiem ZET”

Maciek123454321
Maciek123454321
22 października 2016 00:12

Jakie się nazywa zwierzę na dwie litery? Nie wie? to QŃ.

Sławomir
Sławomir
21 października 2016 18:41

Pewności nie mam, ale czy buta i głupota paranoika może być dodatkową okolicznością łagadzącą możliwość ponoszenia odpowiedzialności, czy chory psychcznie pisior musi być ministrem?

adama
adama
21 października 2016 20:40
Reply to  Sławomir

Głupota Antka uratowała mu życie. Lech Kaczyński go nie trawił i nie zabrał samolotem do Smoleńska.

adama
adama
21 października 2016 20:45

Macierewicz dał powód ruskiej prasie żeby się z niego nabijać. A przy okazji z Polski. Pisowcy nazywają to wstawaniem z kolan. Hej Pisowcy jesteście dumni ze swojego idola Macierewicza?

Zwinka
Zwinka
21 października 2016 21:11
Reply to  adama

OCZYWIŚCIE !!!

Andrzej
Andrzej
21 października 2016 21:17

Bartek wrzucił niusa w kapcie Antkowi a ten oszołom bierze wszystko jak leci- byle destabilizować.

adama
adama
22 października 2016 00:59
Reply to  Andrzej

A gdyby ten troll napisał, że jutro Rosja ruszy na Warszawe, to co by zrobił Macierewicz? strach się bać.

Maciek123454321
Maciek123454321
22 października 2016 00:11

Może by tak Antoniemu jeszcze coś podsunąć? Głupi Antoni wszystko kupi. To taka przeróbka z Jacka TV.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski
22 października 2016 10:06

Wielu mistrzami się stało,
Jak mówić prawdę niecałą.
…można by rzec za Janem Sztaudyngerem.