Mimo prawomocnego wyroku ksiądz nie wykonuje zasądzonej kary

Mimo prawomocnego wyroku ksiądz nie wykonuje zasądzonej kary

W lutym tego roku sąd w Kłodzku skazał księdza Andrzeja A. za bezzasadne użycie paralizatora wobec turysty na 10 miesięcy ograniczenia wolności. Ksiądz nie przyznał się do winy, mimo oczywistego dowodu w postaci nagrania. Widać na nim wyraźnie, jak duchowny razi turystę paralizatorem za to, że wszedł z małym psem na teren sanktuarium „Marii Śnieżnej” na Górze Iglicznej. Ksiądz upierał się, że… działał w obronie własnej.

Sad nakazał księdzu w czasie ograniczenia wolności wykonanie po 30 godzin prac społecznych miesięcznie. Miał też zapłacić 10 tysięcy złotych zaatakowanemu przez siebie turyście. Okazuje się jednak, że ksiądz wyroku jednak nie wykonuje, bo – jak twierdzi – nie pozwala mu na to stan zdrowia. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik diecezji świdnickiej, powiedział TVN 24, że ks. Andrzej A. został pobity po pasterce. Sąd postanowił powołać biegłego, który oceni stan zdrowia duchownego.

Jednak ksiądz Andrzej A. nie zasypia gruszek w popiele. Otóż zwrócił się do Prokuratura Generalnego Zbigniewa Ziobry o kasację wyroku. Na dodatek nie dość, że nie podjął prac społecznych, to pieniędzy turyście także nie wypłacił. Grażyna Biernat, pełnomocniczka poszkodowanego mężczyzny, powiedziała TVN 24, że do duchownego wysłano nawet wezwanie do zapłaty. Odpowiedzi ani przelewu jak dotąd nie ma.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MirekbartAndrzejadamaChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Adam

„Tolerancja staje się kryminalnym przestępstwem,
gdy jest używana w stosunku do zła”.
~ Tomasz Mann

Chermes
Chermes

Matka Boska księżulka po tej pasterce pobiła? No cóż, należało mu się. Ale i tak miał szczęście, że go Jezus paralizatorem nie potraktował.

Andrzej
Andrzej

A może w tym pobiciu palec Boży?

adama
adama

Kolejny dowód że kościół jest ponad prawem w Polsce. Zbierajmy takie dowody. W demokratycznej, świeckiej Polsce rozliczymy kościół za bezprawie którego dopuszczają sie księża.

bart
bart

PiS walczy z kastami i nietykalnymi elitami. Tyle że jeśli do kogoś te pojęcia pasują to jest to kler katolicki. Pomyśleć, że kiedyś wydawało mi się, że Urban w swoich publikowanych w „Nie” enuncjacjach przeciwko księżom przesadza…

Mirek
Mirek

Wyroki Sądów ma w dupie. On liczy się tylko z Boskim wyrokiem. I to jest honorowy obywatel miasta Bystrzyca Kłodzka któremu honorowe obywatelstwo wręczyła burmistrz Renata Surma.