Ministrem zdrowia jest Świstak, a nie Radziwiłł

PiS wydał miliony na dentobusy, ale dzieci z nich nie skorzystają

Resort zdrowia powinien być jak najmniej polityczny, bo zdrowie jest mało ideologiczne, a w zasadzie nie jest. Administrowanie zdrowiem narodu powinno się sprowadzać do pozyskiwania pieniędzy i ich najlepszym rozlokowaniem dla dobra wszystkim.

Źle się dzieje, gdy dochodzi do wyparcia zagrożeń, a nawet zaklinania, iż ich nie ma. Tak postąpił minister Konstanty Radziwiłł, który zapytany przez dziennikarza TOK FM o zagrożenie życia Polaków smogiem, wzruszył ramionami, stwierdził, iż to „zagrożenie trochę bardziej teoretyczne”.

A co nie zagraża nieteoretycznie? Minister Radziwiłł: „styl życia, jaki przyjmujemy, jest wielokrotnie bardziej szkodliwy”. Gdy się ma coś do ukrycia, pierwszy służy do tego język. Uciekamy wówczas od konkretów, a ogólne kłamstwa zawijamy w sreberka, jak to zwykły czynić świstaki w miejskim slangu.

I taki świstakiem jest Radziwiłł, który szybciutko swoje historyczne nazwisko winien zamienić na brzmiące z pisowska: zawijanie kłamstw w sreberka. Otóż w raporcie WHO na liście 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej znalazły się aż 33 polskie. Mamy w skali kontynentalnej większość, nikt nam nie podskoczy w kwestii smogu.

A globalnie taki Pekin został „upokorzony” przez niewielkie miasteczko małopolskie Skała, w którym smogu na metr sześcienny wdychanego powietrza jest więcej niż w stolicy Chin. W ping-ponga z Chińczykami przegrywamy do zera, zaś w smogu wygrywamy i to zdecydowanie.

Ale Świstak Radziwiłł twierdzi, że Polacy nie umierają z powodu smogu, bo to tylko teoria, umieramy z papierosami w ustach. Jaka jest jednak prawda?

Otóż rocznie z powodu smogu umiera w Polsce całkiem duże miasto rodaków, bo aż 44 tys. przedwcześnie schodzi z tego świata. Jest to obliczone, przeciętna krajowa z powodu smogu jest zatrważająca. Otóż każdy z nas „oddaje” smogowi 9 miesięcy swego życia, o tyle krócej żyjemy. Te liczby przekładają się na jeszcze inne. Tyle mamy smogu na każdym kroku w kraju, że jeżeli nie palisz, to z powodu rakotwórczych substancji w powietrzu wdychasz ich tyle, jakbyś palił 7 papierosów dziennie.

Kłamca jest ministrem, a taki nie poda do wiadomości publicznej owej prawdy ze smogiem, bo trzeba coś z nią zrobić, zadbać, aby nie dochodziło do horroru ze zdrowiem każdego z nas, więc Radziwiłł woli być Świstakiem i prawdę zawijać pisowskie kłamstewka.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Ministrem zdrowia jest Świstak, a nie Radziwiłł"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321

Radziwiłłowie bywali różni. Były postacie wybitne, jak Mikołaj Radziwiłł „Sierotka”, Michał Kazimierz – hetman polny litewski, w okresie II RP Janusz – senator RP. Były i podłe postaci – inny Janusz – zdrajca, hetman wielki litewski, Bogusław – koniuszy litewski – kolejny zdrajca, Karol Stanisław „panie Kochanku” – pijak. Panie Konstanty – do której grupy J.O. Książę masz zamiar dołączyć???????

Waldemar

Właśnie się dowiedziałem, ze komuś z rodziny proponują operację przepukliny za 2,5 roku.
Ogólnie rzecz biorąc, trzeba w Polsce być bardzo zdrowym, aby chorować.

Marek

Autentycznie współczuję. Służba zdrowia wymaga gruntownych, aczkolwiek ostrożnych reform. Brakuje jednak w Pana argumencie tzw. „grupy kontrolnej”, która starałaby się o operację podczas ośmiu lat rządów obecnej „opozycji totalnej”. Bez niej nie jest Pan w stanie stwierdzić, że „gdy było tak jak było” czekało się krócej.

Waldemar
Za współczucie dziękuję, za resztę nie., bo ja gwiżdżę na argumenty typu: „nasi poprzednicy”. Minął rok ciężkiego tyrania Pańskiej partii nad Trybunałem, prokuraturą, służbą cywilną, etc. Jeśli idzie o służbę zdrowia, słysze tylko o likwidacji NFZu. Oraz likwidacji in vitro z budżetu, a także likwidacji z budżetu gmin, co jest już daleko posunięta ingerencją w ich działalność. Plus takie odkrywcze wypowiedzi ministra o szkodliwości palenia a propos smogu. Sprawa jest jednak rozwojowa, bo minister zapowiada gruntowną reformę (czy ostrożną, nie wiem) i zobaczymy, jaki będzie jej efekt. A nie jest to, używając Pańskiego języka, jakieś tam aj, waj, bo słusznie… Czytaj więcej »
Sławomir

Nawilżaniem zdobył koryto, taki z niego minister jak z Szydło premier, a z koziej Dudy trąba.

Misio

Panie Waldemarze, rozumiem, ze PiS, przez ostatni rok powininen nam zafundowac to czego III RP sie nie udalo przez 25 lat? Dlaczego ludzie w takiej Skale maja tyle smogu? Bo to Polska C albo nawet D. Ludzie pala w piecach tym czym maja, zeby im cieplo bylo, a reszte na chleb przeznaczaja…. Gdyby III RP dbala o rownomierny rozwoj ludzi, to pewnie w Skale bylaby juz dawno siec gazowa a ludzie ogrzewaliby sie gazem ziemnym…. Byc moze program 500+ przyczynia sie nieco do poprawy powietrza w takich miejscowosciach, bo moze czesc ludzi wegiel kupila zamiast oponami palic….

Jacek

(…)Panie Waldemarze, rozumiem, ze PiS, przez ostatni rok powininen nam zafundowac to czego III RP sie nie udalo przez 25 lat?(…)
No wiesz… odszedł Donald Nic Nie Mogę Tusk i nadeszła era Beaty Wszystko Mogę Szydło.

Misio

No i w tym jest cala moja nadzieja, ze u wladzy bedziemy mieli mniej cwaniaczkow, ktorzy wystawiaja faktury na wlasne firmy… Wedlug zasady wlasnie odkrytej przez naczelnego Nowoczesnego lowelasa, ktory nabral w Sylwestra sil w Portugalii i poucza Alimenciarza, mowiac ze jego wpadka jest „poprawna prawnie i niepoprawna etycznie”….

Jacek

Co z te, że nie rządzą Kijowscy skoro rządzą Misiewicze?

Waldemar

Dzięki za ten merytoryczny głos w sprawie służby zdrowia i rzut oka na bieżącą sytuację polityczną. Zapraszam z wykładami do mojego szpitala na ul. Wołoskiej w Warszawie. Dziękuję również za wyjaśnienie w kwestii smogu w Skale, który zapewne dzięki 500+ zniknie, a co najmniej się rozproszy. Damy Radę i smogowi!

Zgredzinka

Misiewicze!!! Misiewicze!!! Misiewicze!!! Misiewicze!!! Misiewicze!!!

Wiesław

nie mamy ministra zdrowia, nie mamy ministrów. Mamy osoby podające się za ministrów, pozorujące kompetencje i grające role jakie im pisze człowiek-orkiestra.