Misiewicz chwali Adama Bodnara i ma nadzieję na niezawisły sąd

Misiewicz chwali Adama Bodnara i ma nadzieję na niezawisły sąd

Bartłomiej Misiewicz udzielił wywiadu portalowi Onet.pl. Polityk pochwalił w nim niezależne sądy i podziękował Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnarowi.

 

Misiewicz utrzymuje, że jest niewinny i zdoła udowodnić to przed sądem. Zmienił także opinię na temat sądownictwa i dostrzegł pozytywne walory niezawisłości sądów. „Ja już w areszcie zrozumiałem, że sprawiedliwy wyrok w mojej sprawie może wydać tylko niezawisły, niezależny od polityków sąd. Jeśli taki będzie, to jestem o siebie zupełnie spokojny” – przyznał dawny pupilek Antoniego Macierewicza.

W pewnym momencie dziennikarz Onetu poruszył niewygodne, bo uderzające w środowisko polityczne Misiewicza pytanie. „A jeśli pańska sprawa trafi do sądu, gdzie prezes został obsadzony przez ministra Ziobrę, to też pan będzie spokojny?” – zapytał redaktor portalu. Odpowiedź Misiewicza okazała się mocno wymijająca. „Jak człowiek mówi prawdę i jest niewinny, to nie powinien się o nic martwić. Na szczęście w Polsce wyroki zapadają w sądach, a nie w prokuraturze”.

 

Największe zdziwienie komentujących wywołał fragment wypowiedzi, w której Misiewicz podziękował Adamowi Bodnarowi, uważanemu przez PiS za wroga publicznego. „(…) może się pan znów zdziwi, ale chciałbym bardzo podziękować zespołowi Rzecznika Praw Obywatelskich. Ponadpolitycznie stanął w obronie moich podstawowych praw konstytucyjnych. Słowem: jedni mnie zostawili, a drudzy zobaczyli, co jest grane. Życie.

Wywiad udzielony przez Misiewicza zaszokował użytkowników Twittera. Wśród wypowiedzi na ten temat, znalazł się m.in. post Jacka Czarneckiego, dziennikarza Radia ZET. „Ktoś kto był kiedyś z twardej opcji PiS dziś chwali Adama Bodnara i ma nadzieję na niezawisły sąd. A prokuraturę kierowaną przez swoich byłych politycznych kumpli oskarża o łamanie prawa. Tak właśnie do obywateli dociera czym jest państwo prawa i sprawiedliwości”.

/nt/

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Rysiek69ewaHeniekPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Misio oszalał z przerażenia i nie wie co mówi. Niedługo Ziobro i jego kumple postarają się, by „przywrócić” mu rozum.

Heniek
Heniek

Jak trwoga,to do BOGA

ewa
ewa

dlaczego ja mu nie wierze to wszystko to ustawka, to zwolnienei z paki jest jedynie po to, żeby mógł w sposób swobodny pozwać Vegę

Rysiek69
Rysiek69

Czy to nie jest jakis wredny fejk? Misiu docenił Instytucję Bodnara? Znajac nieco Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara wiem, ze nawet za takie wyrszy uznania, zachowa obiektywizm i stanie w obronie P. Misiewicza, tylko jeśli uzna to za sluszne. Na tym wlasnie polega Bodnar.