Młyny Rydzyka mielą szybciej, bo są podłączone do trakcji rządowej

Rydzyk: Mięczaki i podstawieni przebierańcy atakują metropolitę gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia

Ile mamy Kościołów katolickich w Polsce? Przynajmniej dwa. Ten normalny, którego hierarchia jest układana w Watykanie, a na czele stoi prymas Polski abp Wojciech Polak.

Drugi Kościół jest jednak w kraju ważniejszy, na czele jego stoi redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk, ma status zwykłego księdza, lecz z jego nadania jest przynajmniej dwóch ministrów (Antoni Macierewicz i Jan Szyszko) i wpływowa posłanka Anna Sobecka.

Rządzący Kościół katolicki podjął w Sejmie tzw. uchwałę fatimską. Akt nie z naszej rzeczywistości, który stoi w sprzeczności z rozdziałem państwa z Kościołem, z konstytucją.

W tej właśnie kwestii zajął głos oficjalny namiestnik Kościoła katolickiego w kraju prymas abp Polak, wydawałoby się osoba najwłaściwsza. Arcybiskup stwierdził kategorycznie: „Takie akty powinny być w kościele, a nie w Sejmie. Akty ściśle religijne nie powinny być wykorzystywane do tego, że będziemy tak czy inaczej odczytywać naszą społeczną rzeczywistość”.

Można więc zapytać prymasa: dlaczego tak późno. Mleko już się rozlało. Tzw. uchwała fatimska jest proweniencji bardzo zaprzeszłej, by nie napisać średniowiecznej, a przy tym tzw. objawienia fatimskie nie zostały oficjalnie uznane przez Watykan.

Rozumiem, że zwierzchnie Młyny Boże mielą wolno. Dlaczego młyn Rydzyka zasuwa tak szybko, a oficjalny młyn katolicki spóźnia się. Czyżby nie był podłączony do odpowiedniej trakcji elektrycznej? Z takiego ziarna nie będzie żadnej mąki.

Prymas abp Polak nie ma poparcia większości biskupów polskich, a takim cieszy się o. Rydzyk. Zaczyna być głośno o nadziejach polskiego Kościoła. Ostatnio dała temu przykład „Gazeta Trybunalska”.

Rydzyk jest tam sytuowany bardzo wysoko, najwyżej, zaś papież Franciszek nie spełnił oczekiwań polskiego kleru: „Kardynał Bergoglio, jezuita, przybrał imię Franciszka, na cześć swego imiennika, świętego z Asyżu. Z całym szacunkiem dla obecnego papieża, nie był to dobry wybór. Franciszek postanowił zaprzyjaźnić się ze światem. Najpierw byli to dziennikarze, później dzieci, chorzy, geje, lesbijki, liberałowie, czarni, biali, żółci, brązowi i w ogóle wszyscy. Nic dziwnego, że większość lewicowych obserwatorów zachwyciła się nowym watykańskim zwierzchnikiem.”

Więc pod adresem Franciszka padają silne sugestie, aby poszedł drogą Benedykta XVI: „Franciszek oznajmił, że po kilku latach posługi zrezygnuje, podobnie, jak jego poprzednik.” Polski Kościół ma propozycję: „Ojciec Rydzyk nie musi zostać kardynałem, aby stać się głową Kościoła. Konklawe może wybrać na następcę św. Piotra każdego, kto otrzymał święcenia kapłańskie. Poza tym w polskim Kościele nie brakuje ważnych osobistości, które wybór o. Rydzyka powitałyby z radością”.

Rydzyk papieżem? Na razie jest papieżem polskiego Kościoła, który potrafi zlecić Sejmowi uchwałę o objawieniach, a prymas po czasie nieśmiało wyraża się o niej negatywnie.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
VIPeraDamisZwinkaSławomirEwa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

W dziwnym kraju żyjemy, z jednej strony „zwykły ksiądz” który trzęsie wiernymi (i nie tylko) w kraju, z drugiej strony „zwykły poseł” który może więcej iż Prezydent czy Premier.

Andrzej
Andrzej

Przeczuwam , że Stolca Apostolska może przenieść się do Torunia.

Ewa
Ewa

NARODZIE! Obudź się! W XXI wieku , dobie internetu , w świetle kamer dajecie się wodzić na sznurku zwykłemu zakonnikowi, który zbija majątek, żyje jak król , trzęsie państwem , wtrąca się w wasze życie prywatne, ma niejasne powiązania finansowe , za państwowe pieniądze i wyłudzone perfidnie od naiwnych wyznawców buduje swoje włości. Mamy w Polsce mroki średniowiecza ,gdy kler trząsł państwem , władcami, ludem, strasząc karą bożą. Dziś dobrowolnie czcicie pychę , butę, arogancję, cynizm waszych biskupów, księży , wspierając ich chciwość ofiarami i państwową kasą. Prawdziwe autorytety, ludzi wielkiej wiary , pokory , skromności, mądrości , miłości i… Czytaj więcej »

Sławomir
Sławomir

Czarująca jest zaiste ta ascetycznie upasiona gęba cielca z Torunia jak i czyny jego, pisiewicze, buta z dudą i głupotą mogą zawsze na niego liczyć, ze wzajemnością przy korycie.

Zwinka
Zwinka

Zastanawia mnie, skąd u „NARODA” bierze się takie fanatyczne upodobanie do wyjącej wprost szpetoty ? Wystarczy kilka przykładów z górnej półki … No ja rozumiem, że nie każdy może być Georgiem Clooney’em, ale żeby aż tak odlecieć w przeciwną stronę ….Ręce opadają.

Damis
Damis

Pamiętajcie że Bartek Misiewicz studiuje w Toruniu teraz jako bezpartyjny ma otwartą drogę do kancelarii prezydenta…

VIPera
VIPera

Ha, a ja już od dawna twierdzę, że pisowski motłoch chciałby osadzić Rydzyka na tronie Świętego Piotra. A jak to okaże się niemożliwe, to polscy biskupi ogłoszą powstanie Kościoła Narodowego i sami obwołają Rydzyka Jedynym Prawdziwym Papieżem.