Mnożenie bytów w Zjednoczonej Prawicy. Bielan założy nową partię?

Bielan się cieszy, że nie przyłożył ręki do wyboru dr. hab. Marcina Wiącka na RPO

Wczoraj opinia publiczna została poinformowana o przetransferowaniu do prawicowego Porozumienia dotychczasowej posłanki Wiosny Moniki Pawłowskiej.

 

Kamil Bortniczuk, jeden z rozłamowców z partii Jarosława Gowina, skrytykował ten kontrowersyjny transfer w rozmowie z dziennikarzami „Gazety Wyborczej”.

„Chodzi o to, by wymienić polityków konserwatywnych, którzy stanowią gorset. Nie pozwalają Gowinowi na nawiązywanie koalicji, w tym tęczowych z opozycją” – ocenił. „W związku z wczorajszym transferem będę chciał namówić kolegów do alternatywnych rozwiązań” – dodał jeszcze podczas tej samej rozmowy.

Przyznał, że będzie namawiał innych rozłamowców z Porozumienia do założenia nowej partii. Jej liderem, zapewne, byłby Adam Bielan, który twierdzi teraz, że to on powinien być nowym szefem Porozumienia i zastąpić tym samym Jarosława Gowina.

 

Dotychczas spór o władzę w prawicowym ugrupowaniu wygrywa jednak Gowin. Jeszcze w tym miesiącu Sąd Okręgowy w Warszawie wycofał wniosek Bielana domagającego się wygaszenia kadencji Gowina w charakterze prezesa partii.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Konflikt o przywództwo w Porozumieniu trwa już od lutego br.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antykaczor
Antykaczor
22 marca 2021 21:55

Życzę mu sukcesu. Niech się potworzy jak najwięcej takich kanapowych partyjek. I każda niech walczy z resztą jej podobnych.

antyuzurpator
antyuzurpator
24 marca 2021 08:15

Wczoraj czarno na białym pokazano, jaka z niego wredna menda.