„Myślałem, że jestem wielką mendą a okazuje się, że można być większą”. Czarzasty o Przyłębskiej, Piotrowiczu i Wolskim

30 stycznia 1987 r. Rada Państwa powołała Przyłębską na stanowisko sędzi Sądu Rejonowego w Poznaniu

Wiadomość o politycznych korzeniach szefowej TK Julii Przyłębskiej i jej aktywności w komunistycznej młodzieżówce wywołała lawinę ostrych komentarzy w mediach.

 

Kompromitująca prawda wyszła na jaw z chwilę, gdy światło dzienne ujrzały dokumenty IPN. Wynika z nich jasno, że Julia Przyłębska już na pierwszym roku studiów zapisała się do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, czym raczej się nie chwali. Podkreśla natomiast, że była członkiem NZS. To z pewnością lepiej brzmi, ale rzekomy patriotyzm prezeski ostro ocenił Włodzimierz Czarzasty. Przy okazji „przyłożył” Stanisławowi Piotrowiczowi i Marcinowi Wolskiemu.

Byłem z Julią Przyłębską w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich, a ze Stanisławem Piotrowiczem i Marcinem Wolskim w PZPR. Myślałem, że jestem wielką mendą, a okazuje się że można być większą. Można z taką przeszłością zapisać się do PIS i awansować. Uczę się całe życie” – napisał na Twitterze szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Przy okazji warto przypomnieć, że także mąż Julii Przyłębskiej obecny ambasador w Berlinie Andrzej Przyłębski działał w Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Na dodatek wedle dokumentów IPN był zarejestrowanym tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie „Wolfgang”.

Ten i sporo innych przykładów to zaprzeczenie oficjalnej narracji polityków PiS, jakoby jednym z chwalebnych celów „dobrej zmiany” było oczyszczenie Polski z pozostałości po komunizmie. Argumentacja ta w drastycznej formie służy krucjacie wobec sędziów nominowanych za czasów PZPR.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZbigniewewaMaciekAgataGoool Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Goool
Goool

Ten niedobry IPN..

Agata
Agata

Przyłębska nie jest żadnym profesorem ani profesorką! Zmieńcie to zdjęcie, bo sami szerzycie kłamstwo podawane Wam przez TVPiS. Wstyd!

ewa
ewa

Agatko przyjrzyj sie dokladnie, to jest zdjecie skopiowane z wiadomości TVP co pokazuje jak TVP okłamuje i manipuluje ludźmi . Przyłębska jest tylko mgr a pierwsze co zrobiła to w wykazie sędziów w TK usunęła przy nazwiskach tytuły naukowe

Zbigniew
Zbigniew

to chyba screen z TVPiS

Maciek
Maciek

Czyli PiS to skrot od „PZPR i Socjalizm”.