Najnowszy sondaż Kantar Public: PO depcze po piętach PiS

Najnowszy sondaż Kantar Public: PO depcze po piętach PiS

Z najnowszego sondażu Kantar Public wynika, że PO może obecnie liczyć na 27 proc. poparcia, PiS – na 28 proc. Różnica jest już w granicach błędu statystycznego. Platforma kolejny raz pnie się w górę i od marcowego sondażu zyskała trzy punkty procentowe.

Początek tygodnia przyniósł nowe wieści o Bartłomieju Misiewiczu – pupilku szefa MON Antoniego Macierewicza. Wydało się, że mimo ostrej krytyki jego kariery zarówno ze strony Kaczyńskiego, jak i premier Beaty Szydło Misiewicz dostał posadę w PGZ, prawdopodobnie z zawrotnym wynagrodzeniem i licznymi apanażami.

W poniedziałek podkomisja w MON ds. katastrofy smoleńskiej pokazała swoją hipotezę, że samolot się rozbił z powodu złego naprowadzania przez rosyjskich kontrolerów instruowanych przez generałów z Moskwy, a wypadek był też najpewniej spowodowany przez wybuch bomby termobarycznej. Jeszcze tego samego dnia eksperci od wypadków lotniczych nie zostawili na tej hipotezie suchej nitki. Na dodatek czworo posłów Nowoczesnej przeszło do Platformy Obywatelskiej.

Na notowania PiS – u nie miało to wszystko większego wpływu. Partia ma twardy i niewzruszony elektorat. Platforma w tym czasie nieco zyskała – z 24 do 27 proc. Tyle samo straciła Nowoczesna – spadek z 8 do 5 proc. Niemal bez zmian wypada partia Kukiz’15 – wzrost z 11 do 12 proc. Niezdecydowanych, na kogo głosować, było w najnowszym sondażu 13 proc. w porównaniu z 15 proc. w marcu.

Jaka jest roczna tendencja?  Od roku (dane z maja 2016 r.) PiS krok po kroku traci poparcie: z 34 do 28 proc. Platforma w tym czasie zyskała aż 10 pkt. procentowych (z 17 do 27 proc.). Najwięcej straciła jednak Nowoczesna – spadła w sondażu aż o 15 pkt procentowych (z 20 do 5 proc.). Nieznacznie umocnił się za to Kukiz’15 – zyskał 3 pkt procentowe (z 9 do 12 proc.).

Sondaż Kantar Public z 12 kwietnia, próba losowa, ogólnopolska 1000 dorosłych Polaków, telefoniczna, wspomagana komputerowo.
(Źródło: gazeta.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MarekWiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiśnia
Wiśnia

Oby tak dalej to szczury znaczną uciekać z tonącego okrętu, co może spowodować brak większości parlamentarnej, i się skończy dobra zmiana. Takie moje życzenie na te święta.

Marek
Marek

Obyś miała racje i twoje życzenie się spełniło i to jak najszybciej.