Najwyższa Izba Kontroli sprawdza KNF

Pisowska grupa trzymająca władzę

Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski, w rozmowie z dziennikarzami Radia ZET powiedział, że trwa kontrola Izby w Komisji Nadzoru Finansowego. Sprawa dotyczy przede wszystkim spółki windykacyjnej GetBack, która handlowała wierzytelnościami.

Kontrola NIK ma w założeniu odpowiedzieć na pytanie, czy KNF miała wcześniej informacje na ten temat i czy zostały podjęte jakieś działania. “Mogę zadeklarować, że będziemy chcieli ogłosić ten raport jak najszybciej. Zdaję sobie sprawę, jaką wagę i znaczenie, szczególnie dla osób poszkodowanych aferą GetBack, będzie miało podanie do publicznej wiadomości raportu z tej kontroli” – zapewnił w rozmowie Kwiatkowski.

Przy okazji dodał, że NIK zamierza sprawdzić także inne instytucje nadzorujące sektor bankowy, przez co należy rozumieć, że kontroli zostanie poddane Ministerstwo Finansów i Narodowy Bank Polski.

Taka kontrola na pewno nie jest na rękę partii rządzącej, która do końca kadencji prezesa NIK, nie ma żadnego wpływu na tę instytucję.

wb

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rafał P.Zgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

I bardzo dobrze.
Widać, że opozycja zaczyna się ogarniać.
Te mażdżące raporty powinny wypłynąć na wiosnę, przed samymi wyborami.
Opozycja powinna zastanowić się, jak ich ustalenia przełożyć na proste slogany, zrozumiałe dla pospólstwa, które poza rządową szczujnią powinny zostać dostarczone bezpośrednio do pisowskiego elektoratu.

Rafał P.
Rafał P.

A działalność bankstera Morawieckiego też sprawdzą? Przynajmniej 10 lat wstecz?