Następca Zaradkiewicza w SN to założyciel i pierwszy prezes Ordo Iuris

Następca Zaradkiewicza w SN to założyciel i pierwszy prezes Ordo Iuris

Po rezygnacji Zaradkiewicza, kolejnym wyznaczonym przez Dudę p.o. I prezesa SN został Aleksander Stępkowski. O tej wymianie pisaliśmy w artykule „Kamil Zaradkiewicz jako p.o. I Prezesa Sądu Najwyższego to już…historia”.

 

Stępkowski to to współtwórca i pierwszy prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. To budząca wiele kontrowersji organizacja konserwatywnych prawników. To tam powstał obywatelski projekt „Stop Aborcji” – ustawy przewidującej całkowity zakaz aborcji.

Nominowany przez Dudę p.o. I prezesa SN jest przeciwnikiem „ideologii gender”. Jest także autorem książki na temat obrony życia poczętego oraz autorem jednego z esejów w pracy zbiorowej pt. „Dyktatura gender”.

 

„Kadry pisowskie to prawdziwe brylanty”; – „Nie chcę uprawiać malkontenctwa, ale Ordo Iuris jest na pewno zdrowsze od grzybów?”; – „Można było wybrać jeszcze gorzej?”;

– „Sasin chwilowo nie mógł :)” – komentowali internauci. Zauważają także, że teraz – po rezygnacji – Zaradkiewicz będzie mógł kandydować na stanowisko I prezesa SN.

Obrady Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN mają zostać wznowione 22 maja. – „Czy PAD jest w stanie wybrać na p.o. I Prezesa SN kogoś, kto nie będzie łamał prawa? Zaradkiewicz zrobił bezprawne swoje i odszedł. Teraz Stępkowski – jeszcze nie zaczął, a już naruszył prawo zarządzając wznowienie obrad” – skomentował dr Mikołaj Małecki z UJ.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jerry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerry
Jerry

Tak. Niejaki Zaradkiewicz to drugi lord Wader… Po nieprzebitej w tym temacie Beacie Mazurek…
Nieprawda?