Nauczyciel, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Głogowie, spoliczkował ucznia (film)

Szkoły zamknięte do 24 maja, matury od 8 czerwca

Takie „metody wychowawcze” stosował nauczyciel w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Na udostępnionym w sieci nagraniu widać, jak uderza w twarz jednego z uczniów. – „Proszę państwa, zrobię wam tresurę. Czy nie rozumiecie tego, co do was mówię? Nie rozumiesz tego?” – krzyczy do nastolatka, po czym policzkuje go otwartą dłonią. Kiedy uczeń broni się: – „Ale o co chodzi?”, nauczyciel odpowiada: – „Jak ci poprawię z drugiej, to, k***a, spadniesz”.

Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”, nauczyciel to 68-letni Jan R. – szef Klubu „Gazety Polskiej” w Głogowie. Jest także działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Do Rady Miejskiej trafił niedawno wniosek PIS o nadanie mu tytułu „Zasłużony dla Miasta Głogowa” – miał go otrzymać w listopadzie.

Po upublicznieniu nagrania nauczyciel został zawieszony w obowiązkach. Skierowano też pismo do kuratorium oświaty i prokuratury. – „Dyrektor szkoły przygotowała również pismo do prokuratury w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej ucznia” – powiedział „GW” Bartłomiej Adamczak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Głogowie.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
issaryszadJoannaAndaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

68-letni? Najwyższy czas na emeryturę. We łbie mu się poprzewracało z tego przepracowania.

Anda
Anda

Nie łudźcie się, w pisowskiej Polsce (w tym w pisowskiej szkole) takich przypadków będzie coraz więcej. Przemoc i pogarda wobec inności, bicie i zabijanie było, jest i zapewne będzie integralną częścią światopoglądu chrześcijańskiego.

ewa
ewa

Przecież teraz bicie po mordzie to przejaw patriotyzmu9

Maciek123454321
Maciek123454321

To już teraz będą seryjnie walić po mordzie? Ale oddać nie wolno, bo to „szerzenie nienawiści”??!! Do ciężkiej cholery, przypomnijmy sobie naszego Wieszcza!!!!!!!!
Razem, młodzi :przyjaciele!…
Choć droga stroma i śliska,
Gwałt i słabość bronią wchodu:
Gwałt niech się gwałtem odciska,
A ze słabością łamać uczmy się za młodu!

Zbyszek
Zbyszek

Dobry, sprawdzony towarzysz partyjny. Partia jest dumna z tego towarzysza.

Grzegorz
Grzegorz

Zdolny enkawudzista 😉

Marek
Marek

„Dyrektor szkoły przygotowała również pismo do prokuratury w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej ucznia” – po co? Czy pani prokurator z warszawy nie powiedziała ostatnio, że to nie są sprawy społecznie ważne, więc należy się nimi zajmować z oskarżenia prywatnego. Choć tu pewnie da się inaczej zinterpretować przepisy i nagle ten „interes społeczny” się znajdzie.
A agresja jak było do przewidzenia narasta. Skąd przykład idzie to wyraźnie widać.

Janina
Janina

Jeszcze trochę i zacznie się regularna wojna domowa. W tej chwili jest już zielone światło (trochę jeszcze bladawe, ale już się coraz bardziej zieleni) ze strony obecnej władzy na pojedyncze ataki na wszelką opozycję. Tydzień temu jakaś fanatyczna pisiorka spoliczkowała publicznie kobietę za używanie słowa KONSTYTUCJA i jeszcze pisiory wrzeszczą, że to była prowokacja. Teraz ten „pedagog z Koziej Wólki” spoliczkował i sponiewierał wulgaryzmem ucznia. Niby pisiory potępiają atakujących, ale też ich rozumieją. Jakaś symboliczna kara też pewnie będzie, ale żeby też za mocno nie bolało. Bo to przecież tacy sprawdzeni patrioci i działacze dojnej zmiany. TFU !

Adam
Adam

„Może to i prawda, że Pan Bóg stworzył człowieka,
ale jeżeli tak, to na pewno nasrał mu przy tym do głowy,
bo patrząc na siebie i bliźnich, już innego wytłumaczenia
tej agresywnej głupoty nie widzę”.
~ Sławomir Mrożek

Zwinka
Zwinka

Ciekawe, co teraz wykręci prokuratura, bo to przecież patryjota jest …Fajne czasy nadchodzą.

Marek
Marek

Przekaz dnia już jest. Wypowiedziała go nawet osoba z tej szkoły (dyrektorka albo ktoś taki) niby tylko zastanawiając się ale jednak wypowiedziała taką myśl, że to uczniowie przygotowali tą prowokację, że to oni sprowokowali do bicia i nagrali. Nagrali samo bicie więc nie wiadomo czym dokładnie sprowokowali. Ale już w internecie krążą wyjaśnienia, że to zawodówka to uczniowie „gorszego sortu” i inaczej jak siłą się ich nie opanuje. Ręce opadają.
Dobrze oddała to pani Janina parę postów wyżej. Wojna domowa nadchodzi. A za granicą Rosja przeprowadza ogromne manewry wszystkich rodzajów wojsk na 300tys żołnierzy.

Zwinka
Zwinka

Widziałam i słyszałam. Czekam na ciąg dalszy, chociaż nie mam złudzeń.

Joanna
Joanna

Teraz PiS wystąpi z wnioskiem o nadanie mu tytułu „Jeszcze Bardziej Zasłużony dla Miasta Głogowa”. Ciekawe co na to radni?

ryszad
ryszad

mnie też uderzył w twarz nauczyciel gdy stanąłem w obronie uderzonego przez nauczyciela kolegi tylko ja mu oddałem że padł na posadzkę a mnie relegowano z szkoły podstawowej , co nie pochwalam ale skończyło się bicie.

issa
issa

pomijam studia ale…w PRL chodziłam do technikum (to w filmie to tez technikum, nie zawodówka – zreszta to nie ma znaczenia), mój mąz też skończył technikum. Wychowawcą mojego męza był powstaniec warszawski, moim był zapalony górski piechur, który w każde wakacje zabierał nas na obozy wędrowne. W ich trakcie były i wieczorne ogniska, i piwko przy nich tez.
Moje dzieciaki takze pokonczyły szkoły, studia.
Nigdy, przenigdy, u nikogo z nas, taka sytuacja nie miała miejsca – że nauczyciel bije ucznia.
Co tu sie, kulson, dzieje???