Nawet sędzia TK nominowany przez PiS nie wytrzymał – zarzuca Przyłębskiej, że manipuluje składami, by wpływać na orzeczenia

Przyłębska: "Nie godzę się na to, aby Sejm i Senat były miejscem, w którym następuje nieuzasadniony atak na prezesa i sędziów TK"

Jarosław Wyrembak – sędzia TK nominowany przez PiS – zarzuca Julii Przyłębskiej manipulowanie składami i orzeczeniami w Trybunale. – „Niepodległa Polska zasługuje na Trybunał Konstytucyjny wolny od praktyk stosowanych przez Panią Prezes” – napisał do Przyłębskiej. Dokument wysłał też do wiadomości wszystkich sędziów Trybunału.

 

To już drugie pismo Wyrembaka. O tym pierwszym pisaliśmy w artykule „Sędzia TK z nadania PiS chce, żeby Przyłębska… podała się do dymisji”.

Teraz Wyrembak zarzuca Przyłębskiej, że manipuluje składami, by wpływać na orzeczenia istotne dla PiS. Podał przykład – badanie legalności działania powołanej przez PiS i Kukiz’15 nowej Krajowej Rady Sądownictwa. TK oczywiście uznał, że KRS została wybrana prawidłowo. Wyrembak, który pierwotnie był w składzie rozpatrującym tę sprawę, został z niego przez Przyłębską usunięty. Zapowiedział bowiem, że złoży zdanie odrębne, czyli nie zgadza się z orzeczeniem.

 

Na tym jednak nie koniec. Z pisma Wyrembaka wynika, że Przyłebska wydała skandaliczne postanowienie. – „Za bezwzględnie niedopuszczalne uznaję ustanawianie zakazu zgłaszania zdań odrębnych do wyroku w jakiejkolwiek sprawie” – napisał Wyrembak.

Sędzia twierdzi też, że Przyłębska poleciła wynieść dokumenty z jego gabinetu. – „Za bezwzględnie niedopuszczalne uznaję zarządzenie wyniesienia z gabinetu sędziego w czasie jego nieobecności, i bez porozumienia z nim, dokumentacji wielu spraw pozostających w toku rozpoznawania – wraz z projektami merytorycznych rozstrzygnięć – a następnie: samodzielne i samowolne udzielanie informacji opartych na tej dokumentacji” — napisał Wyrembak.

Swoje pismo Wyrembak kończy ponownym apelem do Przyłębskiej o zrzeczenie się przez nią stanowiska prezesa TK.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
antyuzurpatorLeszekObserwatorOlabulka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bulka
bulka

była taka baśń o dżinie i i butelce …. dość chyba stara nawet ….

Ola
Ola

Skandal, bezprawie Trybunal Stanu dla tych co ja powołali i zaprzysiezyli

Obserwator
Obserwator

To się nazywa „samozaoranie” tzw. Trybunału Konstytucyjnego!

Leszek
Leszek

Żegnaj, laleczko prezesa !

antyuzurpator
antyuzurpator

Niby bezprawie i degrengolada w „Trybunale Kucharki”, ale kto wie, czy ujawnienie brudów z wnętrza tej zamkniętej i pilnie strzeżonej kuchni to nie jest ustawka przygotowująca zmianę na stanowisku prezesa „tk”, oczywiście w formie „samodzielnej” rezygnacji ze stanowiska.
Akurat zaraz będzie do dyspozycji „godny” i sprawdzony w bojach kandydat na to stanowisko.
Zgadnijcie, kto? — „Karamba” piotrowicz oczywiście.
A potem będzie standardowa narracja: „patrzcie, jacy jesteśmy prawi i sprawiedliwi — swoim nie pobłażamy, jeśli okażą się „niesłuszni”.