Nie dla deformy oświaty

Zalewska winą za przeludnienie w szkołach i naukę na dwie zmiany obarcza… samorządy!

To jedno z haseł, które widniało na transparentach protestujących dziś przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice przeciwko reformie edukacji” mówiła: – „Edukacja wymaga zmiany, ale nie na modłę Anny Zalewskiej. Reforma miała wyrównywać szanse, a po równo je odbiera. Z programu klas I-III zniknęło słowo „tolerancja”. A w szkole nie ma przecież miejsca na dyskryminację. Szkoła jest dla wszystkich”.

W imieniu uczniów głos zabrał Dominik Kuc. – „To dziś zaczyna się demontaż edukacji, który będzie trwał kilka lat. Tok edukacyjny jest irracjonalnie zaburzany. Wszystkie roczniki dotknięte zmianami będą je pamiętać jako tragikomedię”.

Przed MEN zgromadziło się kilkaset osób. Przynieśli transparenty: „Tak dla edukacji, nie dla indoktrynacji”, „Szkołą óczy i wychowuje” [błąd celowy – przyp. red.], „Bez Miłosza i bez Lema polska szkoła to jest ściema”.

Protestujący przypomnieli o zebraniu blisko miliona podpisów w sprawie zorganizowania referendum w sprawie tej reformy. PiS, który – m.in. ustami Beaty Szydło – zapewniał, że będzie wsłuchiwał się w głos obywateli, wniosek w tej sprawie wyrzucił do kosza.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Polka gorszego sortuZgredzinkagboorbartGekon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

W tej sytuacji głosowanie na pisuar pachnie zdradą Polski. Wygląda na to, że 5 milionów oczadziałych rodaków jest zdrajcami własnego kraju. Być może jest to teza ryzykowna, na szczęście nie jestem politykiem, który musi uważać, żeby wyborców nie obrażać. Ja mogę, więc to robię. Powtórzę zatem – PIĘĆ MILIONÓW NASZYCH WSPÓŁOBYWATELI JEST ZDRAJCAMI POLSKI.

Gekon
Gekon

Nie pachnie, tylko jest zdrada Polski.

bart
bart

Przepraszam, że trochę poza tematem, ale coś takiego widziałem: na drzwiach apteki kartka z ogłoszeniem „Poszukujemy technika farmacji”. I dopis długopisem „Ciężko będzie, Misiewicz ma już lepszą pracę”.

Taka sytucja – tylko w ukochanym przez wyborców-zdrajców państwie pis.

gboor
gboor

Nie przesadzajmy, aktualnie nie odbywa się żadne głosowanie. Zwolennicy PiS w znacznej części to ludzie bardzo prości, którzy głosują na „modlących” i tych którzy „pogonią złodzieji”. Znacznie bardziej zawinili intelektualiści jak np. Staniszkis czy Bugaj, którzy uwierzyli w zabawę w chowanie Maciara i Kaczora przed wyborami.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przed tamtymi wyborami Bugaj powiedział wprost, że głosować nie idzie, bo nie ma na kogo. Nigdy mu tego nie zapomnę.

Zgredzinka
Zgredzinka

Biedne dzieci. Ten widok będzie im pewnie spędzał sen z powiek przez lata. Ile razy przypomną sobie o początkach tego szkolnego koszmaru, to zawsze będą widziały przed oczami tę rozdziawioną „szczerzujską“ gębę, z wybałuszonymi z za okularów niemądrymi oczkami i nie mniej głupią fryzurą oraz spadający im na ramię kuriozalny ołówek. Co za koszmar, jak za naszych młodych lata. Ale to było w innym stuleciu, gdzie jeszcze po wiejskich duktach jeździły zaprzężone w konie drabiniaste wozy na „baloniokach“ !!! Jak ci młodzi ludzie dadzą sobie radę we współczesnym świecie z takim archaicznym wykształceniem? Skąd rynek pracy weźmie dobrze wykształconych ludzi,… Czytaj więcej »